Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Dni Honorowego Krwiodawstwa

19 listopada z okazji przypadających Dni Honorowego Krwiodawstwa, odbyło się XVIII Spotkanie Krwiodawców województwa opolskiego. Centralnym punktem obchodów była uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez Naszego kapelana krwiodawców ks. Wojciecha Modelskiego. Eucharystia była sprawowana w intencji krwiodawców i ich rodzin, pracowników i wolontariuszy krwiodawstwa. W oprawę liturgiczną Eucharystii , jak co roku, zaangażowali się krwiodawcy z parafialnego klubu. We Mszy Świętej wzięły udział poczty sztandarowe z Parafialnego Klubu HDK PCK w Kędzierzynie – Koźlu, z Klubu HDK PCK w Byczynie, z PCK w Kędzierzynie – Koźlu oraz Młodzieżowego Klubu HDK PCK przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu. Były obecne również delegacje Zarządu Okręgowego PCK w Opolu na czele z Panią Prezes Elwirą Bury, z Klubu HDK PCK w Głubczycach, z Klubu HDK PCK „Kofama” Kędzierzyn-Koźle, z Klubu „Stoczniowiec” z Kędzierzyna – Koźla, z Klubu HDK „Śródmieście”. Swoją obecnością zaszczycili również członkowie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Opola oraz inni niezrzeszeni honorowi dawcy krwi i wolontariusze.


Po Mszach Świętych przed kościołem klubowi krwiodawcy prowadzili kwestę na działalność parafialnego klubu, w którą włączyło się bardzo wielu parafian.
W domu parafialnym dla wszystkich krwiodawców i gości został przygotowany poczęstunek aby wspólnie było można usiąść, porozmawiać i świętować przy pieczonych kiełbaskach, pysznych kolorowych kanapkach i wspaniałych ciastach.
W salkach domu parafialnego miała miejsce również kolejna akcja poboru krwi, w którą każdy chętny mógł się włączyć i podarować potrzebującym tak wspaniały dar z siebie – własną krew. Krew w tym dniu oddało 18 osób.
Parafialny Klub Hornowych Dawców Krwi składa ogromne podziękowanie głównemu celebransowi i koncelebransom Liturgii, wszystkim przybyłym gościom, pocztom sztandarowym i delegacjom, bez których zabrakło by tak pięknej oprawy uroczystości. Krwiodawcy serdecznie dziękują wszystkim ludziom o wielkich sercach, którzy wsparli kwestę na działalność klubu. Dzięki zgromadzonym środkom klub będzie mógł prężnie działać dalej i propagować tak wielce szlachetną ideę honorowego krwiodawstwa. Słowa ogromnych podziękowań należą się wszystkim, którzy w tym dniu honorowo oddali krew. Wreszcie ogromne z serca płynące podziękowania kierowane są w stronę wszystkich, którzy zorganizowali poczęstunek dla gości. Panie, które upiekły ciasta i pomagały przy całej obsłudze jak zawsze okazały się niezastąpione. Dziękujemy wszystkim za całe dobro.
Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi serdecznie dziękuje. Prezes Parafialnego Klubu HDK PCK Mieczysław Ferdzyn.

zdjęcia: Sebastian Kubny

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

XXIX Niedziela Zwykła
2018.10.21 

[aktualizacja: 30.09.2018]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"