Oficjalna Strona Parafii p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie- Koźlu

Ogłoszenia

Intencje

Czytania
PARAFIA P.W. DUCHA ŚWIĘTEGO
I NMP MATKI KOŚCIOŁA W KĘDZIERZYNIE-KOŹLUPARAFIA
   STRONA GŁÓWNA
   BIERZMOWANIE
   KATECHUMENAT
   MSZE ŚW. I SPOWIEDŹ
   KANCELARIA
   GRUPY PARAFIALNE
   KSIEŻA I POWOŁANIA
ARCHIWUM
   GAZETKI PARAFIALNE
   KRONIKA
OBIEKTY PRZY PARAFII
   KIOSK
   BIBLIOTEKA PARAFIALNA
   CARITAS
KĄCIK ROZMAITOŚCI
   PRZYDATNE STRONY
   E-CZYTELNIA
   LISTY DO PANA BOGA
KONTAKT
   ADRES PARAFII
   NAPISZ DO NASZOBACZ NAS NA MAPIE

Pielgrzymka Bractwa Szkaplerza Św.
Dodane: 19-07-14
Administrator


Bractwo Szkaplerza św. przy parafii Ducha Świętego NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowało w dniu 25 czerwca 2014 r. pielgrzymkę do Piekar Śląskich, gdzie od wieków Maryja czczona jest jako Matka Boża Sprawiedliwości i Miłości Społecznej...
Czytaj więcej14 Pielgrzymka KSKP
Dodane: 06-07-14
Administrator


(...)Świerkle to mała miejscowość o ciekawej historii kolonii fryderycańskiej z drugiej połowy XVIII w. położona pomiędzy Dobrzeniem Wielkim a Czarnowąsami. W roku 1949 powstał w bardzo szybkim czasie kościółek pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Panny Maryi.
Czytaj więcejZakończenie roku szkolnego
Dodane: 30-06-14
Administrator


Zakończenie roku szkolnego, to bez wątpienia najbardziej wyczekiwany przez dzieci dzień roku. Po całorocznej pracy w szkole nastanie upragniony wypoczynek, czas wolny, niemalże magiczny czas lata.
Czytaj więcejBoże Ciało i oktawa
Dodane: 28-06-14
Administrator


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwana w polskiej tradycji "świętem Bożego Ciała" to szczególnie radosny czas wiary. To piękne wspólnotowe świadectwo naszej wiary!
Czytaj więcejNasze Marianki na wyjeździe w Brennej Leśnicy
Dodane: 28-06-14
Administrator


Nasza wspólnota Dzieci Maryi miała okazję wypocząć kilka dni w pięknej miejscowości Brenna Leśnica. Pierwszym punktem wyjazdu był Park Niespodzianek, gdzie można było spotkać się z dzikimi zwierzętami twarz w twarz.
Zobacz zdjęciaRodzinny wyjazd do mini zoo w Gamowie
Dodane: 28-06-14
Administrator


Miesiąc czerwiec to dobry czas na wspólne wyjazdy. Z naszej parafii w ciągu roku spotyka się kilka rodzin, które wspólnie chcą dobrze przeżywać czas w rodzinie z Jezusem po środku.
Czytaj więcejBoże Ciało
Dodane: 21-06-14
Administrator


Boże Ciało to nie tylko procesja. To uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która przez 8 dni świętowana (czyli przez oktawę), wzywa do uwielbienia Chrystusa, do wypowiedzenia naszej wiary w jego Eucharystyczną obecność...
Czytaj więcejRocznica Komunii Św.
Dodane: 16-06-14
Administrator


Każda rocznica to okazja do radości, ale też do zrobienia pewnego rachunku sumienia z minionego kolejnego już roku. Rocznice są nam potrzebne, uświadamiają nam, że nie jesteśmy sami, że nie żyjemy dla siebie, ale przede wszystkim dla Boga...
Czytaj więcejŻycie moje, jak różaniec
Dodane: 15-06-14
Administrator


Życie to, jak prosta i pełna hołdu modlitwa różańcowa, zawierało przecież mnóstwo paciorków radości, światła, boleści oraz ogromnej wiary i nadziei na życie wieczne.
Czytaj więcejUroczystość NMP Matki Kościoła - drugi dzień odpustu
Dodane: 10-06-14
Administrator


Mszę św. odpustową, w drugim dniu odpustu, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, poprzedziło odśpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
Czytaj więcejZesłanie Ducha Świętego - pierwszy dzień odpustu
Dodane: 10-06-14
Administrator


W uroczystość Zesłania Ducha Świętego sumę odpustową poprzedziła procesja z Najświętszym Sakramentem, którą poprowadził o. Rafał Kupczak - OMI. Procesja z udziałem naszych księży, pocztów sztandarowych i licznej rzeszy wiernych naszej parafii i gości...
Czytaj więcejPogrzeb ś.p. pani Józefy Bogaczewicz
Dodane: 07-06-14
Administrator


Po 20 latach pobytu na plebanii Parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie, śp. pani Józefa Bogaczewicz powróciła, w czwartek, 5. czerwca, do domu.
Czytaj więcejMsza przedpogrzebowa w intencji śp. Józefy Bogaczewicz
Dodane: 07-06-14
Administrator


Ze względu na to, że pogrzeb śp. pani Józefy Bogaczewicz - mamy ks. proboszcza, miał się odbyć 5 czerwca w Racławicach Śląskich , wieczorem poprzedniego dnia została odprawiona w naszym kościele msza św. w Jej intencji.
Czytaj więcejKolejarze z całej Polski spotkali się na nowosądeckiej ziemi
Dodane: 07-06-14
Administrator


W dniach od 30 maja do 01 czerwca 2014r. koło z Nowego Sącza organizowało Ogólnopolskie Spotkanie Formacyjne Kolejarzy Polskich.Spotkaniu przewodniczył ks. Ryszard Marciniak SAC, Krajowy Moderator KSKP.
Czytaj więcejOdeszła do Pana śp. pani Józefa Bogaczewicz
Dodane: 01-06-14
Administrator


W uroczystość Wniebowstąpienia Pana Naszego Jezusa Chrystusa zaopatrzona Świętym Wiatykiem zasnęła w Panu Józefa Bogaczewicz, matka księdza proboszcza.
Czytaj więcej2. rocznica świeceń kapłańskich ks. Tadeusza
Dodane: 27-05-14
Administrator


W dniu 26 maja, podczas wieczornej mszy św., modliliśmy się w intencji ks. Tadeusza z okazji 2. rocznicy święceń kaplańskich. Mszy św. przewodniczył ks. Tadeusz, koncelebrowali ks. proboszcz Edward Bogaczewicz i ks. Marcin Pilch.
Czytaj więcejSakrament Bierzmowania
Dodane: 24-05-14
Administrator


W piątek 23.05.2014 o godz. 18:30 odbyła się uroczysta Msza św. połączona z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Bp. Paweł Stobrawa udzielił tego sakramentu młodzieży...
Czytaj więcej1. rocznica świeceń kapłańskich ks. Marcina
Dodane: 19-05-14
Administrator


W dniu 18 maja 2014r. w niedzielę o godz. 11:30 miała miejsce Msza św. w intencji pierwszej rocznicy kapłaństwa ks. Marcina, w której uczestniczyli również jego rodzice oraz babcia.
Czytaj więcejPeregrynacja figury św. Michała Archanioła
Dodane: 13-05-14
Administrator


12 kwietnia 2013 roku w niezwykłą podróż po Polsce wyruszyła figura św. Michała z Groty Objawień na Gargano we Włoszech. To wierna kopia figury, która od wielu wieków otaczana jest szczególną czcią w Monte Sant' Angelo.
Czytaj więcejUroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
Dodane: 13-05-14
Administrator


Mszy św. w intencji naszej Ojczyzny przewodniczył ks. proboszcz, a koncelebrowali ks. Marcin Pilch i ks. por. Jarosław Król, który wygłosił okolicznościową homilię.
Czytaj więcejParafialna pielgrzymka do Rzymu
Dodane: 11-05-14
Administrator


W czwartek, 24 kwietnia 2014 roku, o godzinie 5.00 rozpoczęliśmy, ze śpiewem na ustach, Mszę św. w naszej świątyni, która zainaugurowała parafialną pielgrzymkę na kanonizację Jana XXIII i Jana Pawła II.
Czytaj więcej6. rocznica świeceń kapłańskich ks. Roberta
Dodane: 10-05-14
Administrator


W dniu 9 maja, podczas wieczornej mszy św., modliliśmy się w intencji ks. Roberta z okazji 6. rocznicy święceń kaplańskich. Mszy św. przewodniczył ks. Robert, koncelebrowali księża wikarzy naszej parafii.
Czytaj więcej10 lat chóru CANTABILE
Dodane: 09-05-14
Administrator


W tym roku mija 10 lat działalności Chóru CANTABILE istniejącego w Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Zespół ten w nieco innym składzie był pierwotnie chórem w parafii pod wezwaniem Ducha Świętego...
Czytaj więcej35. rocznicz święceń ks. Proboszcza
Dodane: 08-05-14
Administrator


6 maja jest w naszej parafii dniem szczególnym. Od kilku lat jest to dzień Wieczystej Adoracji Najświetszego Sakramentu, była to również 35 rocznica świeceń kapłanskich ks. Proboszcza Edwarda Bogaczewicza...
Czytaj więcejWszystkiego najlepszego księże Proboszczu !
Dodane: 06-05-14
Administrator


Z okazji jubileuszu 35-lecia święceń kapłańskich

Księdzu Edwardowi Bogaczewiczowi
Naszemu Proboszczowi

składamy najserdeczniejsze życzenia
wielu łask Bożych,
błogosławieństwa Bożego,
opieki Matki Najświętszej.
Wszelkiej pomyślności,
zdrowia, szczęścia
oraz spełnienia marzeń,
ażeby z radością odpowiadał
na wezwanie Pana.Wyjazd do Jemielnicy
Dodane: 03-05-14
Administrator


W ostatnim dniu kwietnia 30.04 nasza młodzież uczestniczyła w modlitewnym czuwaniu w Jemielnicy. Był to zorganizowany wyjazd autokarowy, w którym wzięli udział młodzi z kilku parafii naszego dekanatu.
Czytaj więcejRadosny dzień Pierwszej Komunii Świętej
Dodane: 03-05-14
Administrator


Dzień 27 kwietnia 2014 był wyjątkowy piękny, radosny i bogaty w przeżycia. Niedziela Miłosierdzia, dzień kanonizacji Jana Pawła II, a w naszej Wspólnocie Parafialnej cieszyliśmy się uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
Czytaj więcejPiątkowe nabożeństwo młodzieżowe
Dodane: 02-05-14
Administrator


Nasza młodzież również przygotowywała się do uroczystości kanonizacyjnych. W piątek 25.04 przeżywaliśmy piękne nabożeństwo "Świętość - Jan Paweł II". Całość została przygotowana i przeprowadzona przez młodych.
Czytaj więcejJan Paweł II świętym!
Dodane: 01-05-14
Administrator


Dzień 27 kwietnia 2014 roku będziemy zapewne długo wspominali. Z tym dniem łączy się wiele naszych wspomnień, spotkań z Ojcem Świętym Janem Pawłem II na Górze Świętej Anny, w Częstochowie, Krakowie i w wielu innych miejscach...
Czytaj więcejSprawozdanie z sesji formacyjnej dla nauczycieli
Dodane: 24-04-14
Administrator


W naszej parafii pw. Ducha Świętego i MNP Matki Kościoła w Kędzierzynie Koźlu miała miejsce kolejna sesja formacyjna dla nauczycieli prowadzona przez brata Tadeusza Rucińskigo FSC z Częstochowy.
Czytaj więcejWyjątkowe akcenty Wielkiego Tygodnia
Dodane: 24-04-14
Administrator


1. W tym roku w Ciemnicy i przy Bożym Grobie modliliśmy się wypowiadając nasze CREDO. "Wierzę w Syna Bożego, który ...umęczon pod Ponckim Piłatem ... ukrzyżowan umarł i pogrzebion... trzeciego dnia Zmartwychwstał..."
Czytaj więcejWielkanoc
Dodane: 24-04-14
Administrator


"Wesoły nam dzień dziś nastał," z tą pieśnią radości ze Zmartwychwstania Pańskiego, w niedzielny poranek o godz. 6.00, wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła naszego kościoła.
Czytaj więcejWielka Sobota - Wigilia Paschalna
Dodane: 24-04-14
Administrator


Wprowadzająca nas w niedzielę Zmartwychwstania WIELKA NOC zgromadziła nas wyjątkowo licznie na Wigilii Paschalnej. Przyszliśmy już ze świecami paschalnymi w dłoniach, aby je od poświęconego ognia zapalić i wsłuchać się...
Czytaj więcejWielka Sobota - Święcenie Pokarmów
Dodane: 19-04-14
Administrator


Błogosławieństwo pokarmów, zwane powszechnie święconką lub święconym sięgają VIII wieku, w Polsce zaś pierwsze jego praktyki odnotowano w XIV stuleciu. Najpierw święcono tylko pieczonego baranka, a więc chlebową figurkę o postaci baranka. Potem dodawano kolejno ser, masło, ryby, olej, pokarmy mięsne, ciasto i wino.
Czytaj więcejLiturgia Wielkiego Piątku
Dodane: 21-04-14
Administrator


Najważniejszym momentem Wielkiego Piątku jest "LITURGIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ", którą rozpoczęliśmy o godzinie osiemnastej cichym wyjściem służby liturgicznej wraz z kapłanami, którzy oddali cześć Bogu w największym uniżeniu, padając na twarz.
Czytaj więcejWielki Piątek - Drogi Krzyżowe
Dodane: 18-04-14
Administrator


Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego – dramatycznym dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa. W tym dniu w naszej parafii jak i w wielu innych odprawiano nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
Czytaj więcejLiturgia Wielkiego Czwartku
Dodane: 21-04-14
Administrator


Uroczystą Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Czwartek, rozpoczęliśmy obchód Świętego Triduum Paschalnego, czyli trzech świętych dni naszej wiary, w czasie których nie tylko rozważamy i wspominamy, ale przede wszystkim uobecniamy, wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat.
Czytaj więcejNiedziela Palmowa
Dodane: 14-04-14
Administrator


W Niedzielę Palmową, inaczej zwaną też Niedzielą Męki Pańskiej, obchodzimy dwa ważne wydarzenia. Pierwsze to triumfalny wjazd Jezusa Chrystusa do Miasta Świetego Jeruzalem, którego pamiątką jest poświęcenie gałązek palmowych i procesja z nimi.
Czytaj więcejFormacja parafialnych rad duszpasterskich
Dodane: 08-04-14
Administrator


Tegoroczne spotkania PRD odbywać się będą w okresie od 22 marca do 28 czerwca w :Kluczborku, Nysie, Winowie i Raciborzu. Mimo iż ks. Waldemar Musioł dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Opolu na zakończenie ubiegłorocznego spotkania zapraszał nas w tym roku do Raciborza...
Czytaj więcejDroga Krzyżowa ulicami miasta
Dodane: 06-04-14
Administrator


W piątkowy wieczór (04.04.2014) zebraliśmy się przy kościele świętego Mikołaja, by wyruszyć na "miejską" Drogę Krzyżową aż do kościoła pw. Ducha Świętego na Piastach.
Czytaj więcejDekanalne Czuwanie Młodzieży
Dodane: 03-04-14
Administrator


W sobotę (29 marca) odbyło się w naszym kościele Dekanalne Czuwanie Młodzieży, które poprowadziła wspólnota Rodziny Młodzieży Franciszkańskiej (RMF). Hasłem przewodnim czuwania było "Zawróć", które nawiązywać miało do nawrócenia, jakie każdy z nas powinien przechodzić nie tylko w Wielkim Poście,
Czytaj więcejDroga Krzyżowa z udziałem kolejarzy
Dodane: 03-04-14
Administrator


Prowadzenie modlitwy Drogi krzyżowej w okresie Wielkiego Postu w naszym kościele zaproponował nam dawno, dawno temu nasz duchowy opiekun koła ks. proboszcz. Czasem wracamy myślami do tych pierwszych kroków, wysiłków, przygotowań.
Czytaj więcejWarsztaty chóralne
Dodane: 31-03-14
Administrator


W dniu 29.03 odbyły się w naszej parafii warsztaty muzyczno-liturgiczne, w których wzięli udział członkowie naszego Chóru Parafialnego. Przez 4 godziny pracowaliśmy nad zagadnieniami z zakresu emisji głosu, jak również nad konkretnymi utworami muzycznymi.
Czytaj więcejPielgrzymka dla nadzwyczajnych szafarzy
Dodane: 24-03-14
Administrator


W dniach 21-23 marca odbyły się rekolekcje w ośrodku Rybak w Głębinowie dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej z całej diecezji opolskiej. Prowadzącym te rekolekcje był ksiądz Erwin Mateja, który przypominał wszystkim uczestnikom o wartości posługi szafarza...
Czytaj więcejDiecezjalny dzień skupienia dla Dzieci Maryi
Dodane: 24-03-14
Administrator


W sobotę 22 marca wybrałyśmy się na diecezjalny dzień skupienia dla Dzieci Maryi do Nysy. Razem z parafią ze Sławięcic, z Pogorzelca oraz z Koźla wyruszyłyśmy autobusem na wspólną modlitwę. Rozpoczęłyśmy ją wspólną Eucharystią w Kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej.
Czytaj więcejZaproszenie na warsztaty KSW
Dodane: 23-03-14
Administrator


W dniu 5 kwietnia 2014r. zapraszamy do Domu Parafialnego przy parafii Ducha Świętego na Osiedlu Piastów w Kędzierzynie-Koźlu na sesję formacyjną dla nauczycieli katechetów i wychowawców Temat spotkania: "DZIECKO - DUCHOWYM UCZNIEM CZY NAUCZYCIELEM?"
Czytaj więcejGorzkie Żale przybywajcie ...
Dodane: 18-03-14
Administrator


Treść tegorocznych kazań pasyjnych, które głosi ks. Grzegorz Podburaczyński – wikary z parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej w Kłodnicy, jest oparta o rozważania męki Pana Jezusa według objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich...
Czytaj więcejRekolekcje parafialne
Dodane: 16-03-14
Administrator


Od 09 do 12 marca staraliśmy się wsłuchiwać w głos Boga w czasie naszych rekolekcji parafialnych, które prowadził ks. Eugeniusz Ploch duszpasterz akademicki w Opolu, oraz opiekun grupy zajmującej się sprawą Nowej Ewangelizacji w diecezji opolskiej.
Czytaj więcejDroga krzyżowa dla dzieci
Dodane: 16-03-14
Administrator


Nabożeństwu Drogi krzyżowej dla dzieci w dniu 14 marca przewodniczył ks. proboszcz Edward Bogaczewicz. Przy poszczególnych stacjach rozważana była męka i śmierć Pana Jezusa według tekstów z "Drogi do nieba" przewidzianych dla dzieci.
Czytaj więcejŚroda Popielcowa – 5.03.2014 r.
Dodane: 07-03-14
Administrator


Według obrzędów katolickich tego dnia kapłan posypuje głowy wiernych popiołem. Tradycja posypywania głów popiołem na znak pokuty pojawiła się w VIII wieku. W IX wieku papież Urban II uczynił go obowiązującym zwyczajem w całym Kościele.
Czytaj więcejWszystkiego najlepszego księże Proboszczu !
Dodane: 22-02-14
Administrator


Z okazji 60-tych urodzin w dniu 22.02.2014

Księdzu Edwardowi Bogaczewiczowi
Naszemu Proboszczowi

składamy najserdeczniejsze życzenia
wielu łask Bożych,
błogosławieństwa Bożego,
opieki Matki Najświętszej.
Wszelkiej pomyślności,
zdrowia, szczęścia
oraz spełnienia marzeń,
ażeby z radością odpowiadał
na wezwanie Pana.Sobotnie czuwania młodzieżowe
Dodane: 12-02-14
Administrator


Przygotowując się do święta zakochanych w sobotę 08. 02. 2014 o 20:00 w naszej parafii przeżywaliśmy czuwanie dla młodzieży naszego regionu kędzierzyńskiego. Spotkanie przygotowała młodzież naszej parafii, spotykająca się w ramach duszpasterstwa młodzieżowego w piątkowe wieczory
Czytaj więcejSpotkanie dla rodzin
Dodane: 12-02-14
Administrator


RODZINA MIŁOŚCIĄ WIELKA - tak brzmi hasło roku duszpasterskiego w naszej górnośląskiej metropolii. Pod taką nazwą spotkaliśmy się w sobotę 01.02.2014 r. w naszej parafii na wspólnej modlitwie w intencji rodzin, konferencji, oraz poczęstunku w salkach.
Czytaj więcejSprawozdanie z sesji formacyjnej KSW
Dodane: 09-02-14
Administrator


W styczniu tego roku mieliśmy kolejną możliwość wzięcia udziału w analizie brata Tadeusza Rucińskiego dotyczącej nieuświadamianego sobie, aczkolwiek niepokojącego, zjawiska w życiu dzieci i dorosłych, wywołanego nowoczesnym stylem życia.
Czytaj więcejPomoc Kościołowi w potrzebie
Dodane: 05-02-14
Administrator


Pomoc Kościołom w Potrzebie jest Stowarzyszeniem Kościoła Katolickiego, która pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów.
Czytaj więcejJasełka
Dodane: 26-01-14
Administrator


Dziś 26 stycznia, mogliśmy oglądać jasełka z odrobiną humoru w wykonaniu Dzieci Maryi oraz Ministrantów. Każdy z aktorów bardzo się zaangażował oraz włożył wiele pracy oraz swojego serca w rolę.
Czytaj więcejNasza parafia w roku 2013
Dodane: 08-01-14
Administrator


Zakończyliśmy rok, w którym poranek rezurekcyjny przywitał nas śniegiem, w Boże Ciało w ulewnych deszczu doszliśmy tylko do pierwszego ołtarza i w niedzielę oktawy wybraliśmy się po raz drugi na procesję, a Boże Narodzenie przeżyliśmy przy pięknej, jakby wiosennej pogodzie.
Czytaj więcejW świątecznym nastroju
Dodane: 06-01-14
Administrator


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego kościoła ukazujące tegoroczny wystrój świąteczny oraz szopkę bożonarodzeniową.
Czytaj więcejNowy Rok Pański 2014

Wkroczyliśmy w nowy czas.
Wpisaliśmy w naszym kalendarzach na pierwszej stronie: "w Imię Boże!" Życzymy sobie wzajemnie dzisiaj pokoju, miłości rodzinnej, zgody międzysąsiedzkiej, uczciwości społecznej, potrzebnego zdrowia. Życzmy sobie również Światła Ducha Świętego i Jego darów tak bardzo potrzebnych na ważne chwile naszego życia. Staropolskim zwyczajem wypowiadajmy również dzisiaj "do Siego Roku" i wraz z rodakami śpiewajmy: …podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą. W dobrych radach, w dobrym bycie wspieraj jej siłę swą siłą.

ksiądz proboszczPasterka
Dodane: 28-12-13
Administrator


Tradycyjnie o północy 24/25 grudnia, kolędą "Wśród nocnej ciszy..." rozpoczęła się pasterka. Przy zgaszonych światłach procesja liturgiczna z figurką Pana Jezusa wyruszyła do szopki...
Czytaj więcej


"W kajdanach miłości"
Dodane: 18-12-13
Administrator


"W kajdanach miłości" taki tytuł miało czuwanie młodzieżowe, które odbyło się w sobotę 14.12.2013 o godz. 20:00. Czuwanie było przeznaczone dla młodzieży całego dekanatu i okolic.
Czytaj więcejŚwięto Niepokalanego Poczęcia NMP
Dodane: 09-12-13
Administrator


Marianki to grupa dziewcząt, które chcą żyć duchem maryjnym i szerzyć cześć Maryi. Swoje święto obchodzą 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu dziewczęta oddają się pod opiekę Matki Bożej, a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymują Cudowny Medalik.
Czytaj więcejKs. Prałat Rudolf Pierskała biskupem pomocniczym
Dodane: 07-12-13
Administrator


Ojciec Święty Franciszek mianował 7 grudnia 2013 r. ks. Rudolfa Pierskałę nowym biskupem pomocniczym diecezji opolskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Semina. Biskup Nominat przyjmie święcenia biskupie 11 stycznia 2014 r. w katedrze opolskiej o godz. 10.00. Jako hasło biskupie obrał sobie wezwanie „Głosić radość Ewangelii”.
Czytaj więcejRoraty ze św. Mikołajem
Dodane: 07-12-13
Administrator


"Pomysł na tegoroczne Roraty dał papież Franciszek. Kiedy go wybrano, jeden z kardynałów powiedział: "Nie zapomnij o ubogich". A papież natychmiast pomyślał o św. Franciszku z Asyżu. "Jak bardzo chciałbym Kościoła ubogiego i dla ubogich!" - to była druga myśl papieża."
Czytaj więcejOgólnopolskie obchody Świętej Katarzyny
Dodane: 07-12-13
Administrator


Pod hasłem "Mocni Wiarą" pielgrzymowali kolejarze z całej Polski do tronu Pani Jasnogórskiej w dniach 16 - 17 listopada 2013 r. W zaproszeniu kolejarzy na Jasną Górę Krajowy Duszpasterz Kolejarzy ks. kanonik Eugeniusz Zarębiński napisał:...
Czytaj więcejDiecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej ŻAK 2014
Dodane: 06-12-13
Administrator


Dnia 28. 11 2013 r. w parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu odbył się etap rejonowy Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej.
Czytaj więcejXIV spotkanie Krwiodawców województwa opolskiego
Dodane: 02-12-13
Administrator


24 listopada 2013 z okazji przypadających Dni Honorowego Krwiodawstwa, odbyło się XIV Spotkanie Krwiodawców województwa opolskiego. Centralnym punktem obchodów była uroczysta msza św. koncelebrowana przez...
Czytaj więcejWigilia Uroczystości Chrystusa Króla
Dodane: 25-11-13
Administrator


W tym roku ku naszej wielkiej radości i wdzięczności przyjęliśmy pięciu nowych ministrantów i ustanowiliśmy 6 nowych lektorów. Kandydaci zostali obłóczeni w kołnierz ministrancki i złożyli przyrzeczenia...
Czytaj więcejPielgrzymka do ziemi głubczyckiej i do Krnowa w Czechach
Dodane: 14-11-13
Administrator


Bractwo Szkaplerza Świętego wspólnie z Kołem Przyjaciół Radia Maryja przy Parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie - Koźlu w dniu 8.10.2013 r. zorganizowały pielgrzymkę do Ziemi Głubczyckiej i Krnowa w Czechach.
Czytaj więcej95. Rocznica Odzyskania Niepodległości
Dodane: 14-11-13
Administrator


Wzorem lat ubiegłych, w rocznicę odzyska niepodległości przez naszą Ojczyznę, w poniedziałek 11 listopada, uczestniczyliśmy we mszy św. odprawionej przez księży naszej parafii w intencji Ojczyzny.
Czytaj więcejPochód św. Marcina
Dodane: 11-11-13
Administrator


W naszej Parafii pojawiło się pewne novum. Po raz pierwszy postanowiono zorganizować pochód św. Marcina, z okazji jego wspomnienia, które przypada 11 listopada.
Czytaj więcejModlitwa młodzieży na cmentarzu
Dodane: 06-11-13
Administrator


W ubiegłą sobotę 02.11.13r, w "dzień zaduszny" na cmentarzu w Kuźniczkach wspólnie z młodzieżą dekanatu Kędzierzyn prowadziliśmy modlitwę drogi krzyżowej ofiarując ją za dusze wiernych zmarłych.
Czytaj więcejProcesja różańcowa na cmentarzu wojennym
Dodane: 05-11-13
Administrator


Tegorocznej procesji różańcowej na cmentarzu wojennym w Dniu Zadusznym, tak jak przed 20 laty, przewodniczył ks. proboszcz prałat Edward Bogaczewicz. (...) W Kronice naszej parafii pod datą 2 listopada 1993 roku możemy przeczytać...
Czytaj więcej36. Europejskie Spotkanie Młodych
Dodane: 03-11-13
Administrator


Kolejne 36. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Strasburgu we Francji ( miasto, w którym mieści się Rada Europy, Europejski Trybunał Praw Człowieka i Parlament Europejski).
Czytaj więcejCzuwanie w Leśnicy
Dodane: 31-10-13
Administrator


W piątkowy wieczór, 25 października w Leśnicy, w klasztorze sióstr służebniczek odbyło się czuwanie dla młodzieży ponadgimnazjalnej, w którym uczestniczyło kilka osób z naszej parafii wraz z ks.Tadeuszem.
Czytaj więcejRocznica poświęcenia świątyni
Dodane: 28-10-13
Administrator


27 października obchodziliśmy rocznicę poświęcenia naszej świątyni, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna.
Czytaj więcejKongres wspólnot w Winowie
Dodane: 26-10-13
Administrator


19 października w Winowie pod Opolem odbył się Diecezjalny Kongres Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń. Uczestniczyli w nim także przedstawiciele naszej parafialnej Szkoły Nowej Ewangelizacji, która powstała po odbytym Kursie Nowe Życie.
Czytaj więcejXIII Dzień Papieski
Dodane: 17-10-13
Administrator


13 października do naszej parafii zawitał o. Lech Dorobczyński, który w niedzielę będącą XIII Dniem Papieskim, wygłosił słowo Boże oraz wraz bratem Markiem...
Czytaj więcejSprawozdanie z sesji formacyjnej KSW
Dodane: 14-10-13
Administrator


Niedawno rozpoczęty rok szkolny zachęca do pogłębiania wiedzy o tym czym żyją i jak żyją nasi uczniowie i wychowankowie. Nie jest tajemnicą, że ich światem staje się Internet i powiązane z nim nośniki komunikacyjne.
Czytaj więcejModlitwa różańcowa na dworcu kolejowym
Dodane: 12-10-13
Administrator


W trzynastą rocznicę poświęcenia kapliczki Św. Katarzyny Aleksandryjskiej na dworcu PKP modlili się nie tylko kolejarze kędzierzyńskich i okolicznych parafii, ale też wierni, którzy nie są kolejarzami ale korzystają z usług kolejowych przewoźników.
Czytaj więcejPielgrzymka do Fatimy
Dodane: 11-10-13
Administrator


To był maraton pielgrzymkowy. Po mszy św. 16 września o godz. 5.00, odprawionej przez ks. Tomasza Fortalskiego - naszego duchowego kierownika i błogosławieństwie ks. proboszcza, wyruszyliśmy na najdłuższą pielgrzymkę parafialną.
Czytaj więcejPielgrzymka do Sanktuariów północnej Polski
Dodane: 27-09-13
Administrator


Stało się już tradycją, że kolejarze Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich we wrześniu wyruszają w Polskę. W tym roku przemierzyliśmy niemal całą środkową Polskę z południa na północ.
Czytaj więcejBłogosławieństwo prymicyjne ks. Marcina
Dodane: 21-09-13
Administrator


W niedzielę 15 września ksiądz Marcin udzielał prymicyjnego błogosławieństwa oraz głosił kazanie podczas niedzielnych Mszy św.
Czytaj więcejWszystkiego najlepszego ks. Marcinie
Dodane: 20-09-13
Administrator


Z okazji urodzin w dniu 20.09.2013

Księdzu Marcinowi Pilch

składamy najserdeczniejsze życzenia
wielu łask Bożych,
błogosławieństwa Bożego,
opieki Matki Najświętszej.
Wszelkiej pomyślności,
zdrowia, szczęścia
oraz spełnienia marzeń,
ażeby z radością odpowiadał
na wezwanie Pana.Zaproszenie na warsztaty KSW
Dodane: 16-09-13
Administrator


W dniu 28 września 2013r. zapraszamy do Domu Parafialnego przy parafii Ducha Świętego na Osiedlu Piastów w Kędzierzynie-Koźlu na sesję formacyjną dla nauczycieli katechetów i wychowawców...
Czytaj więcejRocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę
Dodane: 18-09-13
Administrator


17 września o godzinie 11:00 odbyła się uroczysta Msza św. w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Po Mszy św. deelegacje złożyły kwiaty i znicze pod kamieniami pamięci.
Czytaj więcejWprowadzenie ks. proboszcza w Azotach
Dodane: 17-09-13
Administrator


W niedzielę 8 września odbyło się wprowadzenie nowego proboszcza parafii pw. Św. Floriana w Kędzierzynie - Koźlu – ks. Piotra Adamów. Serdecznie witamy w naszym dekanacie.
Czytaj więcejAkcja poboru krwi
Dodane: 08-09-13
Administrator


W dniu 08.09.2013roku odbyła się już 4 akcja poboru krwi zorgaznizowana przez Klub HDK PCK przy Parafii pw.Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie -Koźlu ,krew oddało 28 osób po 450 mil.
Czytaj więcejKurs Nowe Życie
Dodane: 03-09-13
Administrator


W dniach 30.08-01.09 w naszej parafii przeżywaliśmy rekolekcje zatytułowane "Kurs Nowe Życie", prowadzone przez Szkoły Nowej Ewangelizacji z Opola i Bytomia. Uczestniczyło w nich ponad trzydzieści osób nie tylko z naszej parafii.
Czytaj więcejW Imię Boże, a Bóg dopomoże
Dodane: 03-09-13
Administrator


Poniedziałkowy poranek, 2 września, dla wielu osób był normalnym dniem pracy, ale nie dla wszystkich. W tym dniu uczniowie i nauczyciele rozpoczęli nowy rok szkolny.
Czytaj więcejPielgrzymka ministrantów
Dodane: 02-09-13
Administrator


W ostatnich dniach wakacji obyła się Diecezjalna pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny. Czas upłynął nam szybko na wspólnej modlitwie i zmaganiach sportowych.
Czytaj więcejWitamy księże Marcinie
Dodane: 01-09-13
Administrator


Witamy w naszej Wspólnocie księdza Marcina Pilcha. Ksiądz Marcin jest neoprezbiterem i decyzją Biskupa Ordynariusza został skierowany do pracy w naszej parafii.
Czytaj więcejDziękujemy księże Tomaszu
Dodane: 30-08-13
Administrator


W tym roku 28 sierpień stał się dniem przenosin kapłanów, którzy zmieniają miejsca zamieszkania, miejsce pracy i posługi duszpasterskiej. Nie są to łatwe chwile, gdyż są zerwaniem pewnych więzi i związania ze Wspólnotą Parafialną.
Czytaj więcej37. Pielgrzymka Opolska za nami
Dodane: 25-08-13
Administrator


Nasza "Dwójka żółta" dotarła do stóp Jasnogórskiej Pani 24 sierpnia o 9:20. W sumie przez ponad godzinę ks. Marcin Ogiolda witał u Matki Bożej kolejne grupy. Pierwsi pielgrzymi dotarli na Jasną Górę jeszcze przed godziną 9:00.
Czytaj więcej"Z Dobrą Nowiną na ulicy"
Dodane: 20-08-13
Administrator


