Osb na stronie SKC: 1  20.06.2019 22:35
Witaj na stronie Szkolnego Koa Caritas
Nawigacja
Strona Główna
Nasze akcje
Kilka słów o nas
Statut SKC
Plan pracy SKC
Ważne dokumenty

Pomocny Patrol - gazetka
Nasza podopieczna
Galeria

Cziekawe Strony
Kontakt
Logowanie
Dzień Wolontariusza w PSP nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu
Dnia 5 grudnia 2017 roku odbył się w naszej szkole Dzień Wolontariusza. W czasie przerw wolontariusze bawili się ze swoimi młodszymi kolegami z klas 1-3. Uczniowie gimnazjum z klasy 2C piłkarskiej nadzorowali technikę strzałów do bramki, a za każdy celny strzał można było otrzymać cukierek ;-).
Wspólnie z uczniami klas 1-3 wolontariusze stworzyli łańcuch dobrych ludzi i serc. Na parterze pawilonu B odbyła się projekcja filmu ”Na czym polega pomaganie?”. Był też czas na wspólny taniec ;-) (Belgijka, Kaczuchy). W klasach 1-3 uczniowie wykonali prace plastyczne na temat „Pomaganie jest fajne”. Pojawiła się tez gazetka tematyczna o wolontariacie.
Zapraszamy na foto relację ;-)

ZOBACZ ZDJĘCIA Z DNIA WOLONTARIUSZA

"Dekalog" wolontariusza chrze�cija�skiego.
-Działając w imieniu Kocioła, wolontariusz chrześcijański utożsamia się z Kociołem, jego celami, formami działać oraz środkami realizacji tych celów.
- Nie pomniejszając znaczenia motywacji naturalnej, humanistycznej, wolontariusz chrześcijański stara się stale pogłębiać swoją motywację duchowo-religijną.
- Wolontariusz chrześcijański odznacza się gotowością służenia ludziom na wzór Chrystusa, który "nie przyszedł, by Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu" (Mk 10,45).

PRZECZYTAJ CAŁY DEKALOG

IX Pielgrzymka Szkolnych K� Caritas na G�r� �w. Anny
Dnia 17 czerwca 2016 roku wolontariusze Szkolnych Kół Caritas Diecezji Opolskiej już po raz dziewiąty wzięli udział w pielgrzymce na Górę św. Anny do Babci Pana Jezusa. Wolontariuszy Naszego Szkolnego Koła Caritas reprezentowała siedmioosobowa grupa, która dzięki uprzejmości naszego ks. Proboszcza Edwarda Bogaczewicza busem parafialnym dotarła do celu. Wszyscy obecni na pielgrzymce wolontariusze wzięli udział we mszy św. której przewodniczył ks. Jarosław Staniszewski. Następnie wspólnie kalwaryjskimi dróżkami przeszliśmy w pielgrzymce do sióstr Służebniczek w Porębie, gdzie zostaliśmy ugoszczeni pyszną zupę i słodkościami. Później był czas na wspólne śpiewanie w czasie Festiwalu SKC. Oto krótka foto relacja.

Aneta Knapik-Król

Zobacz zdjęcia z pielgrzymki
Solidarni z poszkodowanymi w trzsieniu ziemi w Nepalu.
W niedziel 10 maja 2015 roku wolontariusze Szkolnego Koa Caritas wzili udzia w oglnopolskiej akcji Caritas Polska dla Nepalu. Akcja polegaa na zbirce pienidzy na rzecz poszkodowanych, ktrzy ucierpieli w trzsieniu ziemi w Nepalu. Kwesta odbywaa si w kociele pod wezwaniem Ducha w. i NMP Matki Kocioa w Kdzierzynie-Kolu na o. Piastw, tego dnia po mszach witych wolontariusze kwestujc ubierali ponad 9000 z!
Bardzo dzikuj Wszystkim wolontariuszom, ktrzy wczyli si w akcj.

