Oficjalna Strona Parafii p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie- Koźlu

Ogłoszenia

Intencje

Czytania
PARAFIA P.W. DUCHA ŚWIĘTEGO
I NMP MATKI KOŚCIOŁA W KĘDZIERZYNIE-KOŹLUPARAFIA
   STRONA GŁÓWNA
   BIERZMOWANIE
   MSZE ŚW. I SPOWIEDŹ
   KANCELARIA
   GRUPY PARAFIALNE
   KSIEŻA I POWOŁANIA
ARCHIWUM
   GAZETKI PARAFIALNE
   KRONIKA
OBIEKTY PRZY PARAFII
   KIOSK
   BIBLIOTEKA PARAFIALNA
   CARITAS
KĄCIK ROZMAITOŚCI
   PRZYDATNE STRONY
   E-CZYTELNIA
   LISTY DO PANA BOGA
KONTAKT
   ADRES PARAFII
   NAPISZ DO NASZOBACZ NAS NA MAPIE

Nowe konfesjonały już w kościele
Dodane: 24-03-15
Administrator


Dobiega końca kolejny etap wyposażania naszej świątyni. W dniu 23 marca 2015 r. Firma "Świtała" ze Sternalic, która była wykonawcą ławek w naszym kościele, zamontowała nowe, wykonane w tej samej technice konfesjonały.
Czytaj więcejDroga krzyżowa ulicami naszego miasta
Dodane: 22-03-15
Administrator


Kolejny już raz duszpasterze i wierni kędzierzyńskich parafii uczestniczyli w Drodze krzyżowej, której trasa wiodła ulicami miasta, z placu przy kościele św. Mikołaja do naszej świątyni.
Czytaj więcejNowenna ku czci św. Józefa
Dodane: 22-03-15
Administrator


W dniach od 10 do 18 marca br. o godz. 8.30 Bractwo Szkaplerza Świętego odprawiało nowennę ku czci św. Józefa - swojego patrona.
Czytaj więcejDrogi krzyżowe - 13 marca 2014
Dodane: 14-03-15
Administrator


W czasie Wielkiego Postu piątkowe nabożeństwa Drogi krzyżowej odprawiane są w godzinach: 7.15, 16.30, 17.15, 19.00.
Czytaj więcej"Rodzina Bogiem silna" - rekolekcje
Dodane: 08-03-15
Administrator


W dniach od 1 do 5 marca br. w naszym kościele odbyły się rekolekcje wielkopostne, które prowadził ks. Czesław Bloch SCJ (sercanin) z Bielska Białej. Tematem wiodącym rekolekcji była "Rodzina Bogiem silna".
Czytaj więcej"Gorzkie żale przybywajcie ..."
Dodane: 26-02-15
Administrator


Kazania pasyjne, jakie zwykło się wygłaszać w naszych świątyniach w trakcie przejmujących nabożeństw Gorzkich żali, prócz tego, że powinny, jak sama nazwa ich wskazuje, przybliżyć wiernym zagadnienie Męki Pańskiej i dopomóc im w Męki tej pobożnym rozważeniu...
Czytaj więcejWszystkiego najlepszego księże Prałacie !
Dodane: 22-02-15
Administrator


Z okazji urodzin
księdzu proboszczowi
Edwardowi Bogaczewiczowiskładamy najserdeczniejsze życzenia
wielu łask Bożych,
błogosławieństwa Bożego,
opieki Matki Najświętszej.
Wszelkiej pomyślności,
zdrowia, szczęścia
oraz spełnienia marzeń,
ażeby z radością odpowiadał
na wezwanie Pana.Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię
Dodane: 20-02-15
Administrator


Środa popielcowa otwiera okres 40-dniowego postu. Obchodzenie Wielkiego Postu sięga IV wieku, a symboliczne sypanie głowy popiołem na znak pokuty - V wieku.
Czytaj więcejKrwiodawcy zapraszają na akcję poboru krwi
Dodane: 05-02-15
Administrator


Krwiodawstwo to chyba najpiękniejsze wypełnienie przykazania miłości bliźniego. Cieszymy się, że w Parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła przed laty zawiązał się Parafialny Klub HDK, który każdego roku organizuje w parafii pięć niedzielnych akcji poboru krwi.
Czytaj więcejAkatyst ku czci Bogurodzicy
Dodane: 26-01-15
Administrator


W niedzielę 25.01.2015 podczas popołudniowego nabożeństwa mogliśmy uczestniczyć w modlitwie znanej jako Akatyst ku czci Bogurodzicy pod przewodnictwem chóru parafialnego wraz z księżmi.
Czytaj więcejMinistranci i marianki na wyjeździe podczas ferii
Dodane: 25-01-15
Administrator


Skończył się czas kolędowych odwiedzin w naszej parafii, dla dzieci i młodzieży rozpoczął się czas zimowych ferii, wolnego czasu i zasłużonego odpoczynku. Toteż 22 stycznia 2015 roku, udaliśmy się z grupą naszych ministrantów i grupą marianek, na nasz zimowy feryjny wyjazd.
Czytaj więcejSprawozdanie z sesji formacyjnej KSW
Dodane: 24-01-15
Administrator


Rok 2015 rozpoczęliśmy analizą fenomenu historii w ogólności. Nasz prelegent br. Tadeusz Ruciński FSC przyjechał z tym tematem z Częstochowy, na zaproszenie naszego ks. proboszcza Edwarda Bogaczewicza w sobotę 10.01.2015 r.
Czytaj więcejKoncert kolęd
Dodane: 18-01-15
Administrator


W niedzielę, 18 stycznia o godzinie 16:00 w naszej parafii odbył się koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego. Był on połączony z rozważaniami Pisma Świętego oraz wspólnym śpiewem kolęd.
Czytaj więcejSylwestrowa modlitwa
Dodane: 31-12-14
Administrator


Jak każdego roku o godz.17.oo w wieczór starego roku, (prawie tak samo jak na Pasterce), zgromadziliśmy się w kościele na mszy świętej, aby podziękować, przeprosić i z nadzieją polecać przyszłość Bogu.
Czytaj więcejCicha noc, święta noc ...
Dodane: 27-12-14
Administrator


12 uderzeń zegara i kolęda "Cicha noc, świeta noc..." rozpoczęły liturgię pierwszej Bożonarodzeniowej mszy św. tradycyjnie nazywanej pasterką. Kapłani i służba liturgiczna w procesji przenieśli figurkę Dzieciątka do szopki...
Czytaj więcejZaproszenie na warsztaty KSW
Dodane: 27-12-14
Administrator


W dniu 10 stycznia 2015r. zapraszamy do Domu Parafialnego przy parafii Ducha Świętego na Osiedlu Piastów w Kędzierzynie-Koźlu na sesję formacyjną dla nauczycieli katechetów i wychowawców. Temat spotkania: "NIEWOLNICY CZY DZIEDZICE HISTORII. O BRAKU I KONIECZNOŚCI NAUCZANIA HISTORII."
Czytaj więcej


Znaki ŚDM na Piastach
Dodane: 22-12-14
Administrator


W czwartek 8.12.2014 Znaki ŚDM krzyż i ikona dotarły do kościoła p.w. Ducha Świętego i Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pięknie się złożyło, że peregrynacja przypadła na czwartek...
Czytaj więcejZnaki ŚDM w Hali Sportowej
Dodane: 22-12-14
Administrator


W Niedzielę Wielkanocną, 22 kwietnia 1984 roku, Ojciec Święty Jan Paweł II dokonał zamknięcia Drzwi Świętych. W chwilę później, w atrium Bazyliki Świętego Piotra, Jana Paweł II przekazał Krzyż Roku Świętego młodzieży i powiedział:
Czytaj więcejŚwięto Dzieci Maryi
Dodane: 20-12-14
Administrator


Patronalnym świętem Dzieci Maryi jest dzień 8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jednak w tym roku nasza uroczystość odbyła się dzień wcześniej, w niedzielę.
Czytaj więcejWieczór błogosławionej Karoliny Kózkówny
Dodane: 13-12-14
Administrator


W sobotę 15 listopada delegaci naszej wspólnoty Ruchu Czystych Serc, w osobach Agnieszki, Ireny i Michała, wczesnym rankiem udali się pielgrzymką do miejscowości Zabawa, gdzie żyła, wzrastała i ostatecznie zginęła śmiercią męczeńską bł. Karolina Kózkówna.
Czytaj więcejRefleksje naszych parafian będących za oceanem
Dodane: 12-12-14
Administrator


Z racji czasowego przebywania w stolicy Karoliny Północnej Św. Mikołaja w tym roku spotkaliśmy w parafii Św. Józefa przy, której działalność prowadzi Polska Szkoła i działa Polsko Amerykański Klub.
Czytaj więcejNowi nadzwyczajni szafarze
Dodane: 09-12-14
Administrator


W II Niedzielę Adwentu z rąk biskupa opolskiego 54 osoby przyjęło posługę nadzwyczajnych szafarzy w tym 6 sióstr zakonnych. Wśród nich był nasz parafianin pan Ernest Kubny.
Czytaj więcejRoraty i Mikołaj w naszym kościele
Dodane: 07-12-14
Administrator


Myślą przewodnią tegorocznych rorat są słowa św. Teresy z Avila "Bóg sam wystarczy". Roraty pierwszopiątkowe, odprawiane też o godz. 16.30, były też okazją do spotkania z Mikołajem, który zawitał do naszego kościoła i obdarował uczestniczące w nich dzieci słodyczami, sprawiając im niewątpliwie wielką radość.
Czytaj więcejDni Honorowego Krwiodawstwa na Piastach
Dodane: 04-12-14
Administrator


22 listopada krwiodawcy całego województwa opolskiego przybyli do naszego kościoła by po raz piętnasty, jubileuszowy, spotkać się w ramach przypadających Dni Honorowego Krwiodawstwa. Uroczystości rozpoczął występ artystyczny przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 17 w Kędzierzynie - Koźlu.
Czytaj więcejZ życia Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich
Dodane: 04-12-14
Administrator


Tegoroczne obchody Świętej Katarzyny rozpoczęliśmy XXXI Ogólnopolską Pielgrzymką Kolejarzy do Częstochowy na Jasną Górę w dniach 15 - 16 listopada. W pielgrzymce pod hasłem " Otwórzmy drzwi Chrystusowi " brało udział siedem tysięcy kolejarzy...
Czytaj więcejDiecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej Żak 2015
Dodane: 02-12-14
Administrator


Na prośbę Wydziału Katechetycznego Kurii Opolskiej, za zgodą ks. Edwarda Bogaczewicza, proboszcza parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła, dnia 27.11. 2014 odbył się tu, po raz czwarty, etap rejonowy DKWR Żak 2015.
Czytaj więcejUroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Dodane: 24-11-14
Administrator


Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, to w wielu polskich parafiach święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Także i w naszej parafii kolejny raz, w sobotni wieczór poprzedzający Niedzielę Chrystusa Króla, obchodziliśmy święto nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, lektorów i ministrantów.
Czytaj więcej96. Rocznica odzyskania niepodległości
Dodane: 12-11-14
Administrator


Tegoroczne obchody 96. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, miały charakter obchodów parafialnych, i były nieco skromniejsze niż ubiegłoroczne. We wtorek 11 listopada o godz. 10,00 została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny...
Czytaj więcejPochód św. Marcina po raz drugi w naszej parafii
Dodane: 09-11-14
Administrator


