Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych wyraża powszechne powołanie do świętości. Wskazuje na hojność Pana Boga i pogłębia nadzieję, że wszelkie rozstanie nie jest ostateczne, bo wszyscy są zaproszeni do domu Ojca. Przeżywanie tego dnia przypomina prawdę o wspólnocie Kościoła, obejmującej świętych w niebie, pokutujących w czyśćcu i żyjących jeszcze na ziemi, dlatego też oprócz uczestniczenia we Mszy Świętej byliśmy zaproszeni na nabożeństwa, które odbywały się między innymi na cmentarzu na Kuźniczkach oraz przy parafii św. Mikołaja. W tym dniu w naszej parafii przywitaliśmy franciszkanina o. Mirosława Procherę, który przez dłuższy czas będzie nam pomagał w duszpasterstwie. Poniżej możemy się wsłuchać w słowo wygłoszone dzisiaj podczas Mszy Świętych przez ks. dr Dariusza Piaseckiego.

Spotkanie na cmentarzu uzupełnione uczestnictwem w eucharystii jest szczególnie miłe Panu Bogu a każdemu z nas daje umocnienie w nadziei na spotkanie w niebie na uczcie, na którą jesteśmy zaproszeni. Tam spotkamy tych, których nie ma już między nami na ziemi. Każdy wierzący poprzez chrzest otrzymał dar zbawienia lecz nikt samodzielnie nie jest w stanie osiągnąć pełnię człowieczeństwa i być jako „na obraz i podobieństwo ...” . Modlitwa , umiejętność dziękowania i usilne prośby o łaski Boże są w stanie sprawić, że będziemy godni obietnic Jezusa Chrystusa, który ofiarował się za wszystkich ludzi.


Nabożeństwo na cmentarzu na Kuźniczkach

Nabożeństwo na cmentarzu przy parafii św. Mikołaja

Nabożeństwo na cmentarzu dla młodzieży

zdjęcia: Daniel Kubny
Sebastian Kubny

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

XXIX Niedziela Zwykła
2018.10.21 

[aktualizacja: 30.09.2018]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"