Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu

Sprawozdanie z działalności klubu HDK przy parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu za rok 2000/2016.


Ogólnopolskie Duszpasterstwo krwiodawców w Polsce powstało przy Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego ,a opiekunem krwiodawców w Polsce jest ks. Kanonik płk. Zenon Surma .W naszej Parafii klub powstał 12 lutego 1998 roku ,a prezesem i założycielem grupy jest Mieczysław Ferdzyn. Powstanie parafialnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK było odpowiedzią naszej parafii na apel Biskupów Polski o „Dar Krwi” w  1997 roku. Podczas spotkania założycielskiego ustalono że spotkania naszego klubu będą odbywać się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.18.30, kapelanem krwiodawców w Diecezji opolskiej jest ks. Wojciech Modelski. Tej nominacji dokonał arcybp A. Nossol w dniu 30.06.2006r.Krwiodawcy w naszej parafii propagują ideę pomocy chorym i ofiarom wypadków poprzez dar krwi. Sami oddają krew i organizują 5 razy w roku niedzielne akcje poboru krwi, przez prawie 18 lat działalności liczba krwiodawców była bardzo duża dlatego krew oddają podczas wspomnianych akcji poboru krwi jak też w punkcie krwiodawstwa nie brakuje naszych krwiodawców w innych miastach gdzie obecnie przebywają. Akcje poboru krwi w naszym klubie odbywają się od 2000 roku do dnia dzisiejszego członkowie naszego klubu oddali łącznie aż 2143,800 mililitrów tego bezcennego leku jakim jest krew. My krwiodawcy nie oddajemy tylko krew, ale też organizujemy Wojewódzkie Spotkania Krwiodawców. W tym roku było to uż 17 takie spotkanie .Na tych spotkaniach spotykają się krwiodawcy i ich rodziny jak też władze PCK i RCKi K w Opolu i Raciborzu. Tradycyjnie spotkania takie rozpoczynają się Mszą Św, następnie posiłkiem i kawą bardzo potrzebne są takie spotkanie gdyż można wymieniać się informacjami z różnych klubów HDK. Jak co roku członkowie naszego klubu uczestniczą w pielgrzymce na Jasną Górę ,z tych pielgrzymek korzystają także krwiodawcy z innych klubów zabierając się razem z nami. Byliśmy też organizatorami pielgrzymek trzydniowych po Polsce zwiedziliśmy między innymi Licheń ,Niepokolanów ,Sandomierz i wiele innych miejscowości które były na drodze naszych wędrówek .Od dwóch lat jeździmy też na spotkania opłatkowe do Warszawy .Naszym celem jest też pomoc naszemu ks.Proboszczowi i Parafii podczas świąt kościelnych i nie tylko uczestniczymy i zabezpieczamy zawsze pięknie ubrani w stroje organizacyjne .Jesteśmy też organizatorami zawodów wędkarskich o puchar naszego proboszcza. 11.02.2018 roku przypada 20 lecie naszego klubu i już teraz zaczynamy przygotowywać się do tego święta.

z poważaniem

Prezes Klubu HDK

Mieczysław Ferdzyn

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIETEGO
19.05.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat