Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Biblioteka

Godziny otwarcia:

poniedziałek godz.14:00 do godz.16:00

czwartek   godz.10:00 do godz.12:00


Zespół bibliotekarzy ( wolontariat ):

Grażyna Kochalska - dyplomowany nauczyciel bibliotekarz, konsultacje biblioteczne
Helena Stępak - dyżury biblioteczne, udostępnianie
Maria Ludwiniak - dyżury biblioteczne, udostępnianie


Krótki rys historyczny:

W 1997 roku Pani Grażyna Kochalska jako wolontariusz wystąpiła z inicjatywą utworzenia Biblioteki Parafialnej. Za zgodą Proboszcza Ks. E. Bogaczewicza przystąpiła do żmudnej pracy: gromadzenia, ewidencji, opracowywania księgozbioru. Książki pochodziły głównie z darów od: parafian, księży pracujących w parafii oraz kilku bibliotek kościelnych. Dużą część księgozbioru z własnej domowej biblioteczki przekazała też Grażyna Kochalska. W 2002 roku rozpoczęto udostępnianie zbiorów parafialnych w godzinach otwarcia biblioteki. Stałe dyżury biblioteczne w poniedziałki pełniła Grażyna Kochalska. Pojawili się pierwsi czytelnicy, których liczba stale wzrastała. W 2005 roku, dzięki przeprowadzonemu remontowi tylnej części Domu Parafialnego Biblioteka przeniosła się do nowego, większego lokalu. W tym samym roku jej księgozbiór powiększył się o około 1.000 wol. przekazanych przez Bibliotekę Caritas w Opolu. Książki te stanowią własność Centralnej Biblioteki Polsko-Niemieckiej Caritas im. Josepha von Eichendorffa w Opolu, są odrębnie inwentaryzowane. Swą pomoc przy porządkowaniu już dość pokaźnego księgozbioru zaofiarowała wówczas wolontariuszka Pani Helena Stępak.

 

Motto:

Książka ma pomóc w stawaniu się i byciu "bardziej" i "pełniej" w relacji i spotkaniu z drugim człowiekiem, z sobą samym, a wreszcie Bogiem.
/wg Z.Zarębianki/

Księgozbiór:

obejmuje około 4.000 wol.:

  • literatura teologiczna
  • Dokumenty Kościoła
  • literatura piękna ( polska i obca)
  • literatura popularnonaukowa, poradniki
  • literatura dziecięco-młodzieżowa
  • literatura regionalna
  • czasopisma religijne, kasety video

ZAPRASZAMY DO NASZEJ BIBLIOTEKI !!!

Tu znajdziesz książki, które pomagają "być"

ZESŁANIE DUCHA ŚWIETEGO
19.05.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat