Oficjalna Strona Parafii p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie- Koźlu

Ogłoszenia

Intencje

Czytania
PARAFIA P.W. DUCHA ŚWIĘTEGO
I NMP MATKI KOŚCIOŁA W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU


PARAFIA
   STRONA GŁÓWNA
   BIERZMOWANIE
   MSZE ŚW. I SPOWIEDŹ
   KANCELARIA
   GRUPY PARAFIALNE
   KSIEŻA I POWOŁANIA
ARCHIWUM
   GAZETKI PARAFIALNE
   KRONIKA
OBIEKTY PRZY PARAFII
   KIOSK
   BIBLIOTEKA PARAFIALNA
   CARITAS
KĄCIK ROZMAITOŚCI
   PRZYDATNE STRONY
   E-CZYTELNIA
   LISTY DO PANA BOGA
KONTAKT
   ADRES PARAFII
   NAPISZ DO NASZOBACZ NAS NA MAPIE


WSD OPOLE MISTRZEM POLSKI

Po dwuletnich przygotowaniach, treningach, meczach, w końcu się udało. WSD Opole Mistrzem Polski.

3 maja reprezentacja Naszego Seminarium wyjechała do Siedlec do tamtejszego seminarium duchownego na finały IX Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej . Pierwszego dnia rozlosowano grupy półfinałowe.

4 maja o 10.30 w pierwszym meczu zmierzyły się drużyny Opola i Bydgoszczy, a w drugim Wrocław i Siedlce. Po zaciętym meczu Opole pokonało Bydgoszcz 2 : 1 . W drugim meczu półfinałowym Siedlce pokonały Wrocław dopiero w rzutach karnych. Na zakończenie drugiego dnia organizatorzy zaprosili Kadrę Olimpijską Reprezentacji Polski w Podnoszeniu Ciężarów Kobiet w składzie Aleksandra Klejnowska, Dominika Misterska, Magdalena Ufnal, Nadia Szamańska, Marta Kleszczyńska, Agnieszka Zaorska wraz z trenerem Ryszardem Soćko, który wprowadził nas w świat podnoszenia ciężarów. Zawodniczki zaprezentowały swoje umiejętności w krótkim pokazie. Okazało się że nasze sztangistki posiadają oprócz ogromnej siły także niezwykłą urodę.

Trzeciego dnia odbył się najpierw mecz o 3 miejsce, w którym Wrocław zwyciężył Bydgoszcz 3 : 1. Następnie odbył się Wielki Finał : Opole przeciw Siedlcom - trzykrotnym Mistrzom Polski. Mecz był napięty, ale bardzo wyrównany. Groźne sytuacje podbramkowe uspokajał nasz bramkarz - Piotr Jaksik, który został okrzyknięty najlepszym bramkarzem turnieju. Bramkarzowi pomagała obrona, która zagrała po mistrzowsku pod przywództwem kapitana drużyny Grzegorza Krenca. Regulaminowy czas gry jednak niczego nie rozstrzygnął. Wynik 0 : 0 utrzymał się także podczas dogrywki. Dopiero rzuty karne pokazały kto jest najlepszy. Wynik 7 : 6 zapewnił nam zwycięstwo . Wielka była radość reprezentantów gliwicko-opolskiego Seminarium i ks. Jerzego Kostorza - opiekuna reprezentacji. Na zakończenie dnia biskup siedlecko Zbigniew Kiernikowski wręczył nagrody. Odbyło się też spotkanie z członkami Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 , którzy opowiedzieli o przygotowaniach do Mistrzostw. Po spotkaniu odbył się wspólny grill w plenerze.

Następnego dnia po mszy św. drużyny rozjechały się do swoich Seminariów

źródło www.wsd.opole.pl

WSTECZOficjalna Strona Parafii p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie- Koźlu

Konto: Parafia Ducha Św. i NMP Matki Kościoła 47-232 K-Koźle PKO S.A. I O/K-Koźle 26 1240 1659 1111 0000 2594 9018

Wykorzystywanie tekstów lub zdjęć tylko i wyłącznie za zgodą autora lub administratora strony.
© 2006-2012 | Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie - Koźlu | wykonał: Daniel Kubny - www.alfsoft.net