W niedzielę 18 sierpnia w naszej parafii przeżywaliśmy dzień "Z Dobrą Nowiną na ulicach". Jest to nowa inicjatywa naszej diecezji, a ścisłej "Diecezjalnego Zespołu do Spraw Nowej Ewangelizacji"...
Czytaj więcejKazanie o św. Janie Marii Vianney'u
Dodane: 06-08-13
Administrator


Taki mały, taki duży może świętym być. Taki gruby, taki chudy może świętym być... ta znana piosenka wielu z nas, śpiewana przez dzieci z Arki Noego przypomina nam szczerą prawdę. Bo każdy z nas Bracia i Siostry powołany jest do świętości.
Czytaj więcejTydzień św. Krzysztofa
Dodane: 27-07-13
Administrator


25 lipca 2013 obchodziliśmy wspomnienie świętego Krzysztofa patrona kierowców. Dlatego w tym tygodniu szczególnie modlimy się za kierowców.
Czytaj więcejŚwięto Policji
Dodane: 27-07-13
Administrator


24 lipca policjanci z Kędzierzyna – Koźla obchodzili swoje święto. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez Kapelana Opolskiego Garnizonu Policji ks. Alfonsa Schuberta...
Czytaj więcejPielgrzymka Ministrantów i Dzieci Maryi do Rzymu
Dodane: 21-07-13
Administrator


Dnia 20. czerwca 2013 ok. godziny 6.00 wyruszyliśmy razem z ks. Tomaszem i opiekunami na naszą pielgrzymkę do Rzymu. Wcześniej uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Podczas przejazdu nie zabrakło wspólnych śpiewów i modlitw.
Czytaj więcejMsza św. na zakończenie roku szkolnego
Dodane: 20-07-13
Administrator


W dniu 28 czerwca o godz. 8.00 została odprawiona msza św. na zakończenie roku szkolnego. Mszy św. przewodniczył ks. Tomasz Fortalski, a homilię wygłosił ks. Tadeusz Komorek.
Czytaj więcejCzerwcowe pielgrzymowanie do Śląskiej Fatimy
Dodane: 02-07-13
Administrator


Turza Śląska to niewielka wieś nad czeską granicą, tuż obok przejścia granicznego w Chałupkach. Sanktuarium jest najstarszym miejscem kultu Matki Bożej Fatimskiej w Polsce.
Czytaj więcejSpotkanie Duszpasterskich Rad Parafialnych
Dodane: 28-06-13
Administrator


Cyklicznie co roku odbywają się wiosenne spotkania modlitewno - formacyjne Parafialnych Rad Duszpasterskich Diecezji Opolskiej. Spotkanie nasze kończyło tegoroczny cykl, który trwał od 16 marca do 22 czerwca...
Czytaj więcejRejs po Odrze i Kanale Gliwickim
Dodane: 26-06-13
Administrator


Na sobotę 15 czerwca 2013r.Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich przy naszej parafii wyczarterowało rejs statkiem wycieczkowym SILESIA. O godzinie 15.30. cumy uwolniły jednostkę pływająca i szybki w tym dniu nurt Odry zabrał nas w dół rzeki.
Czytaj więcejRocznica Pierwszej Komunii Św.
Dodane: 19-06-13
Administrator


W niedzielę 16.06.2013r., podczas Mszy św. o godz. 14:00 wespół z dziećmi klas czwartych szkół podstawowych przeżywaliśmy rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
Czytaj więcejPrace przy parafii
Dodane: 16-06-13
Administrator


Od pewnego czasu miasto wykonuje pierwsze prace związane z budową drogi osiedlowej. Zostały wycięte drzewa i wyraźnie widać już trasę drogi za naszymi „Kamieniami Pamięci”.
Czytaj więcejWizyta o.Andrzeja Madeja
Dodane: 09-06-13
Administrator


Dzisiaj 09.06.2013 kazania głosił Ojciec Andrzej Madej, znany zakonnik i misjonarz ze Zgromadzenia Ojców Oblatów, który od 15 lat pełni swoją misję w dalekim Turkmenistanie i tam pomaga rodzącemu się Kościołowi.
Czytaj więcejSpotkanie na Polach Lednickich
Dodane: 08-06-13
Administrator


01.06.2013 r. młodzież naszej i okolicznych parafii wyruszyła wczesnym rankiem na kolejne Spotkanie Młodych Lednica 2000. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem "W imię Ojca", a motywem przewodnim było ojcostwo.
Czytaj więcejOktawa Bożego Ciała
Dodane: 07-06-13
Administrator


Przez osiem dni wierni spotykali się w kościołach parafialnych na Mszach św., a także procesjach eucharystycznych by czcić Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
Czytaj więcejPeregrynacja relikwii bł Karoliny
Dodane: 07-06-13
Administrator


Od środy wieczór do czwartku popołudniu mogliśmy uczestniczyć w naszej parafii w peregrynacji relikwii bł. Karoliny Kózkówny. W czwartek również poszczególne klasy, które miały w tym dniu religię, mogły zgłębić świątobliwość błogosławionej Karoliny...
Czytaj więcejPrzekazanie relikwii
Dodane: 05-06-13
Administrator


W środę 05.06.2013r. podczas procesji w oktawie Bożego Ciała zostały przekazane relikwie bł. Karoliny Kózkówny naszej parafii z rąk parafii św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu.
Czytaj więcejProcesja Bożego Ciała w oktawie
Dodane: 04-06-13
Administrator


Boże Ciało to nie tylko procesja. To uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która przez 8 dni świętowana (czyli przez oktawę), wzywa do uwielbienia Chrystusa, do wypowiedzenia naszej wiary w jego Eucharystyczną obecność, do uświadomienia sobie, że On jest pośród nas, idzie z nami jak z uczniami do Emaus.
Czytaj więcejDzień Dziecka
Dodane: 01-06-13
Administrator


1 czerwca
obchodzimy „Dzień Dziecka”.

Z tej okazji wszystkim dzieciom
życzymy samych radości w ich życiuUroczystość Bożego Ciała
Dodane: 30-05-13
Administrator


Boże Ciało to nie tylko procesja. To uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która przez 8 dni świętowana (czyli przez oktawę), wzywa do uwielbienia Chrystusa, do wypowiedzenia naszej wiary w jego Eucharystyczną obecność, do uświadomienia sobie, że On jest pośród nas, idzie z nami jak z uczniami do Emaus.
Czytaj więcejI rocznica święceń ks. Tadeusza
Dodane: 26-05-13
Administrator


Każdy jubileusz w naszym życiu jest okazją, aby zatrzymać się na moment i wyrazić Panu Bogu wdzięczność za ogrom otrzymanych łask. W szarości dnia często zapominamy właśnie o podziękowaniu.
Czytaj więcejVI rocznica święceń ks. Tomasza
Dodane: 26-05-13
Administrator


Każdy jubileusz w naszym życiu jest okazją, aby zatrzymać się na moment i wyrazić Panu Bogu wdzięczność za ogrom otrzymanych łask. W szarości dnia często zapominamy właśnie o podziękowaniu.
Czytaj więcejDzień Matki
Dodane: 26-05-13
Administrator


Dla mamy nie ma rzeczy niemożliwych

Dzisiaj Dzień Matki. Życzymy opieki i wstawiennictwa Matki Najświętszej oraz szacunku i życzliwości swoich dzieci.

Serdeczną pamięcią obejmujemy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Dziękujemy za ich dobre serca i ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym trudziePielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych
Dodane: 26-05-13
Administrator


W dniach 10 - 12 maja Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi zorganizował pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych Dolnego Śląska. 10 maja, po Mszy Św. wyruszyliśmy w podróż. Pierwszym przystankiem był czeski Adrspach - Skalne Miasto, jedno z najpiękniejszych w Europie...
Czytaj więcejUroczystość NMP Matki Kościoła
Dodane: 23-05-13
Administrator


W drugi dzień odpustu, w uroczystość NMP Matki Kościoła, gościliśmy w naszej parafii ks. Pawła Chudzika. Ks. Paweł przewodniczył wieczornej mszy odpustowej oraz nabożeństwu majowemu, w którym uczestniczyli również księża z naszego dekanatu.
Czytaj więcejUroczystość Zesłania Ducha Świętego
Dodane: 23-05-13
Administrator


Pierwszy dzień odpustu parafialnego. Ks. Maciej przewodniczył sumie odpustowej w intencji parafian i gości oraz głosił homilie podczas niedzielnych mszy świętych.
Czytaj więcejNabożeństwo w Wigilię Zesłania Ducha Św.
Dodane: 22-05-13
Administrator


Nabożeństwo w kaplicy miłosierdzia, rozpoczęło krótkie wprowadzenie ks. Tadeusza Komorka, a następnie odśpiewano Hymn do Ducha Świętego. Liturgię słowa prowadziła młodzież, a konferencję wygłosił ks. Robert Sadlak.
Czytaj więcej15-lecie "Gazetki Parafialnej"
Dodane: 22-05-13
Administrator


Zesłanie Ducha Świętego będzie 15. rocznicą pracy redakcji w składzie: p. Tadeusz, p. Wanda, p. Basia, p. Jurek. Z tej okazji wypowiadam parafialną wdzięczność za 15-letni trud, ofiarowany czas i za ciągłe przybliżanie Wiernym wydarzeń z życia Wspólnoty Parafialnej.
Zapraszamy do przeglądnięcia wszystkich gazetek parafialnych wydanych papierowoRocznica święceń ks. Proboszcza
Dodane: 07-05-13
Administrator


Księdzu Edwardowi Bogaczewiczowi składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej. Wszelkiej pomyślności, zdrowia, szczęścia oraz spełnienia marzeń, ażeby z radością odpowiadał na wezwanie Pana.
Czytaj więcejRocznica święceń ks. Roberta
Dodane: 05-05-13
Administrator


Każdy jubileusz w naszym życiu jest okazją, aby zatrzymać się na moment i wyrazić Panu Bogu wdzięczność za ogrom otrzymanych łask. W szarości dnia często zapominamy właśnie o podziękowaniu.
Czytaj więcejUroczystość 3 maja
Dodane: 04-05-13
Administrator


3.05.2013 r odbyła się o godz. 10:00 Msza św. w intencji Ojczyzny w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i w kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Czytaj więcejUroczystość Pierwszej Komunii Świętej
Dodane: 29-04-13
Administrator


28 kwietnia 2013 w naszej parafii uroczyście dzieci klas trzecich przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc. Dzięki staraniom księży i katechetów dzieci przygotowywały się na ten moment poprzez uświadomienie sobie czym jest Eucharystia, nauczyły się przykazań by je stosować w dalszym życiu.
Czytaj więcejNiedziela Dobrego Pasterza
Dodane: 22-04-13
Administrator


IV niedziela po Wielkanocy, to Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W niedzielę 21 kwietnia gościliśmy w parafii alumnów Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu...
Czytaj więcejSakrament Bierzmowania
Dodane: 19-04-13
Administrator


W czwartek 18 kwietnia 2013r. miało miejsce udzielenie sakramentu bierzmowania 143 osobom z trzecich klas gimnazjów z trzech parafii - Piasty, Blachownia, Sławięcice. Sakramentu bierzmowania udzielił ks. bp Paweł Stobrawa, który również wygłosił do młodych ludzi słowo Boże.
Czytaj więcejSprawozdanie KSW
Dodane: 19-04-13
Administrator


Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu po raz kolejny gościła u siebie uczestników spotkania dotyczącego wychowywania młodego pokolenia. Wykład i warsztaty prowadził br. Tadeusz Ruciński FSC z Częstochowy.
Czytaj więcejŚp. ks. Eugeniusz Dębicki
Dodane: 15-04-13
Administrator


W sobotę 13 kwietnia 2013 r. zmarł nagle śp. ks. dziekan Eugeniusz Dębicki, proboszcz parafii pw. Matki Bożej w Raciborzu.
Eksporta – 16 kwietnia (wtorek), godz. 17.00 w kościele Matki Bożej w Raciborzu
Pogrzeb – 17 kwietnia (środa), godz. 11.00 również w kościele Matki Bożej w Raciborzu
Czytaj więcej"Śladami Boskich drogowskazów"
Dodane: 08-04-13
Administrator


Konkurs "Projekt z klasą" organizowany przez wydawnictwo Nowa Era, ma na celu wyróżnienie najciekawszych projektów edukacyjnych. Posłużyć ma temu projekt edukacyjny pt.: "Śladami Boskich drogowskazów"...
Czytaj więcejKonwent wielkanocny
Dodane: 02-04-13
Administrator


Co roku, w oktawie Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego, księża pracujący w jednym dekanacie spotykają się na tzw. konwencie wielkanocnym. Jest to spotkanie szczególne,
Czytaj więcejZaproszenie na warsztaty KSW
Dodane: 04-04-13
Administrator


W dniu 13 kwietnia 2013r. zapraszamy do Domu Parafialnego przy parafii Ducha Świętego na Osiedlu Piastów w Kędzierzynie-Koźlu na sesję formacyjną dla nauczycieli katechetów i wychowawców...
Czytaj więcej


Niedziela Wielkanocna w aurze zimowej
Dodane: 02-04-13
Administrator


W tym roku Niedziela Wielkanocna zaskoczyła nas zimową aurą. Pogoda skłaniała raczej do lepienia zająca zamiast szukania go w krzakach.
Czytaj więcejWigilia Paschalna - Triduum Paschalne
Dodane: 02-04-13
Administrator


Bogata liturgia Wigilii Paschalnej, stanowiącej centralny fragment Triduum, składa się z czterech zasadniczych części. Obchody zmartwychwstania Jezusa Chrystusa rozpoczynają się po zapadnięciu zmroku.
Czytaj więcejWielka Sobota - Triduum Paschalne
Dodane: 02-04-13
Administrator


W dniu tradycyjnego wyciszenia nie sprawuje się mszy świętych. Główny ołtarz pozostaje obnażony. Przez cały dzień trwa adoracja Chrystusa złożonego do grobu...
Czytaj więcejWielki Piątek - Triduum Paschalne
Dodane: 31-03-13
Administrator


Wielki Piątek poświęcony jest przeżyciom, związanym z męką i śmiercią Chrystusa. Przekazy ewangeliczne pieczołowicie opisują poszczególne etapy ofiary Syna Bożego.
Czytaj więcejWielki Czwartek - Triduum Paschalne
Dodane: 29-03-13
Administrator


Wielki Czwartek jest dniem w którym wspominamy ustanowienie dwóch ważnych sakramentów - Kapłaństwa i Eucharystii, z tej okazji wszyscy kapłani, wspólnie z swoim biskupem odprawiają Mszę Świętą w której odnawiają swoje przyryczenia kapłańskie.
Czytaj więcejŚwiatowe Dni Młodzieży
Dodane: 26-03-13
Administrator


W ramach obchodów Światowego Dnia Młodzieży, młodzi naszego dekanatu spotkała się na wspólnej modlitwie. Uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Wyruszyliśmy sprzed kościoła św. Mikołaja i doszliśmy do kościoła p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła na Osiedlu Piastów.
Czytaj więcejMsza św. w intencji papieża Franciszka
Dodane: 20-03-13
Administrator


W uroczystość św. Józefa, w dniu inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka, w naszym kościele została odprawiona msza św. podczas której, w uroczystym "Te Deum", łącząc się z wiernymi naszej diecezji, dziękowaliśmy za Jego wybór.
Czytaj więcejMłodzieżowa Droga Krzyżowa
Dodane: 20-03-13
Administrator


Czas zdejmowania masek...Pod takim hasłem uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 pod opieką p. Adriana Kłos w piątek 15 marca przedstawili sceniczną Drogę Krzyżową.
Czytaj więcejKazania Pasyjne
Dodane: 17-03-13
Administrator


Tegoroczne kazania pasyjne ks. Tomasza na Gorzkich Żalach łączą tematykę pielgrzymki po Ziemi Świętej z przeżywaniem miejsc związanych z Meką i śmiercią Pana Jezusa. Przeżycia te kompilują się za słowami związanymi z sakramentem kapłaństwa.
Czytaj więcejHabemus Papam !!!
Dodane: 13-03-13
Administrator


Bracia i siostry, dobry wieczór. Wiecie, że konklawe miało za zadanie dać Rzymowi biskupa. Zdaje się, że moi bracia kardynałowie znaleźli go prawie na końcu świata. Dziękuję wam za powitanie - powiedział nowo wybrany papież Jorge Mario Bergoglio. Jest on pierwszym w dziejach Kościoła papieżem z Ameryki Południowej. Przyjął imię Franciszek

Jako Kościół opolski śpiewamy hymn uwielbienia i dziękczynienia za dar Papieża Franciszka. Jednocześnie otaczamy nowego Ojca świętego synowską miłością i gorącą modlitwą, wypraszając obfite Boże błogosławieństwo dla Jego Piotrowej posługi.

