Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /lso/templates/lso2/functions.php on line 180

Nowi ceremoniarze w naszej parafii

Nowi ceremoniarze w naszej parafii!!! Pielgrzymka ministrantów na Górę Świętej Anny

Trzech naszych ministrantów: Marcin Adamów, Miłosz Ryzner i Jan Jankowski, w październiku ubiegłego roku rozpoczęło Kurs Ceremoniarza, organizowany przez Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów naszej diecezji. Kurs polegał na kilku weekendowych spotkaniach, podczas których przyszli ceremoniarze odkrywali tajniki i piękno świętej liturgii Kościoła. Ceremoniarz, ma bowiem za zadanie czuwać nad przebiegiem, oraz pięknem liturgii, ma ja także w porozumieniu z kapłanem przygotowywać i uczyć jej piękna młodszych ministrantów. Nasi kandydaci po ukończeniu kursu i zdaniu stosownych egzaminów zostali dopuszczeni do tej funkcji. Zakończeniem kursu jest ustanowienie ich ceremoniarzami przez księdza Biskupa w czasie dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Ministrantów na Górę Świętej Anny, co miało miejsce 29-30 sierpnia 2016 roku. Oprócz ceremoniarzy w pielgrzymce brali udział nasi ministranci, którzy ten czas pięknie spędzili, na modlitwie, Mszy św, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, ale też na rozgrywkach sportowych i innych rozrywkach, mogli poznać ministrantów z innych parafii i wspólnie ze sobą spędzić czas. Naszym nowym ceremoniarzom, serdecznie gratulujemy! I mocno wierzymy, że dzięki ich posłudze liturgia w naszej parafii będzie jeszcze piękniejsza. Mamy już 7 ceremoniarzy (czterech było ustanowionych w 2013 roku i trzech w 2016). Niech Bóg będzie za to uwielbiony. Zdjęcia przedstawiają Mszę św. kończącą pielgrzymkę, więcej zdjęć w niedalekiej przyszłości.

 

zdjęcia: Adam Graczyk

gosc.pl