Opiekun SKC
Aneta Knapik-Krl

Zobacz zdjcia ze zbirki
Festyn ze Stowarzyszeniem RAZEM
Dnia 27 wrzenia 2014 roku odby si w Amfiteatrze na Osiedlu Piastw Festyn pod patronatem Stowarzyszenia Razem. Wolontariusze Szkolnego Koa Caritas, aktywnie wczyli si w prace przy organizacji festynu. Poniej krtka foto relacja. Dzikujemy Szkolnemu Kou Fotograficznemu „Flesz” z PG5 w Kdzierzynie – Kolu za udostpnienie zdj z festynu.

Zobacz zdjcia z festynu
XIV Dzie Papieski "Jan Pawe II - witymi Bdcie"
Dnia 12 padziernika 2014 roku. Wolontariusze Szkolnego Koa Caritas po raz kolejny wczyli si w kwest na rzecz podopiecznych Fundacji Dziea Nowego Tysiclecia. W tym dniu na placu kocielnym parafii pod wezwaniem Ducha w. NMP Matki Kocioa w Kdzierzynie-Kolu zbieralimy pienidze na stypendia dla utalentowanej modziey. Dzikuj wszystkim wolontariuszom za wczenie si w to pikne dzieo i za prac. W tym roku udao nam si zebra kwot ok: 4700 z.

Opiekun SKC
Aneta Knapik-Krl
Doywianie dzieci
Dnia 28 wrzenia 2014 roku na planu kocielnym parafii pod wezwaniem Ducha w. i NMP Matki Kocioa wolontariusze Szkolnego Koa Caritas wspierali Parafialny zesp Caritas w zbirce pienidzy na doywianie dzieci w szkoach z terenu naszej parafii. Dzikuj wszystkim za wczenie si w t akcj.

Opiekun SKC
Aneta Knapik-Krl
Festyn Rodzinny
Dnia 14 czerwca 2014 roku odby si Festyn Rodzinny w Zespole Szk Miejskich nr 1. Bardzo dzikuj wszystkim wolontariuszom pracujcym przy organizacji festynu.

Aneta Knapik-Krl

Zobacz zdjcia z festynu
Pomocny Patrol - kolejny numer


Jest ju dostpny nowy numer naszej gazetki "Pomocny Patrol" Serdecznie zapraszamy do przeczytania czasopisma skierowanego szczeglnie dla Was.


ZOBACZ GAZETK SKC
„Wielkanocna Zbirka ywnoci”
W marcu 2014 r. Szkolne Koo Caritas zorganizowa zbirk ywnoci w sklepie Biedronka. Celem prowadzonych zbirek byo pozyskanie artykuw spoywczych z dugim terminem przydatnoci do spoycia oraz atwych w przechowywaniu takich jak: mka, cukier, makaron, ry, patki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, sodycze, itp. Zoone „dary serc” umoliwi wykonanie paczek witecznych dla dzieci z rodzin najuboszych, osb niepenosprawnych i potrzebujcych pomocy. W tym miejscu pragniemy podzikowa wszystkim darczycom za hojno i wsparcie naszego przedsiwzicia, wolontariuszom za czas powicony w czynieniu dzie miosierdzia, a Dyrekcji sklepw za wspprac i udostpnienie miejsc do zbirki.

Zobacz zdjcia ze zbirki ywnoci
Relacja z pielgrzymki
Dnia 13 czerwca 2014 roku grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koa Caritas przy ZSM nr 1 w Kdzierzynie-Kolu wzia udzia w VII Diecezjalnej Pielgrzymce Szkolnych K Caritas na Gr w. Anny. Dziki uprzejmoci naszego ks. Proboszcza Edwarda Bogaczewicza busem parafialnym dojechalimy do celu. Tam po mszy w. gdzie kazanie wygosi Dyrektor Caritas Diecezji Opolskie ks. dr Arnold Drechsler . Potem kalwaryjskim drkami zeszlimy do DPS w Porbie gdzie u sistr zjedlimy pyszn zupk pomidorow i du sodkoci. Tam popiewalimy i busem wrcilimy do Kdzierzyna. Zapraszamy do foto relacji...

Zobacz zdjcia z VII Diecezjalnej Pielgrzymki Szkolnych K Caritas
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Silnik PHP-Fusion
Copyright © 2009
alfsoft.net