Oficjalna Strona Parafii p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie- Koźlu

Ogłoszenia

Intencje

Czytania
PARAFIA P.W. DUCHA ŚWIĘTEGO
I NMP MATKI KOŚCIOŁA W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU


PARAFIA
   STRONA GŁÓWNA
   BIERZMOWANIE
   MSZE ŚW. I SPOWIEDŹ
   KANCELARIA
   GRUPY PARAFIALNE
   KSIEŻA I POWOŁANIA
ARCHIWUM
   GAZETKI PARAFIALNE
   KRONIKA
OBIEKTY PRZY PARAFII
   KIOSK
   BIBLIOTEKA PARAFIALNA
   CARITAS
KĄCIK ROZMAITOŚCI
   PRZYDATNE STRONY
   E-CZYTELNIA
   LISTY DO PANA BOGA
KONTAKT
   ADRES PARAFII
   NAPISZ DO NASZOBACZ NAS NA MAPIE

FOTOREPORTAŻE

PRZEJDŹ DO:    ROK 2009 ROK 2008 ROK 2007 ROK 2006 ROK 2005


ROK 2011 - PIELGRZYMKA PO ZIEMI ŚWIĘTEJ - ŚLADAMI CHRYSTUSA

Na pielgrzymkę do Ziemi Świętej wyruszyliśmy w niedzielę 2 października o godz. 2.20.

Po przyjeździe na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie, mszy św. w lotniskowej kaplicy, dokonanej odprawie, wystartowaliśmy samolotem LOT-u w podróż do Ziemi Świętej.

Po wylądowaniu na lotnisku w Tel Awiwie zostaliśmy przywitani przez pana Franciszka Jecz - przedstawiciela Franciszkańskiego Biura Pielgrzymkowego Patron Travel i przewiezieni autokarem na nocleg do Betlejem (po hebrajsku "dom chleba").

Drugi dzień pielgrzymki (poniedziałek) rozpoczęliśmy od Bazyliki Narodzenia Pańskiego, gdzie w Grocie Pasterzy uczestniczyliśmy we mszy św. odprawionej przez ks. Tomasza Fortalskiego - duchowego kierownika pielgrzymki. Odwiedziliśmy również Groty: Narodzenia, Józefa, Hieronima i Mleczną oraz kościół św. Katarzyny. Dalszym punktem programu było zwiedzenie Instytutu Yad Vashem, w którym mogliśmy zapoznać się bliżej z historią holokaustu narodu żydowskiego. Następnie byliśmy w Ain Karem w kościołach Narodzenia św. Jana Chrzciciela i Nawiedzenia św. Elżbiety. Na nocleg wróciliśmy do Betlejem.

Trzeci dzień pielgrzymki rozpoczęliśmy od zwiedzania ruin Cezarei Nadmorskiej - dawnej rzymskiej stolicy Palestyny, a następnie udaliśmy się do portowego miasta Hajfa w Galilei, by obejrzeć Grotę Eliasza oraz kościół Najświętszej Pani Karmelu (Stella Maris - Gwiazda Morza).

Z Hajfy przejechaliśmy do Nazaretu, gdzie w Bazylice Zwiastowania uczestniczyliśmy we mszy św. Na zakończenie dnia, w Kanie Galilejskiej, małżonkowie odnowili swoje śluby.

Na nocleg udaliśmy się do kibucu Ohalo Manor nad Jeziorem Galilejskim.

Czwarty dzień pielgrzymki rozpoczęliśmy mszą św. na Górze Błogosławieństw. Dalej pojechaliśmy do kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb w Tabgha oraz kościoła Prymatu Piotra, gdzie Pan Jezus ustanowił Piotra głową Kościoła. Następnym punktem programu był rejs po Jeziorze Genezaret (zwanym też Galilejskim lub Tyberiackim), a potem dotarliśmy do Kafarnaum, gdzie Pan Jezus dokonał licznych uzdrowień. Pielgrzymowanie w tym dniu zakończyliśmy odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego w rzece Jordan.

Piąty dzień pielgrzymki rozpoczęliśmy mszą św. w kościele Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Stamtąd doliną Jordanu udaliśmy się do jednego z najstarszych miast świata - Jerycha u podnóża Góry Kuszenia. Następnie dojechaliśmy do Qumran , miejsca odkrycia zwojów zapisów o tematyce biblijnej z czasów Chrystusa. Ciekawym zakończeniem dnia była możliwość zabiegów błotnych i kąpieli w Morzu Martwym. Na nocleg udaliśmy się do hotelu na Górze Oliwnej w Jerozolimie.

Szósty dzień pielgrzymki, to udział we mszy św. w kaplicy Najświętszego Sakramentu w bazylice Grobu Świętego, gdzie znajduje się Golgota, płyta namaszczenia i Grób Jezusa. Następnie udaliśmy się do Betanii, miejsca wskrzeszenia Łazarza, a po powrocie do Jerozolimy nawiedziliśmy bazylikę Zaśnięcia NMP, kościół św. Piotra "In Gallicantu" - miejsce zaparcia się św. Piotra i cysternę (ciemnicę) w której więziony był Jezus. Dalsza trasa prowadziła do kościoła Pater Noster z tablicami modlitwy Ojcze Nasz w 180 językach oraz do kaplicy Wniebowstąpienia.

