Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Aktualności parafialne

Witamy ks. Michała w naszej parafii

Witamy dzisiaj w naszej Wspólnocie nowego wikariusza - księdza Michała Kowalskiego. Jest neoprezbiterem Diecezji Opolskiej. Pochodzi z Prudnika, z parafii świętego Michała Archanioła. Cieszymy się, że po raz kolejny Biskup kieruje do naszej parafii neoprezbitera i życzymy księdzu Michałowi, aby wśród nas dobrze mu się pracowało i aby wśród nas czuł się jak w rodzinie! Ksiądz Michał będzie katechizował w Zespole Szkół nr 1.
W niedzielę 11 września po mszach świętych ksiądz Michał będzie udzielał prymicyjnego błogosławieństwa.

Msza dziękczynna za posługę ks. Tadeusza w naszej parafii

Dzisiaj, tj. 24.08.2016 w środę, ksiądz Tadeusz przechodzi do Głogówka, do dalszej posługi kapłańskiej. Dziękujemy księdzu Tadeuszowi za 4 lata pracy wśród nas,dziękujemy za zaangażowanie się w wiele spraw, zwłaszcza w grupy młodzieżowe, rodzinne, za przygotowania młodzieży do Bierzmowania, za Światowe Dni Młodzieży, za pielgrzymowanie. Życzymy księdzu Tadeuszowi dalszej, tak pięknej i radosnej posługi, i oby w Głogówku spotkał wielu życzliwych ludzi i radosne grupy rodzin i młodzieży.

W niedzielę o godz. 11:30 odprawiona została Msza św. dziękczynna, na której, na zakończenie, poszczególne grupy parafialne składały księdzu Tadeuszowi życzenia.

Poniżej znajduje się również kazanie wygłoszone przez ks. Tadeusza podczas ostatniej niedzieli jako wikariusz naszej parafii.

Msza św. kończąca 40 Pieszą Pielgrzymkę

W sobotę 20 sierpnia Mszę św. wraz bp. Andrzejem Czają koncelebrowali księża, którzy posługiwali w drodze pielgrzymom, a także ks. Marian Janus, z ramienia KEP główny koordynator pielgrzymek na Jasną Górę.

- W drodze spoglądaliśmy też z ufnością w przód w swoje życie, zawierzając je Bogu, podpatrując w tym zawierzeniu Maryję i patronów poszczególnych grup. Chcemy tego wszystkiego raz jeszcze tutaj dokonać. Chcemy wyśpiewać Bogu „Magnificat” i raz jeszcze te intencje, z którymi pielgrzymujemy, złożyć na ołtarzu, ale tu też, zachęcam was, złóżcie na ołtarzu wasze postanowienia. Bo ta pielgrzymka postanowieniem winna się skończyć. Jak dalej iść w życiu, jak dbać o rozwój duchowy, co w pracy nad sobą podjąć ze szczególną na nowo gorliwością – zachęcał biskup opolski.

Pielgrzymka Opolska 2 żółta w trasie

Poniżej znajduje się fotorelacja ks. Tadeusza z trasy 40-tej Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę. Już jutro dotrą tam wszyscy, by podziękować, prosić i wielbić w trakcie sprawowanej Mszy św. o godz. 11:00. Bóg zapłać wszystkim, którzy pamiętali o pielgrzymach w swoich modlitwach.

Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę - 2 żółta

Grupa 2 żółta w 40 Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę ruszyła dzisiaj z Rynku w Koźlu
o godzinie 8:00.

Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Tych co mogą zapraszamy na wały Jasnej Góry
w sobotę ( 20.08.2016 ) o godz. 11:00
na wspólną Mszę św.

