Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Aktualności parafialne

Księże diakonie Piotrze dziękujemy!

Dziękujemy księdzu diakonowi Piotrowi za bardzo gorliwą posługę duszpasterską. Życzymy spokojnych dni, obrony pracy magisterskiej, owocnych rekolekcji, a 8 czerwca jeśli ktoś nie może przyjechać do Opola na święcenia kapłańskie, niech będzie duchowo w tym czasie złączony. Pamiętajmy zawsze o modlitwie o święte powołania kapłańskie. Poniżej można obejrzeć kilka zdjęć z praktyki diakońskiej diakona Piotra.

Posłuchaj podziękowań skierowanych w stronę diakona Piotra

Czytaj więcej...

Zmarł biskup Jan Bagiński

W niedzielę 19 maja 2019 r. w godzinach wieczornych odszedł do wieczności śp. Ksiądz Biskup Jan Bagiński, emerytowany opolski biskup pomocniczy. Biskup opolski Andrzej Czaja gorąco prosi duszpasterzy i wiernych diecezjan o modlitwę za zmarłego biskupa Jana w parafiach do ceremoni pogrzebowych.

PRZECZYTAJ CAŁY KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJI OPOLSKIEJ

Pierwsza rocznica święceń kapłańskich ks. Łukasza

Życzymy Ci wszelkich łask Bożych i sił potrzebnych w pracy duszpasterskiej, byś przez kapłańskie ręce niósł ludziom Jezusa.

Niech zawsze towarzyszy Ci łaska Boża i mądrość, a także ludzka życzliwość i wsparcie zarówno w poczynaniach, jak i troskach. Życzymy dobrego zdrowia, dużo radości i pięknych owoców pracy kapłańskiej.

Polecamy Cię nieustannej opiece Maryi Panny!

Czytaj więcej...

Dekanalne czuwanie młodzieżowe

W piątek wieczorem w naszej parafii odbyło się czuwanie dla młodzieży naszego dekanatu, które poprowadził ks. diakon Piotr ze wsparciem ks. Michała. Podczas tego czuwania młodzież mogła wysłuchać konferencji, obejrzeć pantomimę, pośpiewać, potańczyć, adorować Najświętszy Sakrament, a po jego zakończeniu udać się do salki parafialnej gdzie każdy mógł się posilić pyszną kanapką i wypić ciepłą herbatę. Na sam koniec ministranci i młodzież wręczyła księdzu diakonowi podarunek jako podziękowanie za wspólnie przeżyty czas posługi w naszej parafii w trakcie diakonatu.

Czytaj więcej...

Setna rocznica naszej parafianki Zofii

…„Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru” (Rz 8,28)

W dniu 8 maja 2019 roku obchodziła swoje 100 lat nasza siostra ze Wspólnoty Krwi Chrystusa Zofia Sokołowska. 9 maja o godzinie ósmej rano wspólnie z Jubilatką wielbiliśmy Boga podczas Eucharystii, dziękując za wszelkie łaski jakie dotychczas otrzymała z prośbą o pomoc i opiekę Bożą na pozostałą część jej życia, a każdy z osobna dziękował Bogu, za to że postawił tak niezwykłą osobę na naszej drodze. Miała niełatwe życie. Urodziła się w dziewięcioosobowej rodzinie, gdzie nieraz była bieda, ale potrafiła podzielić się ostatnią kromką chleba. To od rodziców otrzymała silną wiarę i szczególne umiłowanie do Matki Bożej. Sama wychowała pięcioro dzieci, gdyż mąż był bardzo chory i przez 35 lat musiała się nim opiekować.

Czytaj więcej...

3 rocznica święceń kapłańskich ks. Michała

ks michalZ okazji 3 rocznicy święceń kapłańskich życzymy Tobie księże Michale gorącego serca, abyś stając przy człowieku w jego ziemskiej wędrówce podnosił to, co słabe, prostował to, co powikłane i wzbudzał nadzieję.

Niech Twa szlachetna posługa siania ziarna Bożej Prawdy i prowadzenia ludzi do spotkania z Chrystusem w sakramentach przynosi radość.

Niech przyczynia się do budowania jedności Kościoła – naszego Domu. Matka Chrystusa, Matka Kapłanów swą macierzyńską miłością niechaj broni, osłania i czuwa nad Tobą.

Posłuchaj życzeń dla ks. Michała oraz słów podziękowań

Czytaj więcej...

Po raz 40 rocznica święceń kapłańskich...

6 maja 1979 roku w Katedrze Opolskiej, rąk Biskupa Opolskiego Alfonsa Nossola, przyjęliśmy święcenia kapłańskie. Przez 7 lat pracowaliśmy jako wikariusze w różnych parafiach. W czerwcu 1986 Biskup wręczył nam dekrety na samodzielne placówki. Większość z nas zostało proboszczami w parafiach diecezji opolskiej. Ksiądz Grzegorz rozpoczął pracę w Rocie Rzymskie, niektórzy zdecydowali się pojechać: do Niemiec, na misje do Togo, do Peru, do Polonii w USA. Wiele się wydarzyło od tego czasu, ale każdego roku spotykamy się na "zjazdach kursowych" i dzielimy się naszymi przeżyciami. Tak czynią również księża święceni w innych latach. 8 maja 2019 świętując 40 rocznicę święceń kapłańskich spotkaliśmy się na Piastach w gronie 14 kolegów. "Zjazdy kursowe" coraz bardziej wpisują się w życie parafii. Z ogromną radością procesyjnie weszliśmy do kościoła w którym, pomimo środy i dnia roboczego, o godz.11oo było wielu wiernych, duże grono ministrantów i Dzieci Maryi... Po mszy świętej Pani Justyna i Mirela wraz z Dziećmi Maryi wręczyły Jubilatom życzenia, róże i obraz Matki Boskiej "niosącej Ducha Świętego" - PNEUMOFORĘ. Pan Dariusz Czarny z Zespołu "U studni" zaśpiewał dwie piosenki: "Człowiecze podziękowanie" i "Najdłuższa podróż do najbliższego człowieka".

Czytaj więcej...

Msza Święta w intencji ks. Proboszcza z okazji 40-lecia święceń kapłańskich

W tym szczególnym dniu, gdy radośnie obchodzimy czterdziestą rocznicę święceń kapłańskich naszego księdza Edwarda mogliśmy podziękować Matce Bożej za jej opiekę i wstawiennictwo oraz Panu Bogu za zdrowie i wytrwałość podczas uroczystej Mszy Świętej oraz poprzedzającej ją nabożeństwie majowym. Przyjmując na siebie obowiązki budowniczego nowego kościoła na osiedlu Piastów przyjął i realizował tworzenie wspólnoty parafialnej. Kształtował kolejnych wikarych, którzy przez jakiś czas tworzyli  naszą wspólnotę. Otrzymane od Boga talenty swoim życiem, działaniem i ofiarnością pomnaża każdego dnia przewodząc, a zarazem służąc każdemu kto chce być blisko Pana Boga.

Posłuchaj fragmentów ze Mszy Świętej w intencji ks. Proboszcza oraz życzeń skierowanych do solenizanta

Czytaj więcej...

40 lat kapłaństwa naszego ks. Proboszcza

"Alleluja biją dzwony poprzez świata wszystkie strony, że zmartwychwstał Pan!"
W tym radosnym czasie paschalnym, w blasku spotkań ze Zmartwychwstałym, nasza parafia przeżywa i łączy tę radość zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią z darem życia i kapłańskiej posługi naszego drogiego księdza proboszcza Edwarda Bogaczewicza.

To już 40 lat kochany Księże Proboszczu, jak kroczysz za Zmartwychwstałym Panem po kapłańskich drogach, na których nie brakowało chwil Golgoty, zdziwienia z Emaus, zarzucania sieci na połów oraz każdego dnia dotykania Chrystusowych ran w Eucharystii by wyznawać przed parafianami w sprawowanych sakramentach i posługach "Pan mój i Bóg mój".

Dziś tak wielu mieszkańców naszej parafii i nie tylko, śle do nieba radosne TE DEUM LAUDAMUS... za życie i dar sakramentu święceń, które 40 lat temu przyjął nasz drogi ksiądz Edward. Księże Prałacie, przyjmij najszczersze życzenia od nas parafian i wszystkich, którzy czują się częścią tej wspólnoty.

Życzymy obfitości darów Bożego Ducha, ludzkiej życzliwości, potrzebnego zdrowia i sił w wypełnianiu misji, którą zlecił właśnie Tobie Zmartwychwstały. Niech Maryja, niosąca Ducha Świętego uprasza na każdy kolejny dzień kroczenia za Panem potrzebnych darów płynących od tronu Wszechmogącego Boga. AD MULTOS ANNOS!

Czytaj więcej...

Koncert Zespołu U STUDNI

Na stronie internetowej prezentującej Zespół "U studni" możemy przeczytać "... W relacjach bezpośredniego kontaktu emocje są najprawdziwsze. Spotkajmy się u studni z wiecznie żywym słowem, które niesie nadzieję na lepsze jutro. Zaczerpnijmy ze studni bogatej w poezję. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie przesłanie." W niedzielny wieczór 5 maja 2019 każdy kto przyszedł - niewątpliwie znalazł dla siebie odpowiednie przesłanie. Przyszło wielu wiernych naszej parafii i gości przybyłych na koncert. Umówiliśmy się na godzinny koncert, trwał ponad półtorej godziny i chętnie słuchacze trwaliby dalej... zasłuchani w treść i muzykę. Zespół stworzył szczególną atmosferę prezentując nowa płytę "Ześrodkowanie", z przesłaniem poszukiwania tożsamości, miłości oraz sensu życia.

Posłuchaj fragmentów koncertu zespołu "U Studni"

Czytaj więcej...

V Niedziela Wielkanocy
2019.05.19

ogloszeniaintencje

 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"