Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Rocznica I Komunii Świętej

W niedzielę w uroczystość Najświętszej Trójcy 11.06.2017 podczas Mszy Świętej o godzinie 11:30 obchodziliśmy rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Rocznica pierwszej komunii jest momentem radosnego przeżywania dla każdego dziecka, które w swoim rodzinnym domu odnajduje domowy kościół, które przez rok korzystało z daru spożywania ciała Jezusa Chrystusa pod postacią chleba. Chleba niezbędnego dla duszy, chleba umacniającego każdego w niewyczerpalnym źródle Łask Bożych.

 

Rocznica ta pozwala docenić rolę rodziców w pogłębianiu tajemnicy Komunii Świętej w zachęcaniu do pełnego uczestnictwa w eucharystii, gdzie podczas przeistoczenia przeżywamy zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Przy tej okazji należą się podziękowania tym, którzy poprzez naukę Religi, tym którzy przykładem własnym takim na co dzień utwierdzają i pomagają zrozumieć i dalej pomagają pragnąć przyjmować Komunię Świętą.
Jest tak, że umocnione dziecko Łaską Uświęcającą jest dobre dla siebie i dla innych bowiem jest miłe Panu Bogu. Czerpie radość z przyjmowania Pana Jezusa pod postacią chleba i radością tą potrafi się podzielić i dzięki temu zdarza się, że inne dziecko rewanżuje się dobrocią.

zdjęcia: Daniel Kubny

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

XI Niedziela Zwykła
2018.06.17


 

[aktualizacja: 27.01.2018]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"