Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Ratujmy Różańcem Polskę i Świat

Wzdłuż granic całej Polski, dnia 7/10/2017r. około milion wiernych modliło się o ratunek dla Ojczyzny i świata całego.
Nasza parafia dwoma niepełnymi autobusami na modlitwę dotarła do Opawicy w dekanacie głubczyckim, gdzie proboszczem jest ks. Roman Smolarz - nasz wikary w latach 2000-2003. - niektórych uczestników pamiętał jeszcze z nazwiska.


O godz.10.30.Zgodnie z programem ogólnopolskim w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej miała miejsce konferencja poświęcona okolicznościom zrodzenia się idei ogólnopolskiej modlitwy różańcowej. Następnie o godz. 11.00. rozpoczęła się uroczysta Msza Św. koncelebrowana przez księży z dekanatu głubczyckiego, zakończona nabożeństwem eucharystycznym – adoracją i błogosławieństwem.
Po Mszy, pod kościołem uformowała się procesja, która zaprowadziła pielgrzymów niemal ma samą granicę Polsko – Czeską w Lenarcicach. Tu na boisku sportowym organizatorzy rozbili sporych rozmiarów namiot, a obok zastawili stoły z domowymi wypiekami i smaczną grochówką. Był czas na poczęstunek i odpoczynek przed najważniejszą częścią modlitewnego spotkania. Punktualnie o godzinie 14.00.zabrzmiała wielka modlitwa różańcowa – wszystkie cztery części różańca św. przeplatane śpiewem i Słowem Bożym.

Na zakończenie podziękowania: dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji, dla wszystkich, którzy przybyli i się modlili w Święto Matki Bożej Różańcowej - ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją. W I Sobotę Miesiąca - gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata. W roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie - jedyne uznane, polskie Objawienia Maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec. W 100. rocznicę Objawień Fatimskich - wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata. W przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, tylko w Bogu i tylko z Maryją byliśmy prawdziwie wolni.

zdjęcia: Zbigniew Bar
Urszula Bogaczek

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

XV Niedziela Zwykła
2018.07.15 

[aktualizacja: 27.01.2018]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"