Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Czas Adwentu wraz ze "Strażnikiem Skarbów"

Adwent, czyli okres oczekiwania na narodziny Jezusa - rozpoczał się w niedzielę 3 grudnia - jest nieodłącznie związany z mszami roratnimi. Wtedy też podczas Mszy Świętej dla dzieci zostały poświęcone lampiony oraz wieńce adwentowe. W tym roku tematem przewodnim Rorat jest św. Józef - "Strażnik Skarbów". Msze Roratnie w naszej parafii mają miejsce rano o godz. 6:30 oraz o godz. 18:00, na które serdecznie zapraszamy całe rodziny. Dzieci uczestniczące w roratach będą zbierały obrazki roratnie do naklejania na planszę Strażnika Skarbów. Obrazków jest 15. Każdy przedstawia scenę z życia Św. Józefa. Tegoroczne roraty opowiadają o Św. Józefie, człowieku, któremu Bóg powierzył straż nad swoimi najcenniejszymi skarbami - tak napisał papież Jan Paweł II w adhortacji Redeptoris custos.

 

Temat wpisuje się w obchody Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego, który dla Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu specjalnym listem ogłosił papież Franciszek. Rok Św. Józefa rozpoczyna się tam w niedzielę, 3 grudnia - pierwszą niedzielę Adwentu. Potrwa do uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r. Poniżej znajduje się teledysk promujący cykl spotkań roratnich ze św. Józefem.
Poświęcenie lampionów i wieńców
w I Niedzielę Adwentu

Msza Święta Roratnia godz. 18:00

Msza Święta Roratnia godz. 6:30
spotkanie ze św. Mikołajem

Msza Roratnia wieczorna
spotkanie ze św. Mikołajem

zdjęcia: Daniel Kubny

Komentarze   

0 #1 ernest kubny 2017-12-06 20:44
;-) miłe sercu jest dzieci oddanie i przy Panu Bogu stawanie a tu roraty, atu Mikołaj brodaty
ileż radości w ich sercach gości
i za chwilę Boże Narodzenie ...
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

XXIX Niedziela Zwykła
2018.10.21 

[aktualizacja: 30.09.2018]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"