Dni w Diecezji w ramach ŚDM w fotograficznym wspomnieniu

Od 20 do 25 lipca Kędzierzyn-Koźle na tydzień stał się drugim domem dla gości przybyłych z różnych zakątków świata. Było serdecznie, radośnie i kolorowo. Pielgrzymi przybyli do nas m.in.: z Czech, z Libanu, z Panamy, z Argentyny, a także z USA swoją obecnością ubarwili tydzień, który był częścią spotkania w ramach ŚDM. We wszystkich parafiach, w których przebywali, odbywały się liczne spotkania, gdzie młodzi z całego świata prezentowali swoje tradycyjne tańce oraz śpiewy. Nie zabrakło też czasu na wspólną modlitwę, a także długie rozmowy. Miniony czas z pewnością zapisze w pamięci wszystkich uczestników. 

Dobrze jest czasem powrócić do wspomnień, a najłatwiej poprzez zdjęcia, dlatego zachęcamy do obejrzenia poniższej fotogalerii, w której znajdują się wszystkie zdjęcia zarejestrowane przeze mnie. Jeśli ktoś chciałby te zdjęcia wystarczy dostarczyć do kancelarii parafialnej pendrive o pojemności 32GB wraz z karteczką zawierającą imię i nazwisko oraz ewentualnie e-mail, by móc się skontaktować z daną osobą.

KLIKNIJ TUTAJ, BY ZOBACZYĆ WSZYSTKIE ZDJĘCIA ROBIONE PODCZAS DWD ŚDM

Częstochowa - wielkie dziękczynienie za 1050 lat wiary!

"100 kilometrów od nas, od Kędzierzyna Ojciec Święty Franciszek będzie sprawował Eucharystię! Jedziemy parafialnie!" Dla jednych było to wezwanie, inni przeszli obojętnie - taka była reakcja na pierwsze ogłoszenia. Jednak z każdym dniem chętnych przybywało. Później okazało się, że zapisało się 110 osób i w takim składzie w czwartek 28 lipca o godzinie 4.00 wyruszyliśmy na Jasną Górę, by o godzinie 6.00 stanąć przed Jasna Górą. Pierwszym spostrzeżeniem były kolejki przechodzące przez punkty wejścia do sektorów. Wszyscy byliśmy dość szczegółowo kontrolowani, a przy bramkach wejściowych byli Policjanci, Wojskowi i różne inne Służby Mundurowe. Można było zauważyć wyjątkową troskę o bezpieczeństwo. Wierni po wejściu na Błonia musieli tam pozostać aż do zakończenia uroczystości.

Dzień Posłania - pożegnanie naszych pielgrzymów

Zadzwoniłem do brata, księdza Stanisława z Prudnika, który opowiedział o odjeździe Gości Libanu. Płakali wszyscy i gospodarze i goście. Nasi mieli w tym czasie swoją mszę świętą, bo odjeżdżali godzinę później, i nie przypuszczałem, że podobna sytuacja będzie w naszym kościele i przy autobusie. Właśnie tak było... pożegnaniom nie było końca. O godzinie 11.30 spotkaliśmy się w kościele na krótkiej modlitwie i błogosławieństwie. Liderka grupy libańskiej serdecznie wszystkim dziękowała, całej parafii, księżom, tym którzy ich przyjęli. Otrzymaliśmy jako pamiątkę statuetkę Matki Bożek Królowej Libanu, ja otrzymałem charakterystyczną czerwoną kamizelkę ŚDM, do której widoku przez 5 dni przyzwyczailiśmy się. Symboliczne pamiątki otrzymali księża. Przekazaliśmy skromny dar dla księdza Emanuela oraz małą ikonę Matki Bożej Opolskiej. Proszono nas, abyśmy się wybrali do Libanu! Rozpoczęło się wędrowanie w stronę autobusu, po drodze wspólne zdjęcie, uściski, łzy wzruszenia i oschły pan kierowca, który niesympatycznie ponaglał, aby "szybko wsiadać bo nie zdążą" do Częstochowy, dokąd od nas się udali. Wieczorem mieli dotrzeć do Krakowa. Myślę, że gdybym zapytał przy autobusie - "gdyby do nas przyjeżdżała młodzież czy przyjmiecie ich?" - wszyscy odpowiedzieliby - "tak"! 

[aktualizacja: 10.12.2015]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"