W niedzielę 9.11.2014 po raz drugi w historii naszej parafii odbył się pochód św. Marcina, który rozpoczął się pod amfiteatrem na osiedlu Piastów, a zakończył pod głównym wejściem naszego kościoła. Tamteż miała miejsce scena oddania połowy swojego płaszcza żebrakowi oraz wspólny śpiew.
Czytaj więcej"Droga światła" - nabożeństwo na cmentarzu dla młodzieży
Dodane: 04-11-14
Administrator


W tym roku młodzież Kędzierzyna spotkała się na cmentarzu 01.11 o 19:00 na tzw. Drodze Światła. Była to cześć drogi światła w której rozważa się spotkana z Jezusem po zmartwychwstaniu. Pierwszy dzień listopada to nie czas mroku i śmierci, ale radości z tyloma świętymi...
Czytaj więcejProcesja różańcowa na cmentarzu wojennym
Dodane: 04-11-14
Administrator


W Dzień Zaduszny - 2 listopada po raz 21 uczestniczyliśmy w procesji różańcowej na cmentarzu wojennym, gdzie spoczywają szczątki żołnierzy radzieckich, którzy zginęli w rejonie naszego miasta.
Czytaj więcejNasz wspólnotowy XXIX październik
Dodane: 02-11-14
Administrator


Minął czas pięknego października. Czas w którym przeżywamy święto Matki Boskiej Różańcowej, w którym licznie przychodzimy na modlitwę różańcową i zwykle przeżywamy kilka uroczystości.
Czytaj więcejKIERMASZ - Koncert Zespołu Śląsk
Dodane: 31-10-14
Administrator


W niedzielę w 8 rocznicę poświęcenia naszego kościoła odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. Był to również wyraz hołdu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II...
Czytaj więcejKIERMASZ - 8. rocznica poświęcenia kościoła
Dodane: 30-10-14
Administrator


Przed ośmioma laty ks. abp Alfons Nossol poświęcił naszą świątynię, wieńczac w ten sposób nasz wieloletni wysiłek w jej budowaniu w wymiarze materialnym i duchowym. Z tej okazji, w niedzielę 26 października o godz. 11.30, została odprawiona uroczysta Eucharystia...
Czytaj więcejKolejarski różaniec u swojej Patronki
Dodane: 18-10-14
Administrator


To już 14 rocznica poświecenia kapliczki patronki kolejarzy, św. Katarzyny Aleksandryjskiej na kę-dzierzyńskim dworcu. I po raz kolejny stawili się kolejarze na różańcowej modlitwie.
Czytaj więcejSprawozdanie z sesji KSW
Dodane: 14-10-14
Administrator


Po wakacyjnej przerwie rozpoczęliśmy nasze nauczycielskie spotkania zgodnie z wieloletnim już harmonogramem, zarówno samych spotkań jak ich przebiegu.
Czytaj więcejSpotkanie małżeństw i rodzin na Górze św. Anny
Dodane: 12-10-14
Administrator


Dobrym sposobem budowania więzi, dobrych relacji, inwestycji w nasz wspólny rozwój są wyjazdowe spotkania jak również, spotkania z gośćmi, którzy pomagają nam zrozumieć lepiej siebie w małżeństwie jak i przekazują cenne wskazówki wychowawcze.
Czytaj więcejPrudnicki Rok Prymasowski
Dodane: 11-10-14
Administrator


6 października 1954 roku w godzinach nocnych do klasztoru franciszkanów w Prudniku zostaje przywieziony przez komunistyczne władze Prymas Polski Kardynał Stefan Wyszyński.
Czytaj więcejParafialno - Kolejarska pielgrzymka
Dodane: 01-10-14
Administrator


Wdzięczni Bogu za kanonizację Jana Pawła II, w takiej intencji członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich zainicjowali pielgrzymkę po Zachodniej Polsce. Dzień pierwszy. Zaczynamy od porannej mszy św. I wyruszamy.
Czytaj więcejWszystkiego najlepszego księże Marcinie !
Dodane: 20-09-14
Administrator


Z okazji urodzin księdzu Marcinowi Pilchowi


składamy najserdeczniejsze życzenia
wielu łask Bożych,
błogosławieństwa Bożego,
opieki Matki Najświętszej.
Wszelkiej pomyślności,
zdrowia, szczęścia
oraz spełnienia marzeń,
ażeby z radością odpowiadał
na wezwanie Pana.75. rocznica radzieckiej agresji na Polskę
Dodane: 18-09-14
Administrator


Mszą św. w intencji Ojczyzny, odprawioną w dniu 17 września o godz. 11.00 w naszym kościele, rozpoczęły się obchody 75. rocznicy radzieckiej agresji na Polskę. Eucharystii przewodniczy ks. Marek Biernat...
Czytaj więcejPolski odpust na Cvilinie
Dodane: 15-09-14
Administrator


Odwiedzaliśmy Cvilińskie wzgórze już w październiku ubiegłego roku, jako jedno z miejsc naszej pielgrzymki po głubczycko-krnovskim pograniczu. W tym roku udaliśmy się do tego wspaniałego miejsca na doroczny odpust
Czytaj więcejZaproszenie na warsztaty KSW
Dodane: 14-09-14
Administrator


W dniu 27 września 2014r. zapraszamy do Domu Parafialnego przy parafii Ducha Świętego na Osiedlu Piastów w Kędzierzynie-Koźlu na sesję formacyjną dla nauczycieli katechetów i wychowawców. Temat spotkania: "WIZJA ŚWIATA I CZŁOWIEKA W SZKOLNYCH PODRĘCZNIKACH - BRAKI, DEFORMACJE, PRZEMILCZENIA".
Czytaj więcejRozpoczęcie roku szkolnego
Dodane: 04-09-14
Administrator


Po wspaniałej wakacyjnej przerwie, która była radością naszych dzieci i naszej młodzieży a także udziałem wielu osób dorosłych, nadszedł dzień-symbol 1 września. To właśnie tego dnia we wszystkich szkołach rozlega się pierwszy dzwonek, który oznajmia, że rozpoczyna się kolejny rok nauki, kolejny rok katechezy...
Czytaj więcejPielgrzymowanie do Turzy - Śląskiej Fatimy
Dodane: 04-09-14
Administrator


Z Kędzierzyna Koźla do Turzy Śląskiej jest zaledwie 65 km, to niewiele ponad godzinę jazdy autobusem. W każdą noc z 29 na 30 dzień miesiąca o godz. 20.00. rozpoczyna się tu całonocne nabożeństwo pokutno - błagalne zwane Nocą Pokuty i Wynagrodzenia na, które od ponad 20 lat pielgrzymują nasi parafianie.
Czytaj więcejMinistranci w Karkonoszach
Dodane: 03-09-14
Administrator


Wczesną porą, w poniedziałek 25 sierpnia, wyruszyliśmy w drogę na naszą ministrancką wycieczkę. W tym roku celem był Dolny Śląsk i Karkonosze. Nasza grupa liczyła 24 ministrantów...
Czytaj więcejMinistranci w Zakopanem
Dodane: 30-08-14
Administrator


Jako ministranci mieliśmy w tym roku okazję brać udział w diecezjalnym górskim obozie dla ministrantów w Zakopanem. Wyjechaliśmy 18 sierpnia o godzinie 11.00 spod hali sportowej w Strzelcach Opolskich do Zakopanego.
Czytaj więcej38. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasnej Górze
Dodane: 25-08-14
Administrator


38. Piesza Pielgrzymka Opolska dotarła wczesnym rankiem w sobotę, 23 sierpnia na Jasną Górę. Wędrowano pod hasłem: "Radość Ewangelii w Rodzinie". Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę składa się z pięciu strumieni: opolskiego, nyskiego, kluczborskiego, raciborskiego oraz głubczyckiego.
Czytaj więcejWielki Odpust Kalwaryjski na Górze św. Anny
Dodane: 19-08-14
Administrator


W sobotę 16 sierpnia autobus pełen pielgrzymów z naszej parafii i z parafii Św. Jana Nepomucena ze Starego Koźla zabrał nas na Górę Św. Anny. Tegoroczny Wielki Odpust Kalwaryjski Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny poświęcony był rodzinie.
Czytaj więcejPrace drogowe - prośba
Dodane: 16-08-14
AdministratorWykonawca robót drogowych na Osiedlu Powstańców Śląskich uprzejmie prosi o przeparkowanie samochodów stojących wzdłuż ulicy Chodkiewicza czyli w rejonie prac prowadzonych od tygodnia przed blokiem Korfantego 3.
Czytaj więcej


Krzyż przy Lidlu
Dodane: 10-08-14
Administrator


Ufundowany przez naszego proboszcza w grudniu 2012r krzyż przy Lidlu wymagał wyczyszczenia i zakonserwowania. Kolejarze z Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, którzy na co dzień opiekują się krzyżem...
Czytaj więcejUroczystośći odpustowe w Czernej
Dodane: 05-08-14
Administrator


Członkowie Bractwa Szkaplerza Świętego przy parafii p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie - Koźlu, przygotowując się do uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel, mogli uczestniczyć w nowennie, zakończonej mszą św. w intencji Bractwa Szkaplerza Świętego,
Czytaj więcejMsza św. w intencji policji
Dodane: 02-08-14
Administrator


28 lipca 2014 roku w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się obchody 95. rocznicy powstania Polskiej Policji. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.30 w kościele p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła.
Czytaj więcejXXIII spotkanie Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze
Dodane: 29-07-14
Administrator


W dniu 13 lipca wczesnym rankiem o godz. 6:00 Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja wyruszyło na XXIII spotkanie Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze. Hasłem tej pielgrzymki były słowa "Ze Świętym Janem Pawłem II odnawiamy oblicze ziemi, tej ziemi".
Czytaj więcejWycieczka młodzieży do Brennej
Dodane: 26-07-14
Administrator


Dniach 14-17.07.2014 młodzież z naszej parafii wraz z opiekunami ks. Tadeuszem i ks. Mariuszem, wybrała się na odpoczynek do Brennej Leśnicy, niedaleko Ustronia. Na samym początku naszej wyprawy odwiedziliśmy Leśny Park Niespodzianek, gdzie spotkaliśmy się z dzikimi zwierzętami.
Czytaj więcejPielgrzymka Bractwa Szkaplerza Św.
Dodane: 19-07-14
Administrator


Bractwo Szkaplerza św. przy parafii Ducha Świętego NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowało w dniu 25 czerwca 2014 r. pielgrzymkę do Piekar Śląskich, gdzie od wieków Maryja czczona jest jako Matka Boża Sprawiedliwości i Miłości Społecznej...
Czytaj więcej14 Pielgrzymka KSKP
Dodane: 06-07-14
Administrator


(...)Świerkle to mała miejscowość o ciekawej historii kolonii fryderycańskiej z drugiej połowy XVIII w. położona pomiędzy Dobrzeniem Wielkim a Czarnowąsami. W roku 1949 powstał w bardzo szybkim czasie kościółek pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Panny Maryi.
Czytaj więcejZakończenie roku szkolnego
Dodane: 30-06-14
Administrator


Zakończenie roku szkolnego, to bez wątpienia najbardziej wyczekiwany przez dzieci dzień roku. Po całorocznej pracy w szkole nastanie upragniony wypoczynek, czas wolny, niemalże magiczny czas lata.
Czytaj więcejBoże Ciało i oktawa
Dodane: 28-06-14
Administrator


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwana w polskiej tradycji "świętem Bożego Ciała" to szczególnie radosny czas wiary. To piękne wspólnotowe świadectwo naszej wiary!
Czytaj więcejNasze Marianki na wyjeździe w Brennej Leśnicy
Dodane: 28-06-14
Administrator


Nasza wspólnota Dzieci Maryi miała okazję wypocząć kilka dni w pięknej miejscowości Brenna Leśnica. Pierwszym punktem wyjazdu był Park Niespodzianek, gdzie można było spotkać się z dzikimi zwierzętami twarz w twarz.
Zobacz zdjęciaRodzinny wyjazd do mini zoo w Gamowie
Dodane: 28-06-14
Administrator


Miesiąc czerwiec to dobry czas na wspólne wyjazdy. Z naszej parafii w ciągu roku spotyka się kilka rodzin, które wspólnie chcą dobrze przeżywać czas w rodzinie z Jezusem po środku.
Czytaj więcejBoże Ciało
Dodane: 21-06-14
Administrator


Boże Ciało to nie tylko procesja. To uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która przez 8 dni świętowana (czyli przez oktawę), wzywa do uwielbienia Chrystusa, do wypowiedzenia naszej wiary w jego Eucharystyczną obecność...
Czytaj więcejRocznica Komunii Św.
Dodane: 16-06-14
Administrator


Każda rocznica to okazja do radości, ale też do zrobienia pewnego rachunku sumienia z minionego kolejnego już roku. Rocznice są nam potrzebne, uświadamiają nam, że nie jesteśmy sami, że nie żyjemy dla siebie, ale przede wszystkim dla Boga...
Czytaj więcejŻycie moje, jak różaniec
Dodane: 15-06-14
Administrator


Życie to, jak prosta i pełna hołdu modlitwa różańcowa, zawierało przecież mnóstwo paciorków radości, światła, boleści oraz ogromnej wiary i nadziei na życie wieczne.
Czytaj więcejUroczystość NMP Matki Kościoła - drugi dzień odpustu
Dodane: 10-06-14
Administrator


Mszę św. odpustową, w drugim dniu odpustu, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, poprzedziło odśpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
Czytaj więcejZesłanie Ducha Świętego - pierwszy dzień odpustu
Dodane: 10-06-14
Administrator


W uroczystość Zesłania Ducha Świętego sumę odpustową poprzedziła procesja z Najświętszym Sakramentem, którą poprowadził o. Rafał Kupczak - OMI. Procesja z udziałem naszych księży, pocztów sztandarowych i licznej rzeszy wiernych naszej parafii i gości...
Czytaj więcejPogrzeb ś.p. pani Józefy Bogaczewicz
Dodane: 07-06-14
Administrator


Po 20 latach pobytu na plebanii Parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie, śp. pani Józefa Bogaczewicz powróciła, w czwartek, 5. czerwca, do domu.
Czytaj więcejMsza przedpogrzebowa w intencji śp. Józefy Bogaczewicz
Dodane: 07-06-14
Administrator


Ze względu na to, że pogrzeb śp. pani Józefy Bogaczewicz - mamy ks. proboszcza, miał się odbyć 5 czerwca w Racławicach Śląskich , wieczorem poprzedniego dnia została odprawiona w naszym kościele msza św. w Jej intencji.
Czytaj więcejKolejarze z całej Polski spotkali się na nowosądeckiej ziemi
Dodane: 07-06-14
Administrator


W dniach od 30 maja do 01 czerwca 2014r. koło z Nowego Sącza organizowało Ogólnopolskie Spotkanie Formacyjne Kolejarzy Polskich.Spotkaniu przewodniczył ks. Ryszard Marciniak SAC, Krajowy Moderator KSKP.
Czytaj więcejOdeszła do Pana śp. pani Józefa Bogaczewicz
Dodane: 01-06-14
Administrator


W uroczystość Wniebowstąpienia Pana Naszego Jezusa Chrystusa zaopatrzona Świętym Wiatykiem zasnęła w Panu Józefa Bogaczewicz, matka księdza proboszcza.
Czytaj więcej2. rocznica świeceń kapłańskich ks. Tadeusza
Dodane: 27-05-14
Administrator


W dniu 26 maja, podczas wieczornej mszy św., modliliśmy się w intencji ks. Tadeusza z okazji 2. rocznicy święceń kaplańskich. Mszy św. przewodniczył ks. Tadeusz, koncelebrowali ks. proboszcz Edward Bogaczewicz i ks. Marcin Pilch.
Czytaj więcejSakrament Bierzmowania
Dodane: 24-05-14
Administrator


W piątek 23.05.2014 o godz. 18:30 odbyła się uroczysta Msza św. połączona z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Bp. Paweł Stobrawa udzielił tego sakramentu młodzieży...
Czytaj więcej1. rocznica świeceń kapłańskich ks. Marcina
Dodane: 19-05-14
Administrator


W dniu 18 maja 2014r. w niedzielę o godz. 11:30 miała miejsce Msza św. w intencji pierwszej rocznicy kapłaństwa ks. Marcina, w której uczestniczyli również jego rodzice oraz babcia.
Czytaj więcejPeregrynacja figury św. Michała Archanioła
Dodane: 13-05-14
Administrator


12 kwietnia 2013 roku w niezwykłą podróż po Polsce wyruszyła figura św. Michała z Groty Objawień na Gargano we Włoszech. To wierna kopia figury, która od wielu wieków otaczana jest szczególną czcią w Monte Sant' Angelo.
Czytaj więcejUroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
Dodane: 13-05-14
Administrator


Mszy św. w intencji naszej Ojczyzny przewodniczył ks. proboszcz, a koncelebrowali ks. Marcin Pilch i ks. por. Jarosław Król, który wygłosił okolicznościową homilię.
Czytaj więcejParafialna pielgrzymka do Rzymu
Dodane: 11-05-14
Administrator


W czwartek, 24 kwietnia 2014 roku, o godzinie 5.00 rozpoczęliśmy, ze śpiewem na ustach, Mszę św. w naszej świątyni, która zainaugurowała parafialną pielgrzymkę na kanonizację Jana XXIII i Jana Pawła II.
Czytaj więcej6. rocznica świeceń kapłańskich ks. Roberta
Dodane: 10-05-14
Administrator


W dniu 9 maja, podczas wieczornej mszy św., modliliśmy się w intencji ks. Roberta z okazji 6. rocznicy święceń kaplańskich. Mszy św. przewodniczył ks. Robert, koncelebrowali księża wikarzy naszej parafii.
Czytaj więcej10 lat chóru CANTABILE
Dodane: 09-05-14
Administrator


W tym roku mija 10 lat działalności Chóru CANTABILE istniejącego w Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Zespół ten w nieco innym składzie był pierwotnie chórem w parafii pod wezwaniem Ducha Świętego...
Czytaj więcej35. rocznicz święceń ks. Proboszcza
Dodane: 08-05-14
Administrator


6 maja jest w naszej parafii dniem szczególnym. Od kilku lat jest to dzień Wieczystej Adoracji Najświetszego Sakramentu, była to również 35 rocznica świeceń kapłanskich ks. Proboszcza Edwarda Bogaczewicza...
Czytaj więcejWszystkiego najlepszego księże Proboszczu !
Dodane: 06-05-14
Administrator


Z okazji jubileuszu 35-lecia święceń kapłańskich

Księdzu Edwardowi Bogaczewiczowi
Naszemu Proboszczowi

składamy najserdeczniejsze życzenia
wielu łask Bożych,
błogosławieństwa Bożego,
opieki Matki Najświętszej.
Wszelkiej pomyślności,
zdrowia, szczęścia
oraz spełnienia marzeń,
ażeby z radością odpowiadał
na wezwanie Pana.Wyjazd do Jemielnicy
Dodane: 03-05-14
Administrator


W ostatnim dniu kwietnia 30.04 nasza młodzież uczestniczyła w modlitewnym czuwaniu w Jemielnicy. Był to zorganizowany wyjazd autokarowy, w którym wzięli udział młodzi z kilku parafii naszego dekanatu.
Czytaj więcejRadosny dzień Pierwszej Komunii Świętej
Dodane: 03-05-14
Administrator


Dzień 27 kwietnia 2014 był wyjątkowy piękny, radosny i bogaty w przeżycia. Niedziela Miłosierdzia, dzień kanonizacji Jana Pawła II, a w naszej Wspólnocie Parafialnej cieszyliśmy się uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
Czytaj więcejPiątkowe nabożeństwo młodzieżowe
Dodane: 02-05-14
Administrator


Nasza młodzież również przygotowywała się do uroczystości kanonizacyjnych. W piątek 25.04 przeżywaliśmy piękne nabożeństwo "Świętość - Jan Paweł II". Całość została przygotowana i przeprowadzona przez młodych.
Czytaj więcejJan Paweł II świętym!
Dodane: 01-05-14
Administrator


Dzień 27 kwietnia 2014 roku będziemy zapewne długo wspominali. Z tym dniem łączy się wiele naszych wspomnień, spotkań z Ojcem Świętym Janem Pawłem II na Górze Świętej Anny, w Częstochowie, Krakowie i w wielu innych miejscach...
Czytaj więcejSprawozdanie z sesji formacyjnej dla nauczycieli
Dodane: 24-04-14
Administrator


W naszej parafii pw. Ducha Świętego i MNP Matki Kościoła w Kędzierzynie Koźlu miała miejsce kolejna sesja formacyjna dla nauczycieli prowadzona przez brata Tadeusza Rucińskigo FSC z Częstochowy.
Czytaj więcejWyjątkowe akcenty Wielkiego Tygodnia
Dodane: 24-04-14
Administrator


1. W tym roku w Ciemnicy i przy Bożym Grobie modliliśmy się wypowiadając nasze CREDO. "Wierzę w Syna Bożego, który ...umęczon pod Ponckim Piłatem ... ukrzyżowan umarł i pogrzebion... trzeciego dnia Zmartwychwstał..."
Czytaj więcejWielkanoc
Dodane: 24-04-14
Administrator


"Wesoły nam dzień dziś nastał," z tą pieśnią radości ze Zmartwychwstania Pańskiego, w niedzielny poranek o godz. 6.00, wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła naszego kościoła.
Czytaj więcejWielka Sobota - Wigilia Paschalna
Dodane: 24-04-14
Administrator


Wprowadzająca nas w niedzielę Zmartwychwstania WIELKA NOC zgromadziła nas wyjątkowo licznie na Wigilii Paschalnej. Przyszliśmy już ze świecami paschalnymi w dłoniach, aby je od poświęconego ognia zapalić i wsłuchać się...
Czytaj więcejWielka Sobota - Święcenie Pokarmów
Dodane: 19-04-14
Administrator


Błogosławieństwo pokarmów, zwane powszechnie święconką lub święconym sięgają VIII wieku, w Polsce zaś pierwsze jego praktyki odnotowano w XIV stuleciu. Najpierw święcono tylko pieczonego baranka, a więc chlebową figurkę o postaci baranka. Potem dodawano kolejno ser, masło, ryby, olej, pokarmy mięsne, ciasto i wino.
Czytaj więcejLiturgia Wielkiego Piątku
Dodane: 21-04-14
Administrator


Najważniejszym momentem Wielkiego Piątku jest "LITURGIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ", którą rozpoczęliśmy o godzinie osiemnastej cichym wyjściem służby liturgicznej wraz z kapłanami, którzy oddali cześć Bogu w największym uniżeniu, padając na twarz.
Czytaj więcejWielki Piątek - Drogi Krzyżowe
Dodane: 18-04-14
Administrator


Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego – dramatycznym dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa. W tym dniu w naszej parafii jak i w wielu innych odprawiano nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
Czytaj więcejLiturgia Wielkiego Czwartku
Dodane: 21-04-14
Administrator


Uroczystą Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Czwartek, rozpoczęliśmy obchód Świętego Triduum Paschalnego, czyli trzech świętych dni naszej wiary, w czasie których nie tylko rozważamy i wspominamy, ale przede wszystkim uobecniamy, wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat.
Czytaj więcejNiedziela Palmowa
Dodane: 14-04-14
Administrator


W Niedzielę Palmową, inaczej zwaną też Niedzielą Męki Pańskiej, obchodzimy dwa ważne wydarzenia. Pierwsze to triumfalny wjazd Jezusa Chrystusa do Miasta Świetego Jeruzalem, którego pamiątką jest poświęcenie gałązek palmowych i procesja z nimi.
Czytaj więcejFormacja parafialnych rad duszpasterskich
Dodane: 08-04-14
Administrator


Tegoroczne spotkania PRD odbywać się będą w okresie od 22 marca do 28 czerwca w :Kluczborku, Nysie, Winowie i Raciborzu. Mimo iż ks. Waldemar Musioł dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Opolu na zakończenie ubiegłorocznego spotkania zapraszał nas w tym roku do Raciborza...
Czytaj więcejDroga Krzyżowa ulicami miasta
Dodane: 06-04-14
Administrator


W piątkowy wieczór (04.04.2014) zebraliśmy się przy kościele świętego Mikołaja, by wyruszyć na "miejską" Drogę Krzyżową aż do kościoła pw. Ducha Świętego na Piastach.
Czytaj więcejDekanalne Czuwanie Młodzieży
Dodane: 03-04-14
Administrator


W sobotę (29 marca) odbyło się w naszym kościele Dekanalne Czuwanie Młodzieży, które poprowadziła wspólnota Rodziny Młodzieży Franciszkańskiej (RMF). Hasłem przewodnim czuwania było "Zawróć", które nawiązywać miało do nawrócenia, jakie każdy z nas powinien przechodzić nie tylko w Wielkim Poście,
Czytaj więcejDroga Krzyżowa z udziałem kolejarzy
Dodane: 03-04-14
Administrator


Prowadzenie modlitwy Drogi krzyżowej w okresie Wielkiego Postu w naszym kościele zaproponował nam dawno, dawno temu nasz duchowy opiekun koła ks. proboszcz. Czasem wracamy myślami do tych pierwszych kroków, wysiłków, przygotowań.
Czytaj więcejWarsztaty chóralne
Dodane: 31-03-14
Administrator


W dniu 29.03 odbyły się w naszej parafii warsztaty muzyczno-liturgiczne, w których wzięli udział członkowie naszego Chóru Parafialnego. Przez 4 godziny pracowaliśmy nad zagadnieniami z zakresu emisji głosu, jak również nad konkretnymi utworami muzycznymi.
Czytaj więcejPielgrzymka dla nadzwyczajnych szafarzy
Dodane: 24-03-14
Administrator


W dniach 21-23 marca odbyły się rekolekcje w ośrodku Rybak w Głębinowie dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej z całej diecezji opolskiej. Prowadzącym te rekolekcje był ksiądz Erwin Mateja, który przypominał wszystkim uczestnikom o wartości posługi szafarza...
Czytaj więcejDiecezjalny dzień skupienia dla Dzieci Maryi
Dodane: 24-03-14
Administrator


W sobotę 22 marca wybrałyśmy się na diecezjalny dzień skupienia dla Dzieci Maryi do Nysy. Razem z parafią ze Sławięcic, z Pogorzelca oraz z Koźla wyruszyłyśmy autobusem na wspólną modlitwę. Rozpoczęłyśmy ją wspólną Eucharystią w Kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej.
Czytaj więcejZaproszenie na warsztaty KSW
Dodane: 23-03-14
Administrator


W dniu 5 kwietnia 2014r. zapraszamy do Domu Parafialnego przy parafii Ducha Świętego na Osiedlu Piastów w Kędzierzynie-Koźlu na sesję formacyjną dla nauczycieli katechetów i wychowawców Temat spotkania: "DZIECKO - DUCHOWYM UCZNIEM CZY NAUCZYCIELEM?"
Czytaj więcejGorzkie Żale przybywajcie ...
Dodane: 18-03-14
Administrator


Treść tegorocznych kazań pasyjnych, które głosi ks. Grzegorz Podburaczyński – wikary z parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej w Kłodnicy, jest oparta o rozważania męki Pana Jezusa według objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich...
Czytaj więcejRekolekcje parafialne
Dodane: 16-03-14
Administrator


Od 09 do 12 marca staraliśmy się wsłuchiwać w głos Boga w czasie naszych rekolekcji parafialnych, które prowadził ks. Eugeniusz Ploch duszpasterz akademicki w Opolu, oraz opiekun grupy zajmującej się sprawą Nowej Ewangelizacji w diecezji opolskiej.
Czytaj więcejDroga krzyżowa dla dzieci
Dodane: 16-03-14
Administrator


Nabożeństwu Drogi krzyżowej dla dzieci w dniu 14 marca przewodniczył ks. proboszcz Edward Bogaczewicz. Przy poszczególnych stacjach rozważana była męka i śmierć Pana Jezusa według tekstów z "Drogi do nieba" przewidzianych dla dzieci.
Czytaj więcejŚroda Popielcowa – 5.03.2014 r.
Dodane: 07-03-14
Administrator


Według obrzędów katolickich tego dnia kapłan posypuje głowy wiernych popiołem. Tradycja posypywania głów popiołem na znak pokuty pojawiła się w VIII wieku. W IX wieku papież Urban II uczynił go obowiązującym zwyczajem w całym Kościele.
Czytaj więcejWszystkiego najlepszego księże Proboszczu !
Dodane: 22-02-14
Administrator


Z okazji 60-tych urodzin w dniu 22.02.2014

Księdzu Edwardowi Bogaczewiczowi
Naszemu Proboszczowi

składamy najserdeczniejsze życzenia
wielu łask Bożych,
błogosławieństwa Bożego,
opieki Matki Najświętszej.
Wszelkiej pomyślności,
zdrowia, szczęścia
oraz spełnienia marzeń,
ażeby z radością odpowiadał
na wezwanie Pana.Sobotnie czuwania młodzieżowe
Dodane: 12-02-14
Administrator


Przygotowując się do święta zakochanych w sobotę 08. 02. 2014 o 20:00 w naszej parafii przeżywaliśmy czuwanie dla młodzieży naszego regionu kędzierzyńskiego. Spotkanie przygotowała młodzież naszej parafii, spotykająca się w ramach duszpasterstwa młodzieżowego w piątkowe wieczory
Czytaj więcejSpotkanie dla rodzin
Dodane: 12-02-14
Administrator


RODZINA MIŁOŚCIĄ WIELKA - tak brzmi hasło roku duszpasterskiego w naszej górnośląskiej metropolii. Pod taką nazwą spotkaliśmy się w sobotę 01.02.2014 r. w naszej parafii na wspólnej modlitwie w intencji rodzin, konferencji, oraz poczęstunku w salkach.
Czytaj więcejSprawozdanie z sesji formacyjnej KSW
Dodane: 09-02-14
Administrator


W styczniu tego roku mieliśmy kolejną możliwość wzięcia udziału w analizie brata Tadeusza Rucińskiego dotyczącej nieuświadamianego sobie, aczkolwiek niepokojącego, zjawiska w życiu dzieci i dorosłych, wywołanego nowoczesnym stylem życia.
Czytaj więcejPomoc Kościołowi w potrzebie
Dodane: 05-02-14
Administrator


Pomoc Kościołom w Potrzebie jest Stowarzyszeniem Kościoła Katolickiego, która pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów.
Czytaj więcejJasełka
Dodane: 26-01-14
Administrator


Dziś 26 stycznia, mogliśmy oglądać jasełka z odrobiną humoru w wykonaniu Dzieci Maryi oraz Ministrantów. Każdy z aktorów bardzo się zaangażował oraz włożył wiele pracy oraz swojego serca w rolę.
Czytaj więcejNasza parafia w roku 2013
Dodane: 08-01-14
Administrator


Zakończyliśmy rok, w którym poranek rezurekcyjny przywitał nas śniegiem, w Boże Ciało w ulewnych deszczu doszliśmy tylko do pierwszego ołtarza i w niedzielę oktawy wybraliśmy się po raz drugi na procesję, a Boże Narodzenie przeżyliśmy przy pięknej, jakby wiosennej pogodzie.
Czytaj więcejW świątecznym nastroju
Dodane: 06-01-14
Administrator


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego kościoła ukazujące tegoroczny wystrój świąteczny oraz szopkę bożonarodzeniową.
Czytaj więcejNowy Rok Pański 2014

Wkroczyliśmy w nowy czas.
Wpisaliśmy w naszym kalendarzach na pierwszej stronie: "w Imię Boże!" Życzymy sobie wzajemnie dzisiaj pokoju, miłości rodzinnej, zgody międzysąsiedzkiej, uczciwości społecznej, potrzebnego zdrowia. Życzmy sobie również Światła Ducha Świętego i Jego darów tak bardzo potrzebnych na ważne chwile naszego życia. Staropolskim zwyczajem wypowiadajmy również dzisiaj "do Siego Roku" i wraz z rodakami śpiewajmy: …podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą. W dobrych radach, w dobrym bycie wspieraj jej siłę swą siłą.

ksiądz proboszczPasterka
Dodane: 28-12-13
Administrator


Tradycyjnie o północy 24/25 grudnia, kolędą "Wśród nocnej ciszy..." rozpoczęła się pasterka. Przy zgaszonych światłach procesja liturgiczna z figurką Pana Jezusa wyruszyła do szopki...
Czytaj więcej


"W kajdanach miłości"
Dodane: 18-12-13
Administrator


"W kajdanach miłości" taki tytuł miało czuwanie młodzieżowe, które odbyło się w sobotę 14.12.2013 o godz. 20:00. Czuwanie było przeznaczone dla młodzieży całego dekanatu i okolic.
Czytaj więcejŚwięto Niepokalanego Poczęcia NMP
Dodane: 09-12-13
Administrator


Marianki to grupa dziewcząt, które chcą żyć duchem maryjnym i szerzyć cześć Maryi. Swoje święto obchodzą 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu dziewczęta oddają się pod opiekę Matki Bożej, a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymują Cudowny Medalik.
Czytaj więcejKs. Prałat Rudolf Pierskała biskupem pomocniczym
Dodane: 07-12-13
Administrator


Ojciec Święty Franciszek mianował 7 grudnia 2013 r. ks. Rudolfa Pierskałę nowym biskupem pomocniczym diecezji opolskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Semina. Biskup Nominat przyjmie święcenia biskupie 11 stycznia 2014 r. w katedrze opolskiej o godz. 10.00. Jako hasło biskupie obrał sobie wezwanie „Głosić radość Ewangelii”.
Czytaj więcejRoraty ze św. Mikołajem
Dodane: 07-12-13
Administrator


