Osób na stronie SKC: 1  21.02.2018 04:00
Witaj na stronie Szkolnego Koła Caritas
Nawigacja
Strona Główna
Nasze akcje
Kilka słów o nas
Statut SKC
Plan pracy SKC
Ważne dokumenty

Pomocny Patrol - gazetka
Nasza podopieczna
Galeria

Cziekawe Strony
Kontakt
Logowanie
Jeden procent podatku


PODARUJ JEDEN PROCENT DLA DAWIDKA

PODARUJ JEDEN PROCENT DLA MARTY"Dekalog" wolontariusza chrześcijańskiego.
-Działając w imieniu Kościoła, wolontariusz chrześcijański utożsamia się z Kościołem, jego celami, formami działań oraz środkami realizacji tych celów.
- Nie pomniejszając znaczenia motywacji naturalnej, humanistycznej, wolontariusz chrześcijański stara się stale pogłębiać swoją motywację duchowo-religijną.
- Wolontariusz chrześcijański odznacza się gotowocią służenia ludziom na wzór Chrystusa, który "nie przyszedł, by Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu" (Mk 10,45).

PRZECZYTAJ CAŁY DEKALOG
IX Pielgrzymka Szkolnych Kół Caritas na Górę Św. Anny
Dnia 17 czerwca 2016 roku wolontariusze Szkolnych Kół Caritas Diecezji Opolskiej już po raz dziewiąty wzięli udział w pielgrzymce na Górę św. Anny do Babci Pana Jezusa. Wolontariuszy Naszego Szkolnego Koła Caritas reprezentowała siedmioosobowa grupa, która dzięki uprzejmości naszego ks. Proboszcza Edwarda Bogaczewicza busem parafialnym dotarła do celu. Wszyscy obecni na pielgrzymce wolontariusze wzięli udział we mszy św. której przewodniczył ks. Jarosław Staniszewski. Następnie wspólnie kalwaryjskimi dróżkami przeszliśmy w pielgrzymce do sióstr Służebniczek w Porębie, gdzie zostaliśmy ugoszczeni pyszną zupą i słodkościami. Później był czas na wspólne śpiewanie w czasie Festiwalu SKC. Oto krótka foto relacja.

Aneta Knapik-Król

Zobacz zdjęcia z pielgrzymki
Solidarni z poszkodowanymi w trzęsieniu ziemi w Nepalu.
W niedzielę 10 maja 2015 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Caritas Polska dla Nepalu. Akcja polegała na zbiórce pieniędzy na rzecz poszkodowanych, którzy ucierpieli w trzęsieniu ziemi w Nepalu. Kwesta odbywała się w kościele pod wezwaniem Ducha Św. i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu na oś. Piastów, tego dnia po mszach świętych wolontariusze kwestując ubierali ponad 9000 zł!
Bardzo dziękuję Wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w akcję.

Opiekun SKC
Aneta Knapik-Król

Zobacz zdjęcia ze zbiórki
Festyn ze Stowarzyszeniem RAZEM
Dnia 27 września 2014 roku odbył się w Amfiteatrze na Osiedlu Piastów Festyn pod patronatem Stowarzyszenia Razem. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, aktywnie włączyli się w prace przy organizacji festynu. Poniżej krótka foto relacja. Dziękujemy Szkolnemu Kołu Fotograficznemu „Flesz” z PG5 w Kędzierzynie – Koźlu za udostępnienie zdjęć z festynu.

Zobacz zdjęcia z festynu
XIV Dzień Papieski "Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie"
Dnia 12 października 2014 roku. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas po raz kolejny włączyli się w kwestę na rzecz podopiecznych Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. W tym dniu na placu kościelnym parafii pod wezwaniem Ducha Św. NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu zbieraliśmy pieniądze na stypendia dla utalentowanej młodzieży. Dziękuję wszystkim wolontariuszom za włączenie się w to piękne dzieło i za pracę. W tym roku udało nam się zebrać kwotę ok: 4700 zł.

Opiekun SKC
Aneta Knapik-Król
Dożywianie dzieci
Dnia 28 września 2014 roku na planu kościelnym parafii pod wezwaniem Ducha Św. i NMP Matki Kościoła wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wspierali Parafialny zespół Caritas w zbiórce pieniędzy na dożywianie dzieci w szkołach z terenu naszej parafii. Dziękuję wszystkim za włączenie się w tą akcję.

Opiekun SKC
Aneta Knapik-Król
Festyn Rodzinny
Dnia 14 czerwca 2014 roku odbył się Festyn Rodzinny w Zespole Szkół Miejskich nr 1. Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom pracującym przy organizacji festynu.

Aneta Knapik-Król

Zobacz zdjęcia z festynu
Pomocny Patrol - kolejny numer


Jest już dostępny nowy numer naszej gazetki "Pomocny Patrol" Serdecznie zapraszamy do przeczytania czasopisma skierowanego szczególnie dla Was.


ZOBACZ GAZETKĘ SKC
„Wielkanocna Zbiórka Żywności”
W marcu 2014 r. Szkolne Koło Caritas zorganizował zbiórkę żywności w sklepie Biedronka. Celem prowadzonych zbiórek było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze, itp. Złożone „dary serc” umożliwią wykonanie paczek świątecznych dla dzieci z rodzin najuboższych, osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom za hojność i wsparcie naszego przedsięwzięcia, wolontariuszom za czas poświęcony w czynieniu dzieł miłosierdzia, a Dyrekcji sklepów za współpracę i udostępnienie miejsc do zbiórki.

Zobacz zdjęcia ze zbiórki żywności
Relacja z pielgrzymki
Dnia 13 czerwca 2014 roku grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas przy ZSM nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu wzięła udział w VII Diecezjalnej Pielgrzymce Szkolnych Kół Caritas na Górę św. Anny. Dzięki uprzejmości naszego ks. Proboszcza Edwarda Bogaczewicza busem parafialnym dojechaliśmy do celu. Tam po mszy św. gdzie kazanie wygłosił Dyrektor Caritas Diecezji Opolskie ks. dr Arnold Drechsler . Potem kalwaryjskim dróżkami zeszliśmy do DPS w Porębie gdzie u sióstr zjedliśmy pyszną zupkę pomidorową i duż słodkości. Tam pośpiewaliśmy i busem wróciliśmy do Kędzierzyna. Zapraszamy do foto relacji...

Zobacz zdjęcia z VII Diecezjalnej Pielgrzymki Szkolnych Kół Caritas
XIII Dzień Papieski
13 października 2013 XIII Dzień Papieski
"Jan Paweł II - Papież dialogu"


Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas już po raz kolejny przy Parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w czasie Dnia Papieskiego zbierali pieniądze na stypendia dla Fundacji "Dzieło nowego Tysiąclecia".

Zobacz zdjęcia z Dnia Papieskiego
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Silnik PHP-Fusion
Copyright © 2009
alfsoft.net