Ojcze Święty, prosimy: "...umacniaj braci w wierze”!Wielki Post w obiektywie
Dodane: 09-03-13
Administrator


Okres Wielkiego Postu to czas modlitwy, refleksji i pokuty, to udział w nabożeństwach gorzkich żalów, drogi krzyżowej i modlitewnego czuwania młodzieży.
Czytaj więcejRekolekcje Wielkopostne
Dodane: 02-03-13
Administrator


Pierwsze przykazanie dekalogu to temat rozważań rekolekcyjnych nauk ogólnych, które w dniach 24 - 27 głosił ks. egzorcysta i penitencjarz katedralny Janusz Czenczek z Gliwic.
Czytaj więcej15-lecie Parafialnych Krwiodawców
Dodane: 21-02-13
Administrator


Dnia 11 Luty 1998 zawiązał się Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi, ciągle jedyny w diecezji. Powołanie Parafialnego Klubu było odpowiedzią na apel Biskupów Polskich z Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu...
Czytaj więcejŚroda Popielcowa
Dodane: 16-02-13
Administrator


Środa Popielcowa rozpoczyna okres czterdziestodniowego przygotowania do największej chrześcijańskiej uroczystości - Świąt Paschalnych. Wielki Post, bo tak nazywa się ten okres, trwa do początku liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w Wielki Czwartek.
Czytaj więcejFerie z Bogiem
Dodane: 02-02-13
Administrator


W pierwszym tygodniu ferii zimowych młodzież parafialna wraz z ks. Tadeuszem udała się na trzydniowy wypoczynek do malowniczego Szczyrku. Wyruszyliśmy 27 stycznia w niedzielne popołudnie...
Czytaj więcejSprawozdanie KSW z sesji formacyjnej
Dodane: 28-01-13
Administrator


Począwszy od 13. 01. 2007 r. gościmy trzy razy do roku w naszej parafii br. Tadeusza Rucińskiego FSC (Brata Szkolnego). Jest on doświadczonym wychowawcą, a ponadto swobodnie porusza się we współczesnych trendach i tendencjach stosowanych w kształtowaniu kolejnego już pokolenia Polaków.
Czytaj więcejNieszpory kolędowe z udziałem chóru "Cantabile"
Dodane: 28-01-13
Administrator


Niedzielne nieszpory kolędowe w dniu 27 stycznia ubogacił udział chóru "Cantabile" z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie pod dyrekcją pani Jolanty Stefaniak. Poszczególne występy chóru były przeplatane wspólnym śpiewaniem kolęd.
Czytaj więcejMsza św. pogrzebowa za duszę śp. Karola Laty
Dodane: 28-01-13
Administrator


W dniu 26 stycznia b.r. uczestniczyliśmy w uroczystościach pogrzebowych śp. Karola Laty. Mszy św. przewodniczył syn zmarłego o. Wiktor Lata - nasz ubiegłoroczny prymicjant.
Czytaj więcejDzień Babci i Dziadka
Dodane: 20-01-13
Administrator


21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Jest to bardzo dobra sposobność, aby podziękować naszym najbliższym za to wszystko, co w swoim długim życiu zrobili dla nas i czego nas nauczyli. Będąc bogatsi w doświadczenia stawali się dla nas przykładem i wzorem.Zaproszenie na warsztaty KSW
Dodane: 08-01-13
Administrator


W dniu 19 stycznia 2013r. zapraszamy do Domu Parafialnego przy parafii Ducha Świętego na Osiedlu Piastów w Kędzierzynie-Koźlu na sesję formacyjną dla nauczycieli katechetów i wychowawców.
Czytaj więcejNa przełomie czasu
Dodane: 01-01-13
Administrator


"Być solą ziemi" z tym hasłem duszpasterskim przeżywaliśmy adwent, Boże Narodzenie i ono będzie nam inspiracją duszpasterską przez kolejne 11 miesięcy.
Czytaj więcejKoncert kolęd w wykonaniu "The Nine"
Dodane: 31-12-12
Administrator


30 grudnia w naszym kościele o godz. 16.00 odbył się koncert kolęd w wykonaniu grupy wokalnej "The Nine". Zespół również śpiewał podczas Mszy św. o godz. 15.00.
Czytaj więcejOd Adwentu do Bożego Narodzenia
Dodane: 28-12-12
Administrator


Pragniemy uczcić ten rok pielgrzymką do Wiecznego Miasta... Aby osiągnąć upragniony cel postanowiliśmy włączyć się w organizację oprawy adwentowej i bożonarodzeniowej.
Czytaj więcejSzopka Bożonarodzeniowa
Dodane: 25-12-12
Administrator


Tegoroczna SZOPKA w pierwszej części przedstawia historyczne realia, pasterzy, widoki jerozolimskie i betlejemskie. Podstawowa część szopki osadzona jest jednak w realiach naszego miasta.
Czytaj więcejPasterka
Dodane: 25-12-12
Administrator


27 Pasterka w naszej Wspólnocie poprzedzona została Misterium Bożonarodzeniowym przygotowanym przez księdza Tadeusza i młodzież naszej Wspólnoty. To był piękna próba przeniesienia realiów Bożego Narodzenia w nasze czasy
Czytaj więcej


Roraty 2012
Dodane: 22-12-12
Administrator


Roraty w Roku Wiary 2012 miały hasło: "Poszli w ciemno za Światłem". Każdego dnia uczestnicy poznawali kogoś, kto uwierzył Chrystusowi i nie zważając na jakiekolwiek przeciwieństwa, bezgranicznie Mu ufając...
Czytaj więcejNocne czuwanie WKC
Dodane: 18-12-12
Administrator


"Błogosławiona Krew Jezusowa - na wieki błogosławiona". Chcę się podzielić wielką radością ponieważ w nocy 15/16 grudnia uczestniczyliśmy w nocnym czuwaniu Wspólnoty Krwi Chrystusa na Jasnej Górze.
Czytaj więcejIII edycja ogólnopolskiej zbiórki żywności Caritas
Dodane: 16-12-12
Administrator


„Tak, pomagam!” – pod takim hasłem w dniach 14 – 15 grudnia 2012 roku odbyła się III edycja ogólnopolskiej zbiórki żywności Caritas. Na terenie diecezji opolskiej akcja odbyła się w ponad 100 sklepach, a jej organizacją zajęły się Parafialne Zespoły Caritas.
Czytaj więcejKrzyż przy Lidlu
Dodane: 11-12-12
Administrator


Mało kto zwracał uwagę na stojący przy granicy marketu i pasa drogowego, drogi krajowej nr 40, niewielkich rozmiarów krzyż. Dziś jest już on znacznie większy i bardziej wymowny.
Czytaj więcejUroczystość Niepokalanego Poczęcia
Dodane: 10-12-12
Administrator


Jest już tradycją, że w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia w naszej parafii odprawiana jest Msza Święta w intencji Dzieci Maryi. W tym roku święto wypadło w sobotę. O godz. 10:00 ks. Tomasz odprawił Eucharystię...
Czytaj więcejKancelaria - przegląd dokumentacji parafialnej
Dodane: 10-12-12
Administrator


Jednym z ważnych elementów wizytacji kanonicznej, przeprowadzonej przez biskupa ordynariusza, był przegląd dokumentacji parafialnej. Ksiądz biskup złożył swój podpis w następujących dokumentach...
Czytaj więcejGimnazjaliści dzieciom
Dodane: 06-12-12
Administrator


W piątek, 7 grudnia 2012 r., uczniowie klas 2E i 3E Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu na Piastach wraz z katechetą p. Adrianem Kłosem przygotowali piękną inscenizację o św. Mikołaju biskupie dla dzieci...
Czytaj więcejSpotkanie dekanalne młodzieży
Dodane: 06-12-12
Administrator


W piątkowy wieczór 30 listopada zebraliśmy się tradycyjnie w kościele na Piastach, by przygotować się na rozpoczęcie okresu Adwentu oraz by uświadomić sobie na czym polegać może powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.
Czytaj więcejSpotkanie biskupa z grupami parafialnymi
Dodane: 03-12-12
Administrator


W czasie wizytacji ks. biskup spotkał się również z przedstawicielami następujących grup parafialnych: Nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich...
Czytaj więcejSpotkanie biskupa z Caritas i chorymi
Dodane: 29-11-12
Administrator


W sobotę 24 października w ramach wizytacji ks. bp Andrzej Czaja spotkał się z seniorami, chorymi oraz wolontariuszami i pracownikami Caritas. Spotkanie to, miało podwójne znaczenie dla Parafialnego Zespołu Caritas i pracowników Stacji Opieki Caritas, ponieważ zbiegło się z dwudziestą rocznicą powstania stacji.
Czytaj więcejWszystkiego najlepszego ks. Tadeuszu
Dodane: 29-11-12
Administrator


Z okazji urodzin w dniu 29.11.2012

Księdzu Tadeuszowi Komorkowi

składamy najserdeczniejsze życzenia
wielu łask Bożych,
błogosławieństwa Bożego,
opieki Matki Najświętszej.
Wszelkiej pomyślności,
zdrowia, szczęścia
oraz spełnienia marzeń,
ażeby z radością odpowiadał
na wezwanie Pana.Spotkanie biskupa z młodzieżą
Dodane: 29-11-12
Administrator