"Pomysł na tegoroczne Roraty dał papież Franciszek. Kiedy go wybrano, jeden z kardynałów powiedział: "Nie zapomnij o ubogich". A papież natychmiast pomyślał o św. Franciszku z Asyżu. "Jak bardzo chciałbym Kościoła ubogiego i dla ubogich!" - to była druga myśl papieża."
Czytaj więcejOgólnopolskie obchody Świętej Katarzyny
Dodane: 07-12-13
Administrator


Pod hasłem "Mocni Wiarą" pielgrzymowali kolejarze z całej Polski do tronu Pani Jasnogórskiej w dniach 16 - 17 listopada 2013 r. W zaproszeniu kolejarzy na Jasną Górę Krajowy Duszpasterz Kolejarzy ks. kanonik Eugeniusz Zarębiński napisał:...
Czytaj więcejDiecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej ŻAK 2014
Dodane: 06-12-13
Administrator


Dnia 28. 11 2013 r. w parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu odbył się etap rejonowy Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej.
Czytaj więcejXIV spotkanie Krwiodawców województwa opolskiego
Dodane: 02-12-13
Administrator


24 listopada 2013 z okazji przypadających Dni Honorowego Krwiodawstwa, odbyło się XIV Spotkanie Krwiodawców województwa opolskiego. Centralnym punktem obchodów była uroczysta msza św. koncelebrowana przez...
Czytaj więcejWigilia Uroczystości Chrystusa Króla
Dodane: 25-11-13
Administrator


W tym roku ku naszej wielkiej radości i wdzięczności przyjęliśmy pięciu nowych ministrantów i ustanowiliśmy 6 nowych lektorów. Kandydaci zostali obłóczeni w kołnierz ministrancki i złożyli przyrzeczenia...
Czytaj więcejPielgrzymka do ziemi głubczyckiej i do Krnowa w Czechach
Dodane: 14-11-13
Administrator


Bractwo Szkaplerza Świętego wspólnie z Kołem Przyjaciół Radia Maryja przy Parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie - Koźlu w dniu 8.10.2013 r. zorganizowały pielgrzymkę do Ziemi Głubczyckiej i Krnowa w Czechach.
Czytaj więcej95. Rocznica Odzyskania Niepodległości
Dodane: 14-11-13
Administrator


Wzorem lat ubiegłych, w rocznicę odzyska niepodległości przez naszą Ojczyznę, w poniedziałek 11 listopada, uczestniczyliśmy we mszy św. odprawionej przez księży naszej parafii w intencji Ojczyzny.
Czytaj więcejPochód św. Marcina
Dodane: 11-11-13
Administrator


W naszej Parafii pojawiło się pewne novum. Po raz pierwszy postanowiono zorganizować pochód św. Marcina, z okazji jego wspomnienia, które przypada 11 listopada.
Czytaj więcejModlitwa młodzieży na cmentarzu
Dodane: 06-11-13
Administrator


W ubiegłą sobotę 02.11.13r, w "dzień zaduszny" na cmentarzu w Kuźniczkach wspólnie z młodzieżą dekanatu Kędzierzyn prowadziliśmy modlitwę drogi krzyżowej ofiarując ją za dusze wiernych zmarłych.
Czytaj więcejProcesja różańcowa na cmentarzu wojennym
Dodane: 05-11-13
Administrator


Tegorocznej procesji różańcowej na cmentarzu wojennym w Dniu Zadusznym, tak jak przed 20 laty, przewodniczył ks. proboszcz prałat Edward Bogaczewicz. (...) W Kronice naszej parafii pod datą 2 listopada 1993 roku możemy przeczytać...
Czytaj więcej36. Europejskie Spotkanie Młodych
Dodane: 03-11-13
Administrator


Kolejne 36. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Strasburgu we Francji ( miasto, w którym mieści się Rada Europy, Europejski Trybunał Praw Człowieka i Parlament Europejski).
Czytaj więcejCzuwanie w Leśnicy
Dodane: 31-10-13
Administrator


W piątkowy wieczór, 25 października w Leśnicy, w klasztorze sióstr służebniczek odbyło się czuwanie dla młodzieży ponadgimnazjalnej, w którym uczestniczyło kilka osób z naszej parafii wraz z ks.Tadeuszem.
Czytaj więcejRocznica poświęcenia świątyni
Dodane: 28-10-13
Administrator


27 października obchodziliśmy rocznicę poświęcenia naszej świątyni, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna.
Czytaj więcejKongres wspólnot w Winowie
Dodane: 26-10-13
Administrator


19 października w Winowie pod Opolem odbył się Diecezjalny Kongres Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń. Uczestniczyli w nim także przedstawiciele naszej parafialnej Szkoły Nowej Ewangelizacji, która powstała po odbytym Kursie Nowe Życie.
Czytaj więcejXIII Dzień Papieski
Dodane: 17-10-13
Administrator


13 października do naszej parafii zawitał o. Lech Dorobczyński, który w niedzielę będącą XIII Dniem Papieskim, wygłosił słowo Boże oraz wraz bratem Markiem...
Czytaj więcejSprawozdanie z sesji formacyjnej KSW
Dodane: 14-10-13
Administrator


Niedawno rozpoczęty rok szkolny zachęca do pogłębiania wiedzy o tym czym żyją i jak żyją nasi uczniowie i wychowankowie. Nie jest tajemnicą, że ich światem staje się Internet i powiązane z nim nośniki komunikacyjne.
Czytaj więcejModlitwa różańcowa na dworcu kolejowym
Dodane: 12-10-13
Administrator


W trzynastą rocznicę poświęcenia kapliczki Św. Katarzyny Aleksandryjskiej na dworcu PKP modlili się nie tylko kolejarze kędzierzyńskich i okolicznych parafii, ale też wierni, którzy nie są kolejarzami ale korzystają z usług kolejowych przewoźników.
Czytaj więcejPielgrzymka do Fatimy
Dodane: 11-10-13
Administrator


To był maraton pielgrzymkowy. Po mszy św. 16 września o godz. 5.00, odprawionej przez ks. Tomasza Fortalskiego - naszego duchowego kierownika i błogosławieństwie ks. proboszcza, wyruszyliśmy na najdłuższą pielgrzymkę parafialną.
Czytaj więcejPielgrzymka do Sanktuariów północnej Polski
Dodane: 27-09-13
Administrator


Stało się już tradycją, że kolejarze Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich we wrześniu wyruszają w Polskę. W tym roku przemierzyliśmy niemal całą środkową Polskę z południa na północ.
Czytaj więcejBłogosławieństwo prymicyjne ks. Marcina
Dodane: 21-09-13
Administrator


W niedzielę 15 września ksiądz Marcin udzielał prymicyjnego błogosławieństwa oraz głosił kazanie podczas niedzielnych Mszy św.
Czytaj więcejWszystkiego najlepszego ks. Marcinie
Dodane: 20-09-13
Administrator


Z okazji urodzin w dniu 20.09.2013

Księdzu Marcinowi Pilch

składamy najserdeczniejsze życzenia
wielu łask Bożych,
błogosławieństwa Bożego,
opieki Matki Najświętszej.
Wszelkiej pomyślności,
zdrowia, szczęścia
oraz spełnienia marzeń,
ażeby z radością odpowiadał
na wezwanie Pana.Zaproszenie na warsztaty KSW
Dodane: 16-09-13
Administrator


W dniu 28 września 2013r. zapraszamy do Domu Parafialnego przy parafii Ducha Świętego na Osiedlu Piastów w Kędzierzynie-Koźlu na sesję formacyjną dla nauczycieli katechetów i wychowawców...
Czytaj więcejRocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę
Dodane: 18-09-13
Administrator


17 września o godzinie 11:00 odbyła się uroczysta Msza św. w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Po Mszy św. deelegacje złożyły kwiaty i znicze pod kamieniami pamięci.
Czytaj więcejWprowadzenie ks. proboszcza w Azotach
Dodane: 17-09-13
Administrator


W niedzielę 8 września odbyło się wprowadzenie nowego proboszcza parafii pw. Św. Floriana w Kędzierzynie - Koźlu – ks. Piotra Adamów. Serdecznie witamy w naszym dekanacie.
Czytaj więcejAkcja poboru krwi
Dodane: 08-09-13
Administrator


W dniu 08.09.2013roku odbyła się już 4 akcja poboru krwi zorgaznizowana przez Klub HDK PCK przy Parafii pw.Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie -Koźlu ,krew oddało 28 osób po 450 mil.
Czytaj więcejKurs Nowe Życie
Dodane: 03-09-13
Administrator


W dniach 30.08-01.09 w naszej parafii przeżywaliśmy rekolekcje zatytułowane "Kurs Nowe Życie", prowadzone przez Szkoły Nowej Ewangelizacji z Opola i Bytomia. Uczestniczyło w nich ponad trzydzieści osób nie tylko z naszej parafii.
Czytaj więcejW Imię Boże, a Bóg dopomoże
Dodane: 03-09-13
Administrator


Poniedziałkowy poranek, 2 września, dla wielu osób był normalnym dniem pracy, ale nie dla wszystkich. W tym dniu uczniowie i nauczyciele rozpoczęli nowy rok szkolny.
Czytaj więcejPielgrzymka ministrantów
Dodane: 02-09-13
Administrator


W ostatnich dniach wakacji obyła się Diecezjalna pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny. Czas upłynął nam szybko na wspólnej modlitwie i zmaganiach sportowych.
Czytaj więcejWitamy księże Marcinie
Dodane: 01-09-13
Administrator


Witamy w naszej Wspólnocie księdza Marcina Pilcha. Ksiądz Marcin jest neoprezbiterem i decyzją Biskupa Ordynariusza został skierowany do pracy w naszej parafii.
Czytaj więcejDziękujemy księże Tomaszu
Dodane: 30-08-13
Administrator


W tym roku 28 sierpień stał się dniem przenosin kapłanów, którzy zmieniają miejsca zamieszkania, miejsce pracy i posługi duszpasterskiej. Nie są to łatwe chwile, gdyż są zerwaniem pewnych więzi i związania ze Wspólnotą Parafialną.
Czytaj więcej37. Pielgrzymka Opolska za nami
Dodane: 25-08-13
Administrator


Nasza "Dwójka żółta" dotarła do stóp Jasnogórskiej Pani 24 sierpnia o 9:20. W sumie przez ponad godzinę ks. Marcin Ogiolda witał u Matki Bożej kolejne grupy. Pierwsi pielgrzymi dotarli na Jasną Górę jeszcze przed godziną 9:00.
Czytaj więcej"Z Dobrą Nowiną na ulicy"
Dodane: 20-08-13
Administrator


W niedzielę 18 sierpnia w naszej parafii przeżywaliśmy dzień "Z Dobrą Nowiną na ulicach". Jest to nowa inicjatywa naszej diecezji, a ścisłej "Diecezjalnego Zespołu do Spraw Nowej Ewangelizacji"...
Czytaj więcejKazanie o św. Janie Marii Vianney'u
Dodane: 06-08-13
Administrator


Taki mały, taki duży może świętym być. Taki gruby, taki chudy może świętym być... ta znana piosenka wielu z nas, śpiewana przez dzieci z Arki Noego przypomina nam szczerą prawdę. Bo każdy z nas Bracia i Siostry powołany jest do świętości.
Czytaj więcejTydzień św. Krzysztofa
Dodane: 27-07-13
Administrator


25 lipca 2013 obchodziliśmy wspomnienie świętego Krzysztofa patrona kierowców. Dlatego w tym tygodniu szczególnie modlimy się za kierowców.
Czytaj więcejŚwięto Policji
Dodane: 27-07-13
Administrator


