Oficjalna Strona Parafii p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie- Koźlu

Ogłoszenia

Intencje

Czytania
PARAFIA P.W. DUCHA ŚWIĘTEGO
I NMP MATKI KOŚCIOŁA W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU


PARAFIA
   STRONA GŁÓWNA
   BIERZMOWANIE
   MSZE ŚW. I SPOWIEDŹ
   KANCELARIA
   GRUPY PARAFIALNE
   KSIEŻA I POWOŁANIA
   MINISTRANCI
   DZIECI MARYI
ARCHIWUM
   FOTOREPORTAŻE
   GAZETKI PARAFIALNE
   KRONIKA
OBIEKTY PRZY PARAFII
   KIOSK
   BIBLIOTEKA PARAFIALNA
   CARITAS
   SZKOLNE KOŁO CARITAS
KĄCIK ROZMAITOŚCI
   PRZYDATNE STRONY
   E-CZYTELNIA
   LISTY DO PANA BOGA
   CIEKAWE STRONY
KONTAKT
   ADRES PARAFII
   NAPISZ DO NAS



ZOBACZ NAS NA MAPIE

FOTOREPORTAŻE

PRZEJDŹ DO:    ROK 2009 ROK 2008 ROK 2007 ROK 2006 ROK 2005


ROK 2012 - SPOTKANIE OPŁATKOWE BRACTWA SZKAPLERZA ŚWIĘTEGO I WSPÓLNOTY KRWI CHRYSTUSA

W dniu 8 stycznia 2012 r. o godz. 15.00 miało miejsce tradycyjne spotkanie opłatkowe Bractwa Szkaplerza Świętego i Wspólnoty Krwi Chrystusa. W spotkaniu uczestniczył diakon z naszej Wspólnoty - brat Wiktor - Paweł Lata.

Przy tej okazji chcemy przybliżyć czytelnikom, może mniej znaną, Wspólnotę Krwi Chrystusa. Poniżej zamieszczamy informacje uzyskane od pani Michaliny.

"Błogosławiona Krew Jezusowa, na wieki błogosławiona."

W naszej parafii Wspólnota Krwi Chrystusa istnieje od listopada 1987 roku. Spotkamy się w każdy wtorek przed wieczorną Mszą świętą poświęcając czas na czytanie i rozważanie Ewangelii oraz na wspólną modlitwę. Naszą modlitwą obejmujemy kapłanów, osoby chore, biedne i opuszczone oraz naszą Ojczyznę. Oprócz tego nasza wspólnota uczestniczy w Adoracjach Najświętszego Sakramentu, a także w uroczystościach kościelnych i państwowych organizowanych w naszej parafii. Poza tym bierzemy udział w odpustach w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie w uroczystość Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi Chrystusa, która ma miejsce 27 maja lub w uroczystość Krwi Chrystusa i św. Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego, która przypada 30 czerwca. Oprócz tego raz w roku organizujemy wyjazd na nocne czuwanie Wspólnot Krwi Chrystusa na Jasnej Górze, które odbywa się w nocy z 15 na 16 grudnia.

W tym roku nasza wspólnota zaplanowała następujące Msze święte: 9 marca o godz. 8.00, 23 maja o godz. 18.00 i 17 listopada o godz. 8.00.

Kończąc, chciałabym przytoczyć słowa wypowiedziane przez błogosławionego papieża Jana Pawła II do Wspólnoty Krwi Chrystusa w Roku Jubileuszowym:

"... Krew Chrystusa odkupiła nas. ... Mamy więc, Bracia pewność, ze wejdziemy do miejsca świętego przez Krew Jezusa (...)".

Niech będzie błogosławiona Krew Jezusowa.

tekst: Michalina



Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć je w większym rozmiarze...

zdjęcia: Tadeusz Kucharski



WASZE KOMENTARZE

Na razie 0 komentarzy...


WSTECZ


Oficjalna Strona Parafii p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie- Koźlu

Konto: Parafia Ducha Św. i NMP Matki Kościoła 47-232 K-Koźle PKO S.A. I O/K-Koźle 26 1240 1659 1111 0000 2594 9018

Wykorzystywanie tekstów lub zdjęć tylko i wyłącznie za zgodą autora lub administratora strony.
© 2006-2012 | Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie - Koźlu | wykonał: Daniel Kubny - www.alfsoft.net