Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Boże Ciało - tak tradycyjnie nazywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej Wspólnocie z procesją udaliśmy się na Osiedle NDM. Tam wśród bloków były ustawione trzy ołtarze. Pierwszy ołtarz usytuowany był wśród bloków przy ul. Gagarina. Drugi ołtarz przy bloku ul. Jana Pawła II 38, trzeci przy ulicy Kosmonautów. Czwarty tradycyjnie na placu kościelnym przygotowany był przez ks. Marcina z grupą ministrantów. Przy czwartym ołtarzu wyśpiewaliśmy TE DEUM i zakończyliśmy procesję. Bogu niech będą dzięki za dar święta ! Poniżej można również wsłuchać się w kazanie głoszone w tym dniu przez ks. Roberta.

Dziękujemy tym, którzy na różny sposób włączyli się w przeżywanie uroczystości:
- tym którzy ofiarowali swój czas ustawiając i dekorując ołtarze.
- za przyniesione kwiaty na ołtarze i do sypania
- wszystkim uczestnikom Eucharystii i procesji
- dzieciom komunijnym
- Maluszkom niosącym sypiącym kwiaty
- rodzinom za udział w procesji razem z dziećmi
- pocztom sztandarowych
- delegacjom Kolejarzy i Krwiodawców niosącym baldachim
- ministrantom i całej Służbie Liturgicznej

Idąc w uroczystej procesji do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta dajemy świadectwo istnienia wartości tak cennych, że niezbędnych dla człowieka w życiu tu na ziemi. Rozważania głoszone przy każdym z ołtarzy są głosem w miejscu publicznym zachęcającym kroczących obok Kościoła do spojrzenia sercem w kierunku Boga. Kiedy idziemy procesyjnie śpiewem i modlitwą adorujemy Ciało Jezusa Chrystusa i dajemy przykład dla innych bycia dziećmi Bożymi.

Jeżeli Pan Bóg pozwoli, to w roku 2018 udamy się z procesją na Osiedle Piastów. Dobrze, że są święta, które przybliżają potęgę wiary i poczucie Wspólnoty.

 

 

zdjęcia: Adam Graczyk
Daniel Kubny

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

XV Niedziela Zwykła
2018.07.15 

[aktualizacja: 27.01.2018]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"