24 lipca policjanci z Kędzierzyna – Koźla obchodzili swoje święto. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez Kapelana Opolskiego Garnizonu Policji ks. Alfonsa Schuberta...
Czytaj więcejPielgrzymka Ministrantów i Dzieci Maryi do Rzymu
Dodane: 21-07-13
Administrator


Dnia 20. czerwca 2013 ok. godziny 6.00 wyruszyliśmy razem z ks. Tomaszem i opiekunami na naszą pielgrzymkę do Rzymu. Wcześniej uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Podczas przejazdu nie zabrakło wspólnych śpiewów i modlitw.
Czytaj więcejMsza św. na zakończenie roku szkolnego
Dodane: 20-07-13
Administrator


W dniu 28 czerwca o godz. 8.00 została odprawiona msza św. na zakończenie roku szkolnego. Mszy św. przewodniczył ks. Tomasz Fortalski, a homilię wygłosił ks. Tadeusz Komorek.
Czytaj więcejCzerwcowe pielgrzymowanie do Śląskiej Fatimy
Dodane: 02-07-13
Administrator


Turza Śląska to niewielka wieś nad czeską granicą, tuż obok przejścia granicznego w Chałupkach. Sanktuarium jest najstarszym miejscem kultu Matki Bożej Fatimskiej w Polsce.
Czytaj więcejSpotkanie Duszpasterskich Rad Parafialnych
Dodane: 28-06-13
Administrator


Cyklicznie co roku odbywają się wiosenne spotkania modlitewno - formacyjne Parafialnych Rad Duszpasterskich Diecezji Opolskiej. Spotkanie nasze kończyło tegoroczny cykl, który trwał od 16 marca do 22 czerwca...
Czytaj więcejRejs po Odrze i Kanale Gliwickim
Dodane: 26-06-13
Administrator


Na sobotę 15 czerwca 2013r.Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich przy naszej parafii wyczarterowało rejs statkiem wycieczkowym SILESIA. O godzinie 15.30. cumy uwolniły jednostkę pływająca i szybki w tym dniu nurt Odry zabrał nas w dół rzeki.
Czytaj więcejRocznica Pierwszej Komunii Św.
Dodane: 19-06-13
Administrator


W niedzielę 16.06.2013r., podczas Mszy św. o godz. 14:00 wespół z dziećmi klas czwartych szkół podstawowych przeżywaliśmy rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
Czytaj więcejPrace przy parafii
Dodane: 16-06-13
Administrator


Od pewnego czasu miasto wykonuje pierwsze prace związane z budową drogi osiedlowej. Zostały wycięte drzewa i wyraźnie widać już trasę drogi za naszymi „Kamieniami Pamięci”.
Czytaj więcejWizyta o.Andrzeja Madeja
Dodane: 09-06-13
Administrator


Dzisiaj 09.06.2013 kazania głosił Ojciec Andrzej Madej, znany zakonnik i misjonarz ze Zgromadzenia Ojców Oblatów, który od 15 lat pełni swoją misję w dalekim Turkmenistanie i tam pomaga rodzącemu się Kościołowi.
Czytaj więcejSpotkanie na Polach Lednickich
Dodane: 08-06-13
Administrator


01.06.2013 r. młodzież naszej i okolicznych parafii wyruszyła wczesnym rankiem na kolejne Spotkanie Młodych Lednica 2000. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem "W imię Ojca", a motywem przewodnim było ojcostwo.
Czytaj więcejOktawa Bożego Ciała
Dodane: 07-06-13
Administrator


Przez osiem dni wierni spotykali się w kościołach parafialnych na Mszach św., a także procesjach eucharystycznych by czcić Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
Czytaj więcejPeregrynacja relikwii bł Karoliny
Dodane: 07-06-13
Administrator


Od środy wieczór do czwartku popołudniu mogliśmy uczestniczyć w naszej parafii w peregrynacji relikwii bł. Karoliny Kózkówny. W czwartek również poszczególne klasy, które miały w tym dniu religię, mogły zgłębić świątobliwość błogosławionej Karoliny...
Czytaj więcejPrzekazanie relikwii
Dodane: 05-06-13
Administrator


W środę 05.06.2013r. podczas procesji w oktawie Bożego Ciała zostały przekazane relikwie bł. Karoliny Kózkówny naszej parafii z rąk parafii św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu.
Czytaj więcejProcesja Bożego Ciała w oktawie
Dodane: 04-06-13
Administrator


Boże Ciało to nie tylko procesja. To uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która przez 8 dni świętowana (czyli przez oktawę), wzywa do uwielbienia Chrystusa, do wypowiedzenia naszej wiary w jego Eucharystyczną obecność, do uświadomienia sobie, że On jest pośród nas, idzie z nami jak z uczniami do Emaus.
Czytaj więcejDzień Dziecka
Dodane: 01-06-13
Administrator


1 czerwca
obchodzimy „Dzień Dziecka”.

Z tej okazji wszystkim dzieciom
życzymy samych radości w ich życiuUroczystość Bożego Ciała
Dodane: 30-05-13
Administrator


Boże Ciało to nie tylko procesja. To uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która przez 8 dni świętowana (czyli przez oktawę), wzywa do uwielbienia Chrystusa, do wypowiedzenia naszej wiary w jego Eucharystyczną obecność, do uświadomienia sobie, że On jest pośród nas, idzie z nami jak z uczniami do Emaus.
Czytaj więcejI rocznica święceń ks. Tadeusza
Dodane: 26-05-13
Administrator


Każdy jubileusz w naszym życiu jest okazją, aby zatrzymać się na moment i wyrazić Panu Bogu wdzięczność za ogrom otrzymanych łask. W szarości dnia często zapominamy właśnie o podziękowaniu.
Czytaj więcejVI rocznica święceń ks. Tomasza
Dodane: 26-05-13
Administrator


Każdy jubileusz w naszym życiu jest okazją, aby zatrzymać się na moment i wyrazić Panu Bogu wdzięczność za ogrom otrzymanych łask. W szarości dnia często zapominamy właśnie o podziękowaniu.
Czytaj więcejDzień Matki
Dodane: 26-05-13
Administrator


Dla mamy nie ma rzeczy niemożliwych

Dzisiaj Dzień Matki. Życzymy opieki i wstawiennictwa Matki Najświętszej oraz szacunku i życzliwości swoich dzieci.

Serdeczną pamięcią obejmujemy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Dziękujemy za ich dobre serca i ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym trudziePielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych
Dodane: 26-05-13
Administrator


W dniach 10 - 12 maja Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi zorganizował pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych Dolnego Śląska. 10 maja, po Mszy Św. wyruszyliśmy w podróż. Pierwszym przystankiem był czeski Adrspach - Skalne Miasto, jedno z najpiękniejszych w Europie...
Czytaj więcejUroczystość NMP Matki Kościoła
Dodane: 23-05-13
Administrator


W drugi dzień odpustu, w uroczystość NMP Matki Kościoła, gościliśmy w naszej parafii ks. Pawła Chudzika. Ks. Paweł przewodniczył wieczornej mszy odpustowej oraz nabożeństwu majowemu, w którym uczestniczyli również księża z naszego dekanatu.
Czytaj więcejUroczystość Zesłania Ducha Świętego
Dodane: 23-05-13
Administrator


Pierwszy dzień odpustu parafialnego. Ks. Maciej przewodniczył sumie odpustowej w intencji parafian i gości oraz głosił homilie podczas niedzielnych mszy świętych.
Czytaj więcejNabożeństwo w Wigilię Zesłania Ducha Św.
Dodane: 22-05-13
Administrator


Nabożeństwo w kaplicy miłosierdzia, rozpoczęło krótkie wprowadzenie ks. Tadeusza Komorka, a następnie odśpiewano Hymn do Ducha Świętego. Liturgię słowa prowadziła młodzież, a konferencję wygłosił ks. Robert Sadlak.
Czytaj więcej15-lecie "Gazetki Parafialnej"
Dodane: 22-05-13
Administrator


Zesłanie Ducha Świętego będzie 15. rocznicą pracy redakcji w składzie: p. Tadeusz, p. Wanda, p. Basia, p. Jurek. Z tej okazji wypowiadam parafialną wdzięczność za 15-letni trud, ofiarowany czas i za ciągłe przybliżanie Wiernym wydarzeń z życia Wspólnoty Parafialnej.
Zapraszamy do przeglądnięcia wszystkich gazetek parafialnych wydanych papierowoRocznica święceń ks. Proboszcza
Dodane: 07-05-13
Administrator


Księdzu Edwardowi Bogaczewiczowi składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej. Wszelkiej pomyślności, zdrowia, szczęścia oraz spełnienia marzeń, ażeby z radością odpowiadał na wezwanie Pana.
Czytaj więcejRocznica święceń ks. Roberta
Dodane: 05-05-13
Administrator


Każdy jubileusz w naszym życiu jest okazją, aby zatrzymać się na moment i wyrazić Panu Bogu wdzięczność za ogrom otrzymanych łask. W szarości dnia często zapominamy właśnie o podziękowaniu.
Czytaj więcejUroczystość 3 maja
Dodane: 04-05-13
Administrator


3.05.2013 r odbyła się o godz. 10:00 Msza św. w intencji Ojczyzny w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i w kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Czytaj więcejUroczystość Pierwszej Komunii Świętej
Dodane: 29-04-13
Administrator


28 kwietnia 2013 w naszej parafii uroczyście dzieci klas trzecich przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc. Dzięki staraniom księży i katechetów dzieci przygotowywały się na ten moment poprzez uświadomienie sobie czym jest Eucharystia, nauczyły się przykazań by je stosować w dalszym życiu.
Czytaj więcejNiedziela Dobrego Pasterza
Dodane: 22-04-13
Administrator


IV niedziela po Wielkanocy, to Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W niedzielę 21 kwietnia gościliśmy w parafii alumnów Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu...
Czytaj więcejSakrament Bierzmowania
Dodane: 19-04-13
Administrator


W czwartek 18 kwietnia 2013r. miało miejsce udzielenie sakramentu bierzmowania 143 osobom z trzecich klas gimnazjów z trzech parafii - Piasty, Blachownia, Sławięcice. Sakramentu bierzmowania udzielił ks. bp Paweł Stobrawa, który również wygłosił do młodych ludzi słowo Boże.
Czytaj więcejSprawozdanie KSW
Dodane: 19-04-13
Administrator


Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu po raz kolejny gościła u siebie uczestników spotkania dotyczącego wychowywania młodego pokolenia. Wykład i warsztaty prowadził br. Tadeusz Ruciński FSC z Częstochowy.
Czytaj więcejŚp. ks. Eugeniusz Dębicki
Dodane: 15-04-13
Administrator


W sobotę 13 kwietnia 2013 r. zmarł nagle śp. ks. dziekan Eugeniusz Dębicki, proboszcz parafii pw. Matki Bożej w Raciborzu.
Eksporta – 16 kwietnia (wtorek), godz. 17.00 w kościele Matki Bożej w Raciborzu
Pogrzeb – 17 kwietnia (środa), godz. 11.00 również w kościele Matki Bożej w Raciborzu
Czytaj więcej"Śladami Boskich drogowskazów"
Dodane: 08-04-13
Administrator


Konkurs "Projekt z klasą" organizowany przez wydawnictwo Nowa Era, ma na celu wyróżnienie najciekawszych projektów edukacyjnych. Posłużyć ma temu projekt edukacyjny pt.: "Śladami Boskich drogowskazów"...
Czytaj więcejKonwent wielkanocny
Dodane: 02-04-13
Administrator


Co roku, w oktawie Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego, księża pracujący w jednym dekanacie spotykają się na tzw. konwencie wielkanocnym. Jest to spotkanie szczególne,
Czytaj więcejZaproszenie na warsztaty KSW
Dodane: 04-04-13
Administrator


W dniu 13 kwietnia 2013r. zapraszamy do Domu Parafialnego przy parafii Ducha Świętego na Osiedlu Piastów w Kędzierzynie-Koźlu na sesję formacyjną dla nauczycieli katechetów i wychowawców...
Czytaj więcej


Niedziela Wielkanocna w aurze zimowej
Dodane: 02-04-13
Administrator


W tym roku Niedziela Wielkanocna zaskoczyła nas zimową aurą. Pogoda skłaniała raczej do lepienia zająca zamiast szukania go w krzakach.
Czytaj więcejWigilia Paschalna - Triduum Paschalne
Dodane: 02-04-13
Administrator


Bogata liturgia Wigilii Paschalnej, stanowiącej centralny fragment Triduum, składa się z czterech zasadniczych części. Obchody zmartwychwstania Jezusa Chrystusa rozpoczynają się po zapadnięciu zmroku.
Czytaj więcejWielka Sobota - Triduum Paschalne
Dodane: 02-04-13
Administrator


W dniu tradycyjnego wyciszenia nie sprawuje się mszy świętych. Główny ołtarz pozostaje obnażony. Przez cały dzień trwa adoracja Chrystusa złożonego do grobu...
Czytaj więcejWielki Piątek - Triduum Paschalne
Dodane: 31-03-13
Administrator


Wielki Piątek poświęcony jest przeżyciom, związanym z męką i śmiercią Chrystusa. Przekazy ewangeliczne pieczołowicie opisują poszczególne etapy ofiary Syna Bożego.
Czytaj więcejWielki Czwartek - Triduum Paschalne
Dodane: 29-03-13
Administrator


Wielki Czwartek jest dniem w którym wspominamy ustanowienie dwóch ważnych sakramentów - Kapłaństwa i Eucharystii, z tej okazji wszyscy kapłani, wspólnie z swoim biskupem odprawiają Mszę Świętą w której odnawiają swoje przyryczenia kapłańskie.
Czytaj więcejŚwiatowe Dni Młodzieży
Dodane: 26-03-13
Administrator


W ramach obchodów Światowego Dnia Młodzieży, młodzi naszego dekanatu spotkała się na wspólnej modlitwie. Uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Wyruszyliśmy sprzed kościoła św. Mikołaja i doszliśmy do kościoła p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła na Osiedlu Piastów.
Czytaj więcejMsza św. w intencji papieża Franciszka
Dodane: 20-03-13
Administrator


W uroczystość św. Józefa, w dniu inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka, w naszym kościele została odprawiona msza św. podczas której, w uroczystym "Te Deum", łącząc się z wiernymi naszej diecezji, dziękowaliśmy za Jego wybór.
Czytaj więcejMłodzieżowa Droga Krzyżowa
Dodane: 20-03-13
Administrator


Czas zdejmowania masek...Pod takim hasłem uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 pod opieką p. Adriana Kłos w piątek 15 marca przedstawili sceniczną Drogę Krzyżową.
Czytaj więcejKazania Pasyjne
Dodane: 17-03-13
Administrator


Tegoroczne kazania pasyjne ks. Tomasza na Gorzkich Żalach łączą tematykę pielgrzymki po Ziemi Świętej z przeżywaniem miejsc związanych z Meką i śmiercią Pana Jezusa. Przeżycia te kompilują się za słowami związanymi z sakramentem kapłaństwa.
Czytaj więcejHabemus Papam !!!
Dodane: 13-03-13
Administrator


Bracia i siostry, dobry wieczór. Wiecie, że konklawe miało za zadanie dać Rzymowi biskupa. Zdaje się, że moi bracia kardynałowie znaleźli go prawie na końcu świata. Dziękuję wam za powitanie - powiedział nowo wybrany papież Jorge Mario Bergoglio. Jest on pierwszym w dziejach Kościoła papieżem z Ameryki Południowej. Przyjął imię Franciszek

Jako Kościół opolski śpiewamy hymn uwielbienia i dziękczynienia za dar Papieża Franciszka. Jednocześnie otaczamy nowego Ojca świętego synowską miłością i gorącą modlitwą, wypraszając obfite Boże błogosławieństwo dla Jego Piotrowej posługi.

Ojcze Święty, prosimy: "...umacniaj braci w wierze”!Wielki Post w obiektywie
Dodane: 09-03-13
Administrator


Okres Wielkiego Postu to czas modlitwy, refleksji i pokuty, to udział w nabożeństwach gorzkich żalów, drogi krzyżowej i modlitewnego czuwania młodzieży.
Czytaj więcejRekolekcje Wielkopostne
Dodane: 02-03-13
Administrator


Pierwsze przykazanie dekalogu to temat rozważań rekolekcyjnych nauk ogólnych, które w dniach 24 - 27 głosił ks. egzorcysta i penitencjarz katedralny Janusz Czenczek z Gliwic.
Czytaj więcej15-lecie Parafialnych Krwiodawców
Dodane: 21-02-13
Administrator


Dnia 11 Luty 1998 zawiązał się Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi, ciągle jedyny w diecezji. Powołanie Parafialnego Klubu było odpowiedzią na apel Biskupów Polskich z Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu...
Czytaj więcejŚroda Popielcowa
Dodane: 16-02-13
Administrator


Środa Popielcowa rozpoczyna okres czterdziestodniowego przygotowania do największej chrześcijańskiej uroczystości - Świąt Paschalnych. Wielki Post, bo tak nazywa się ten okres, trwa do początku liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w Wielki Czwartek.
Czytaj więcejFerie z Bogiem
Dodane: 02-02-13
Administrator


W pierwszym tygodniu ferii zimowych młodzież parafialna wraz z ks. Tadeuszem udała się na trzydniowy wypoczynek do malowniczego Szczyrku. Wyruszyliśmy 27 stycznia w niedzielne popołudnie...
Czytaj więcejSprawozdanie KSW z sesji formacyjnej
Dodane: 28-01-13
Administrator


Począwszy od 13. 01. 2007 r. gościmy trzy razy do roku w naszej parafii br. Tadeusza Rucińskiego FSC (Brata Szkolnego). Jest on doświadczonym wychowawcą, a ponadto swobodnie porusza się we współczesnych trendach i tendencjach stosowanych w kształtowaniu kolejnego już pokolenia Polaków.
Czytaj więcejNieszpory kolędowe z udziałem chóru "Cantabile"
Dodane: 28-01-13
Administrator


Niedzielne nieszpory kolędowe w dniu 27 stycznia ubogacił udział chóru "Cantabile" z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie pod dyrekcją pani Jolanty Stefaniak. Poszczególne występy chóru były przeplatane wspólnym śpiewaniem kolęd.
Czytaj więcejMsza św. pogrzebowa za duszę śp. Karola Laty
Dodane: 28-01-13
Administrator


W dniu 26 stycznia b.r. uczestniczyliśmy w uroczystościach pogrzebowych śp. Karola Laty. Mszy św. przewodniczył syn zmarłego o. Wiktor Lata - nasz ubiegłoroczny prymicjant.
Czytaj więcejDzień Babci i Dziadka
Dodane: 20-01-13
Administrator


21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Jest to bardzo dobra sposobność, aby podziękować naszym najbliższym za to wszystko, co w swoim długim życiu zrobili dla nas i czego nas nauczyli. Będąc bogatsi w doświadczenia stawali się dla nas przykładem i wzorem.Zaproszenie na warsztaty KSW
Dodane: 08-01-13
Administrator


W dniu 19 stycznia 2013r. zapraszamy do Domu Parafialnego przy parafii Ducha Świętego na Osiedlu Piastów w Kędzierzynie-Koźlu na sesję formacyjną dla nauczycieli katechetów i wychowawców.
Czytaj więcejNa przełomie czasu
Dodane: 01-01-13
Administrator


"Być solą ziemi" z tym hasłem duszpasterskim przeżywaliśmy adwent, Boże Narodzenie i ono będzie nam inspiracją duszpasterską przez kolejne 11 miesięcy.
Czytaj więcejKoncert kolęd w wykonaniu "The Nine"
Dodane: 31-12-12
Administrator


30 grudnia w naszym kościele o godz. 16.00 odbył się koncert kolęd w wykonaniu grupy wokalnej "The Nine". Zespół również śpiewał podczas Mszy św. o godz. 15.00.
Czytaj więcejOd Adwentu do Bożego Narodzenia
Dodane: 28-12-12
Administrator


Pragniemy uczcić ten rok pielgrzymką do Wiecznego Miasta... Aby osiągnąć upragniony cel postanowiliśmy włączyć się w organizację oprawy adwentowej i bożonarodzeniowej.
Czytaj więcejSzopka Bożonarodzeniowa
Dodane: 25-12-12
Administrator


Tegoroczna SZOPKA w pierwszej części przedstawia historyczne realia, pasterzy, widoki jerozolimskie i betlejemskie. Podstawowa część szopki osadzona jest jednak w realiach naszego miasta.
Czytaj więcejPasterka
Dodane: 25-12-12
Administrator


27 Pasterka w naszej Wspólnocie poprzedzona została Misterium Bożonarodzeniowym przygotowanym przez księdza Tadeusza i młodzież naszej Wspólnoty. To był piękna próba przeniesienia realiów Bożego Narodzenia w nasze czasy
Czytaj więcej


Roraty 2012
Dodane: 22-12-12
Administrator


Roraty w Roku Wiary 2012 miały hasło: "Poszli w ciemno za Światłem". Każdego dnia uczestnicy poznawali kogoś, kto uwierzył Chrystusowi i nie zważając na jakiekolwiek przeciwieństwa, bezgranicznie Mu ufając...
Czytaj więcejNocne czuwanie WKC
Dodane: 18-12-12
Administrator


"Błogosławiona Krew Jezusowa - na wieki błogosławiona". Chcę się podzielić wielką radością ponieważ w nocy 15/16 grudnia uczestniczyliśmy w nocnym czuwaniu Wspólnoty Krwi Chrystusa na Jasnej Górze.
Czytaj więcejIII edycja ogólnopolskiej zbiórki żywności Caritas
Dodane: 16-12-12
Administrator


„Tak, pomagam!” – pod takim hasłem w dniach 14 – 15 grudnia 2012 roku odbyła się III edycja ogólnopolskiej zbiórki żywności Caritas. Na terenie diecezji opolskiej akcja odbyła się w ponad 100 sklepach, a jej organizacją zajęły się Parafialne Zespoły Caritas.
Czytaj więcejKrzyż przy Lidlu
Dodane: 11-12-12
Administrator


Mało kto zwracał uwagę na stojący przy granicy marketu i pasa drogowego, drogi krajowej nr 40, niewielkich rozmiarów krzyż. Dziś jest już on znacznie większy i bardziej wymowny.
Czytaj więcejUroczystość Niepokalanego Poczęcia
Dodane: 10-12-12
Administrator


Jest już tradycją, że w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia w naszej parafii odprawiana jest Msza Święta w intencji Dzieci Maryi. W tym roku święto wypadło w sobotę. O godz. 10:00 ks. Tomasz odprawił Eucharystię...
Czytaj więcejKancelaria - przegląd dokumentacji parafialnej
Dodane: 10-12-12
Administrator