Podczas napiętego planu wizytacji ks. biskup znalazł czas na spotkanie z najmłodszymi parafianami, tymi którzy tworzą Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziećmi Maryi oraz młodzieżą z Ruchu Czystych Serc.
Czytaj więcejEtap rejonowy - ŻAK 2013
Dodane: 28-11-12
Administrator


26 listopada 2012 r. odbył się etap rejonowy Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2013. Na godzinę 10 spotkało się u nas 59 uczniów ze szkół podstawowych wraz z 18 opiekunami.
Czytaj więcejSpotkanie biskupa w "Arce"
Dodane: 28-11-12
Administrator


W dniu 24 listopada, w ramach wizytacji kanonicznej ks. biskup Andrzej Czaja odwiedził również Świetlicę Socjoterapeutyczną "Arka". Szacownego gościa gorąco i radośnie przywitały dzieci, ich rodzice i wychowawcy.
Czytaj więcejSpotkanie biskupa z katechetami i młodzieżą
Dodane: 28-11-12
Administrator


Pierwszym, oficjalnym spotkaniem, którym ks. biskup Andrzej Czaja rozpoczął wizytację w naszej parafii, było spotkanie z katechetami naszego dekanatu.
Czytaj więcejPrzyjęcie do grona ministranckiego
Dodane: 28-11-12
Administrator


Podczas nieszporów w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostało przyjętych pięciu chłopców, a do kandydatów na ministrantów dwóch.
Czytaj więcejXIII spotkanie krwiodawców woj. opolskiego
Dodane: 27-11-12
Administrator


Jak co roku w dniach 22-26 listopada przypadają Dni Honorowego Krwiodawstwa. W tym roku obchody tych dni zapoczątkowała wojewódzka akademia, która odbyła się w Krapkowicach.
Czytaj więcejMsza św. w intencji parafian i LSO
Dodane: 27-11-12
Administrator


Po uroczystym powitaniu ks. biskup przewodniczył Eucharystii, a koncelebrowali wszyscy księża naszej parafii. Najświętsza Ofiara była sprawowana w intencji parafian i Liturgicznej Służby Ołtarza, której święto przypadało w dniu następnym...
Czytaj więcejPowitanie ks. bpa przez Radę Duszpasterską
Dodane: 27-11-12
Administrator


Uroczyste powitanie ks. biskupa ordynariusza Andrzeja Czai, przez ks. proboszcza Edwarda Bogaczewicza i przedstawicieli Rady Parafialnej, odbyło się przed mszą świętą około godz. 17.00.
Czytaj więcejWizytacja kanoniczna w naszej parafii
Dodane: 27-11-12
Administrator


Wizytacja Kanoniczna odbywa się w każdej parafii raz na 6 lat. Wówczas biskup sprawdza i ocenia funkcjonowanie parafii pod względem duszpasterskim, organizacyjnym i materialnym.
Czytaj więcej25-lecie powstania Wspólnoty Krwi Chrystusa
Dodane: 23-11-12
Administrator


W sobotę, 17 listopada 2012 r. o godz. 9.00, została odprawiona Msza św. jubileuszowa, w 25. rocznicę powstania Wspólnoty Krwi Chrystusa w naszej parafii. W maju 1986 r. ks. bp Gerard Kusz odprawił pierwszą Mszę św...
Czytaj więcejKościół Domem Miłosierdzia to hasło 68 Tygodnia Miłosierdzia.
Dodane: 20-11-12
Administrator


Zawsze przeżywany był w jesieni, a od roku 2013 będzie obchodzony w Niedziele Miłosierdzia czyli tydzień po Wielkanocy. W obecnym roku warto przytoczyć fragmenty Listu Apostolskiego "PORTA FIDEI", którym Ojciec Święty zapowiedział ROK WIARY:
Czytaj więcej94. rocznica odzyskania niepodległości
Dodane: 12-11-12
Administrator


Mszę św. o godz. 10.00, odprawioną przez ks. Tomasza Fortalskiego w intencji Ojczyzny, poprzedziło krótkie wprowadzenie ks. prałata proboszcza Edwarda Bogaczewicza oraz piosenka "Biały krzyż" w wykonaniu gimnazjalisty Filipa.
Czytaj więcejPielgrzymka do Ziemi Świętej śladami Chrystusa
Dodane: 11-11-12
Administrator


W sobotę 6 października 2012r. z lotniska na Okęciu w Warszawie wylecieliśmy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Czterdziestu uczestników i ksiądz Tomasz, nasz duszpasterz - chciało dotknąć ziemi, po której chodził Jezus, poczuć klimat tego zakątka ziemi...
Czytaj więcejProcesja różańcowa na cmentarzu wojennym
Dodane: 03-11-12
Administrator


Tradycyjnie, od 1993 roku, 2. listopada w Dzień Zaduszny, spotykamy się na cmentarzu wojennym, aby wziąć udział w procesji różańcowej. Niech spoczywają w pokoju!
Czytaj więcejNabożeństwo młodzieżowe na cmentarzu
Dodane: 02-11-12
Administrator


W uroczystość Wszystkich Świętych młodzież naszego dekanatu oraz wszyscy chętni mogli uczestniczyć w wieczornym nabożeństwie Drogi Krzyżowej na cmentarzu na Kuźniczkach.
Czytaj więcejProcesja różańcowa na cmentarzu
Dodane: 02-11-12
Administrator


Procesji różańcowej na cmentarzu komunalnym na Kuźniczkach, w uroczystość Wszystkich Świętych, przewodniczył ks. prałat Edward Bogaczewicz proboszcz parafii "Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła".
Czytaj więcej1 listopada: Uroczystość Wszystkich Świętych,
a nie "święto zmarłych"

Dodane: 01-11-12
Administrator


1 listopada jest dniem radości, a nie żałoby. Kościół katolicki w tym dniu uroczyście świętuje znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych świętych.
Porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 15.00 zapraszamy na cmentarz na Kuźniczkach na nabożeństwo.
Czytaj więcejKoncert Orkiestry Dętej z Łącka
Dodane: 30-10-12
Administrator


Orkiestra Dęta Ogniska Muzycznego im. Tadeusza Moryto, która w dniu 28 października koncertowała w naszym kościele, powstała w 1946 roku przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerńcu. Założycielem orkiestry był Tadeusz Moryto
Czytaj więcejWspomnienie błogosławionego Jana Pawła II
Dodane: 25-10-12
Administrator


W poniedziałek 22 października obchodziliśmy wspomnienie błogosławionego Jana Pawła II. Chciejmy tę datę zapamiętać. W czasie wieczornej mszy świętej ks. Tomasz Fortalski poświecił obraz...
Czytaj więcej6. rocznica poświęcenia kościoła
Dodane: 24-10-12
Administrator


Dzień 21 października będzie zawsze świętem w naszej Wspólnocie. W tym roku przypadł w niedzielę. Ściany kościoła, które 6 lat temu arcybiskup Alfons Nossol w dwunastu miejscach namaścił olejem świętym...
Czytaj więcej12 lat kapliczki św. Katarzyny
Dodane: 17-10-12
Administrator


Jest 10 październik 2012r. godz. 17.00. Licznie zebrani w holu dworca kolejarze wyruszają na peron. Procesji przewodniczą ministranci,4 poczty sztandarowe ...
Czytaj więcejRozpoczęliśmy Rok Wiary
Dodane: 17-10-12
Administrator


Ojciec Święty swoim dekretem "Porta Fidei" (Podwoje wiary) 11.10.2011 zapowiedział Rok Wiary. Ostatnie dni były realizacją tej zapowiedzi. W czwartek 11.10.2012 w Rzymie uroczystą mszą święta Benedykt XVI otworzył Rok Wiary.
Czytaj więcejRok Wiary
Dodane: 14-10-12
Administrator


W czwartek 11.10.2012r. w 50. rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II Ojciec Święty rozpoczął Rok Wiary. Na placu św. Piotra koncelebrowało z Papieżem 400 hierarchów.
Czytaj więcejArchiwum wiadomości

GAZETKA PARAFIALNA

ODPUSTOWA
GAZETKA PARAFIALNAKATECHUMENAT

[aktualizacja: 24.05.2014]

CARITAS

CARITAS OPOLE

SZKOLNE KOŁO
CARITAS


RADIO DOXA


NASZA-WIARA.PL

ZOBACZ PORTAL


DIECEZJALNE BIURO PODRÓŻYWIZYTACJA KANONICZNA

ZOBACZ CAŁOŚĆBISKUP NA FB
IMIENINY:

Wszystkiego najlepszego dla:

Oficjalna Strona Parafii p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie- Koźlu

Konto: Parafia Ducha Św. i NMP Matki Kościoła 47-232 K-Koźle PKO S.A. I O/K-Koźle 26 1240 1659 1111 0000 2594 9018

Wykorzystywanie tekstów lub zdjęć tylko i wyłącznie za zgodą autora lub administratora strony.
© 2006-2012 | Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie - Koźlu | wykonał: Daniel Kubny - www.alfsoft.net