Trasa siódmego dnia pielgrzymki prowadziła do Doliny Cedronu poprzez kościół Dominus Flevit (Pan Zapłakał), Ogród Oliwny, bazylikę Agonii, gdzie uczestniczyliśmy we mszy św., bazylikę Grobu i Wniebowzięcia NMP. Dalej przez Bramę Owiec do kościoła św. Anny, sadzawki Betesda, kościoła ormiańsko - katolickiego z wieczystą adoracją Najświętszego Sakramentu (Tryptyk Jerozolimski) do kościoła Ecce Homo. Szczególny charakter miała Droga Krzyżowa prowadząca ul. Via Dolorosa do bazyliki Grobu Świętego. Pielgrzymowanie w tym dniu zakończyliśmy przy Ścianie Płaczu (w tym czasie odbywało się żydowskie święto Jom Kippur).

Dzień ósmy rozpoczęliśmy mszą św. w kościele franciszkańskim przy Wieczerniku, po chwili spędzonej w Wieczerniku, udaliśmy się pod Ścianę Płaczu i pod Kneset. Następnie przejechaliśmy do Emaus i Jaffy nad Morzem Śródziemnym. Po krótkim odpoczynku nad morzem udaliśmy się na lotnisko w Tel Awiwie.

Mamy świadomość, że ten skrótowy opis pielgrzymki nie jest w stanie oddać ogromu przeżyć i wzruszeń, które były naszym udziałem. Msze św. odprawiane w miejscach obecności Jezusa podczas Jego ziemskiej wędrówki, słowa Pisma Świętego odczytywane w miejscach wydarzeń z historii zbawienia, świadomość stąpania po świętych miejscach, to przeżywanie "piątej Ewangelii" jak podkreślał nasz przewodnik pan Franciszek. Mamy nadzieję, że zasiane w nasze serca ziarno żywej Ewangelii wyda obfity owoc bardziej świadomego i konsekwentnego życia wg Jej zasad.

Bogu niech będą dzięki za możliwość pielgrzymowania po Ziemi Świętej, za Jego błogosławieństwo, opiekę i obfite łaski.

Serdecznie dziękujemy panu Markowi Skrzydło za zorganizowanie tej pielgrzymki, panu Franciszkowi za perfekcyjne i pełne ducha prowadzenie naszej grupy oraz ks. Tomaszowi za duchową opiekę.

tekst: Wanda i Tadeusz KucharscyMsza św. na lotnisku Okęcie

I już lecimy

Betlejem - Bazylika Narodzenia Pańskiego

Msza św. w Grocie Pasterzy

Grota Narodzenia

W Grocie Józefa

Grota św. Hieronima

Grota Mleczna

Kościół św. Katarzyny

Przed bazyliką Narodzenia Pańskiego

Jerozolima - Yad Vashem


Ain Karem - Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela

Kościół Nawiedzenia św. Elżbiety

Cezarea Nadmorska


Hajfa

Kościół Stella Maris

Nazaret - Bazylika Zwiastowania

Msza św. w Bazylice

Kana

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

Góra Błogosławieństw - Kościół Ośmiu Błogosławieństw

Msza św. na Górze

Tabgha - Kościół Rozmnożenia Chleba


Kościół prymatu św. Piotra


Na Jeziorze Galilejskim


Kafarnaum - Kościół św. Piotra

Ruiny Kafarnaum

Nad Jordanem

Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych

Góra Tabor - Kościół Przemienienia Pańskiego

Msza św.

Jerycho - sykomora

Góra Kuszenia

Qumran

Morze Martwe

Jerozolima - Bazylika Grobu Pańskiego

Msza św. w kaplicy Najświetszego Sakramentu

Płyta Namaszczenia

Przed Grobem Jezusa

Wewnątrz Grobu

Wspólne zdjęcie przed Bazyliką

Betania - Kościół Łazarza


Bazylika Zaśnięcia NMP


Kościół św. Piotra

Miejsce zaparcia się Piotra

Kościół Pater Noster

Kaplica Wniebowstąpienia Pańskiego

Kościół Dominus Flevit

Ogród Oliwny

Msza św. w bazylice Agonii

Bazylika Grobu i Wniebowzięcia NMP

Kościół św. Anny

Sadzawka Betesda

Tryptyk Jerozolimski

Kaplica Ecce Homo

Droga Krzyżowa


Golgota


Msza św. przy Wieczerniku

Wieczernik

Przy Ścianie Płaczu

Menora przed Knesetem

Kościół w Emaus

Jaffa - Kościół św. Piotra

Nad Morzem Śródziemnym

Na lotnisku w Tel Awiw

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć je w większym rozmiarze...

zdjęcia: Tadeusz KucharskiWASZE KOMENTARZE

EMKA   [18-10-11]

Super pielgrzymka!!!
Jest to moje marzeniem pojechać do Ziemi Świętej,może kiedys??


WSTECZ


Oficjalna Strona Parafii p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie- Koźlu

Konto: Parafia Ducha Św. i NMP Matki Kościoła 47-232 K-Koźle PKO S.A. I O/K-Koźle 26 1240 1659 1111 0000 2594 9018

Wykorzystywanie tekstów lub zdjęć tylko i wyłącznie za zgodą autora lub administratora strony.
© 2006-2012 | Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie - Koźlu | wykonał: Daniel Kubny - www.alfsoft.net