Jednym z ważnych elementów wizytacji kanonicznej, przeprowadzonej przez biskupa ordynariusza, był przegląd dokumentacji parafialnej. Ksiądz biskup złożył swój podpis w następujących dokumentach...
Czytaj więcejGimnazjaliści dzieciom
Dodane: 06-12-12
Administrator


W piątek, 7 grudnia 2012 r., uczniowie klas 2E i 3E Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu na Piastach wraz z katechetą p. Adrianem Kłosem przygotowali piękną inscenizację o św. Mikołaju biskupie dla dzieci...
Czytaj więcejSpotkanie dekanalne młodzieży
Dodane: 06-12-12
Administrator


W piątkowy wieczór 30 listopada zebraliśmy się tradycyjnie w kościele na Piastach, by przygotować się na rozpoczęcie okresu Adwentu oraz by uświadomić sobie na czym polegać może powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.
Czytaj więcejSpotkanie biskupa z grupami parafialnymi
Dodane: 03-12-12
Administrator


W czasie wizytacji ks. biskup spotkał się również z przedstawicielami następujących grup parafialnych: Nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich...
Czytaj więcejSpotkanie biskupa z Caritas i chorymi
Dodane: 29-11-12
Administrator


W sobotę 24 października w ramach wizytacji ks. bp Andrzej Czaja spotkał się z seniorami, chorymi oraz wolontariuszami i pracownikami Caritas. Spotkanie to, miało podwójne znaczenie dla Parafialnego Zespołu Caritas i pracowników Stacji Opieki Caritas, ponieważ zbiegło się z dwudziestą rocznicą powstania stacji.
Czytaj więcejWszystkiego najlepszego ks. Tadeuszu
Dodane: 29-11-12
Administrator


Z okazji urodzin w dniu 29.11.2012

Księdzu Tadeuszowi Komorkowi

składamy najserdeczniejsze życzenia
wielu łask Bożych,
błogosławieństwa Bożego,
opieki Matki Najświętszej.
Wszelkiej pomyślności,
zdrowia, szczęścia
oraz spełnienia marzeń,
ażeby z radością odpowiadał
na wezwanie Pana.Spotkanie biskupa z młodzieżą
Dodane: 29-11-12
Administrator


Podczas napiętego planu wizytacji ks. biskup znalazł czas na spotkanie z najmłodszymi parafianami, tymi którzy tworzą Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziećmi Maryi oraz młodzieżą z Ruchu Czystych Serc.
Czytaj więcejEtap rejonowy - ŻAK 2013
Dodane: 28-11-12
Administrator


26 listopada 2012 r. odbył się etap rejonowy Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2013. Na godzinę 10 spotkało się u nas 59 uczniów ze szkół podstawowych wraz z 18 opiekunami.
Czytaj więcejSpotkanie biskupa w "Arce"
Dodane: 28-11-12
Administrator


W dniu 24 listopada, w ramach wizytacji kanonicznej ks. biskup Andrzej Czaja odwiedził również Świetlicę Socjoterapeutyczną "Arka". Szacownego gościa gorąco i radośnie przywitały dzieci, ich rodzice i wychowawcy.
Czytaj więcejSpotkanie biskupa z katechetami i młodzieżą
Dodane: 28-11-12
Administrator


Pierwszym, oficjalnym spotkaniem, którym ks. biskup Andrzej Czaja rozpoczął wizytację w naszej parafii, było spotkanie z katechetami naszego dekanatu.
Czytaj więcejPrzyjęcie do grona ministranckiego
Dodane: 28-11-12
Administrator


Podczas nieszporów w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostało przyjętych pięciu chłopców, a do kandydatów na ministrantów dwóch.
Czytaj więcejXIII spotkanie krwiodawców woj. opolskiego
Dodane: 27-11-12
Administrator


Jak co roku w dniach 22-26 listopada przypadają Dni Honorowego Krwiodawstwa. W tym roku obchody tych dni zapoczątkowała wojewódzka akademia, która odbyła się w Krapkowicach.
Czytaj więcejMsza św. w intencji parafian i LSO
Dodane: 27-11-12
Administrator


Po uroczystym powitaniu ks. biskup przewodniczył Eucharystii, a koncelebrowali wszyscy księża naszej parafii. Najświętsza Ofiara była sprawowana w intencji parafian i Liturgicznej Służby Ołtarza, której święto przypadało w dniu następnym...
Czytaj więcejPowitanie ks. bpa przez Radę Duszpasterską
Dodane: 27-11-12
Administrator


Uroczyste powitanie ks. biskupa ordynariusza Andrzeja Czai, przez ks. proboszcza Edwarda Bogaczewicza i przedstawicieli Rady Parafialnej, odbyło się przed mszą świętą około godz. 17.00.
Czytaj więcejWizytacja kanoniczna w naszej parafii
Dodane: 27-11-12
Administrator


Wizytacja Kanoniczna odbywa się w każdej parafii raz na 6 lat. Wówczas biskup sprawdza i ocenia funkcjonowanie parafii pod względem duszpasterskim, organizacyjnym i materialnym.
Czytaj więcej25-lecie powstania Wspólnoty Krwi Chrystusa
Dodane: 23-11-12
Administrator


W sobotę, 17 listopada 2012 r. o godz. 9.00, została odprawiona Msza św. jubileuszowa, w 25. rocznicę powstania Wspólnoty Krwi Chrystusa w naszej parafii. W maju 1986 r. ks. bp Gerard Kusz odprawił pierwszą Mszę św...
Czytaj więcejKościół Domem Miłosierdzia to hasło 68 Tygodnia Miłosierdzia.
Dodane: 20-11-12
Administrator


Zawsze przeżywany był w jesieni, a od roku 2013 będzie obchodzony w Niedziele Miłosierdzia czyli tydzień po Wielkanocy. W obecnym roku warto przytoczyć fragmenty Listu Apostolskiego "PORTA FIDEI", którym Ojciec Święty zapowiedział ROK WIARY:
Czytaj więcej94. rocznica odzyskania niepodległości
Dodane: 12-11-12
Administrator


Mszę św. o godz. 10.00, odprawioną przez ks. Tomasza Fortalskiego w intencji Ojczyzny, poprzedziło krótkie wprowadzenie ks. prałata proboszcza Edwarda Bogaczewicza oraz piosenka "Biały krzyż" w wykonaniu gimnazjalisty Filipa.
Czytaj więcejPielgrzymka do Ziemi Świętej śladami Chrystusa
Dodane: 11-11-12
Administrator


W sobotę 6 października 2012r. z lotniska na Okęciu w Warszawie wylecieliśmy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Czterdziestu uczestników i ksiądz Tomasz, nasz duszpasterz - chciało dotknąć ziemi, po której chodził Jezus, poczuć klimat tego zakątka ziemi...
Czytaj więcejProcesja różańcowa na cmentarzu wojennym
Dodane: 03-11-12
Administrator


Tradycyjnie, od 1993 roku, 2. listopada w Dzień Zaduszny, spotykamy się na cmentarzu wojennym, aby wziąć udział w procesji różańcowej. Niech spoczywają w pokoju!
Czytaj więcejNabożeństwo młodzieżowe na cmentarzu
Dodane: 02-11-12
Administrator


W uroczystość Wszystkich Świętych młodzież naszego dekanatu oraz wszyscy chętni mogli uczestniczyć w wieczornym nabożeństwie Drogi Krzyżowej na cmentarzu na Kuźniczkach.
Czytaj więcejProcesja różańcowa na cmentarzu
Dodane: 02-11-12
Administrator


Procesji różańcowej na cmentarzu komunalnym na Kuźniczkach, w uroczystość Wszystkich Świętych, przewodniczył ks. prałat Edward Bogaczewicz proboszcz parafii "Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła".
Czytaj więcej1 listopada: Uroczystość Wszystkich Świętych,
a nie "święto zmarłych"

Dodane: 01-11-12
Administrator


1 listopada jest dniem radości, a nie żałoby. Kościół katolicki w tym dniu uroczyście świętuje znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych świętych.
Porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 15.00 zapraszamy na cmentarz na Kuźniczkach na nabożeństwo.
Czytaj więcejKoncert Orkiestry Dętej z Łącka
Dodane: 30-10-12
Administrator


Orkiestra Dęta Ogniska Muzycznego im. Tadeusza Moryto, która w dniu 28 października koncertowała w naszym kościele, powstała w 1946 roku przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerńcu. Założycielem orkiestry był Tadeusz Moryto
Czytaj więcejWspomnienie błogosławionego Jana Pawła II
Dodane: 25-10-12
Administrator


W poniedziałek 22 października obchodziliśmy wspomnienie błogosławionego Jana Pawła II. Chciejmy tę datę zapamiętać. W czasie wieczornej mszy świętej ks. Tomasz Fortalski poświecił obraz...
Czytaj więcej6. rocznica poświęcenia kościoła
Dodane: 24-10-12
Administrator


Dzień 21 października będzie zawsze świętem w naszej Wspólnocie. W tym roku przypadł w niedzielę. Ściany kościoła, które 6 lat temu arcybiskup Alfons Nossol w dwunastu miejscach namaścił olejem świętym...
Czytaj więcej12 lat kapliczki św. Katarzyny
Dodane: 17-10-12
Administrator


Jest 10 październik 2012r. godz. 17.00. Licznie zebrani w holu dworca kolejarze wyruszają na peron. Procesji przewodniczą ministranci,4 poczty sztandarowe ...
Czytaj więcejRozpoczęliśmy Rok Wiary
Dodane: 17-10-12
Administrator


Ojciec Święty swoim dekretem "Porta Fidei" (Podwoje wiary) 11.10.2011 zapowiedział Rok Wiary. Ostatnie dni były realizacją tej zapowiedzi. W czwartek 11.10.2012 w Rzymie uroczystą mszą święta Benedykt XVI otworzył Rok Wiary.
Czytaj więcejRok Wiary
Dodane: 14-10-12
Administrator


W czwartek 11.10.2012r. w 50. rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II Ojciec Święty rozpoczął Rok Wiary. Na placu św. Piotra koncelebrowało z Papieżem 400 hierarchów.
Czytaj więcejArchiwum wiadomości

WIELKI TYDZIEŃ

ZOBACZ INFORMACJE
NA WIELKI TYDZIEŃ

GAZETKA PARAFIALNA

LUTOWA
GAZETKA PARAFIALNAZAPROSZENIE

KATECHUMENAT

[aktualizacja: 04.01.2015]

CARITAS

CARITAS OPOLE

SZKOLNE KOŁO
CARITAS


RADIO DOXA


NASZA-WIARA.PL

ZOBACZ PORTAL


DIECEZJALNE BIURO PODRÓŻYWIZYTACJA KANONICZNA

ZOBACZ CAŁOŚĆBISKUP NA FB
IMIENINY:

Wszystkiego najlepszego dla:

Oficjalna Strona Parafii p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie- Koźlu

Konto: Parafia Ducha Św. i NMP Matki Kościoła 47-232 K-Koźle PKO S.A. I O/K-Koźle 26 1240 1659 1111 0000 2594 9018

Wykorzystywanie tekstów lub zdjęć tylko i wyłącznie za zgodą autora lub administratora strony.
© 2006-2012 | Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie - Koźlu | wykonał: Daniel Kubny - www.alfsoft.net