Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Róże Różańcowe

Przedstawiciele wspólnoty różańcowej :

Opiekun : Ks.Proboszcz Edward Bogaczewicz
Prezes: pan Jokiel Józef, telefon 077/483-71-46
Wiceprezes : pani Mincewicz Maria, telefon 077/483-13-70
Skarbnik : pan Barth Karol, telefon 077/ 481-14-81

Historia powstania Róż Różańcowych w naszej parafii:

Nie mieliśmy jeszcze własnego kościoła, nie byliśmy jeszcze parafią, plac pod budo­wę kościoła został poświęcony 4 maja 1986 roku przez Ks.Biskupa Gerarda Kusza, zaś działalność duszpasterską przy Osiedlu Piastów zainaugurowano w prowizorycz­nej kaplicy w dniu 26 sierpnia 1986 roku. W rok później powstaje pierwszych 6 Róż Różańcowych a były to Róże żeńskie. W latach 1988-1997 powstały następne 6 Róże Różańcowe. Od 1 października 1993 roku jesteśmy już parafią pod wezwaniem Ducha Świętego i Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W parafii jest obecnie 12 Róż Różańcowych, Róże 7 i 11 są to Róże męskie. Wspólnota Róż Różańcowych liczy blisko 240 osób modlących się różańcem i wypraszających potrzebne łaski Boże dla parafii, Kościoła lokalnego, w różnych potrzebach i dla siebie.

Cel wspólnoty różańcowej :

Każda osoba z Róży w codziennej, indywidualnej modlitwie różańcowej odmawia jeden dziesiątek różańca, rozważając chociażby krótko : daną, jedną z 20-tu tajemnic z życia Jezusa Chrystusa i Jego Matki Maryi w intencjach każdorazowo podanych przez opiekuna Ks.Proboszcza Edwarda Bogaczewicza, podczas comiesięcznych wymianach tajemnic różańcowych.

Tajemnice Różańca Świętego :

 

Tajemnice Radosne : 1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie.
2. Nawiedzenie świętej Elżbiety.
3. Narodzenie Jezusa.
4. Ofiarowanie Jezusa w świątyni.
5. Znalezienie Jezusa w świątyni.
Tajemnice światła : 1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie.
2. Objawienie siebie na weselu w Kanie Galilejskiej.
3. Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
4. Przemienienie Jezusa na górze Tabor.
5. Ustanowienie Eucharystii.
Tajemnice bolesne : 1. Modlitwa Jezusa w Ogrójcu.
2. Biczowanie Jezusa.
3. Cierniem ukoronowanie.
4. Droga krzyżowa Jezusa.
5. Śmierć Jezusa na krzyżu.
Tajemnice chwalebne : 1. Zmartwychwstanie Jezusa.
2. Wniebowstąpienie.
3. Zesłanie Ducha Świętego.
4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.
5. Ukoronowanie Matki Bożej na Królową nieba i ziemi.

 

Msza Św. za Róże i wymiana tajemnic różańcowych :

Msza Św. w intencji Róż Różańcowych ich rodzin jest odprawiana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca ogodz. 15.00, a po niej następuje wymiana tajemnic, prowadzona przez opiekuna Ks,Prob.Edwarda Bogaczewicza lub jednego z księży wikarych. Wymianę tajemnic dokonuje się co miesiąc, każdy członek Róży odmawia daną tajemnicę również przez miesiąc czasu, a ponieważ w Róży jest 20 osób to w każdej Róży codziennie odmawiany jest cały różaniec.

Inne :

Wspólnota różańcowa posiada sztandar uroczyście poświęcony 22 października 1995 roku przez ówczesnego dziekana Ks. Jana Piechoczka ze Sławięcic.

Przewodnictwo Róż Różańcowych :

Przez cały rok Róże przewodniczą modlitwie różańcowej w tygodniu o godz.7.30, Prowadzą adoracje czwartkowe Najświętszego Sakramentu, prowadzą modlitwy w Ciemnicy i przy Bożym Grobie w Wielkim Tygodniu.

Święto Patronalne : Matki Boskiej Różańcowej - przypada 7 października.

Do nich też należy się zwracać we wszystkich sprawach dotyczących Róż Różańco­wych, przyjęcia itd.

Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy różańcowej :

Tą jedną dziesiątkę Różańca, codziennie, nie musisz odmawiać klęcząc w domu lub w kościele. Możesz ją odmówić - tak jak błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty -również wszędzie tam, gdzie jesteś, gdzie Cię prowadzą drogi Twoich codziennych obowiązków, w autobusie, w pociągu, na spacerze itd.

Niech twoja modlitwa różańcowa uświęca i opasuje wszystkie Twoje czyny, myśli i przez Maryję prowadzi Ciebie i Twoich bliskich do Jezusa.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
14.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat