Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Sakrament Namaszczenia Chorych


 chorzy

Po uprzednim zgłoszeniu chorego w kancelarii:
- Co niedzielę szafarze mogą przychodzić z Komunią Świętą do chorego
- W sobotę po pierwszym piątku miesiąca odwiedziny chorego przez kapłana

 


 

W wypadkach nagłych:

- Sakrament Pokuty
- Sakrament Namaszczenia Chorych
- Wiatyk

 


 

ISTOTA SAKRAMENTU
Nie jest to "ostatnie namaszczenie", ale sakrament uzdrowienia i umocnienia, w którym Bóg dodaje siły i łaski, aby chrześcijanin wytrwał w chorobie i jeśli to możliwe powrócił do zdrowia. Cierpienie znoszone razem z Chrystusem staje się sytuacją zbawienia.PYTANIA DOTYCZĄCE SAKRAMENTU NAMASZCZENIA CHORYCH

Jak często można przyjmować sakrament chorych?
Sakrament chorych chrześcijanin może przyjmować ile razy zostaje dotknięty ciężką chorobą; również wtedy, gdy nastąpiło nasilenie choroby.

Kto udziela namaszczenia chorych?
Namaszczenia chorych udzielają kapłani, używając oleju poświęconego przez biskupa, a w razie potrzeby przez kapłana, który namaszcza chorego.

Jak udziela się namaszczenia chorych?
Do istoty tego sakramentu należy namaszczenie czoła i rąk chorego, z towarzyszącą modlitwą o specjalną łaskę płynącą z tego sakramentu.

Jakie skutki sprawia namaszczenie chorych?
Skutki specjalnej łaski sakramentu namaszczenia chorych są następujące: - zjednoczenie chorego z męką Chrystusa dla dobra chorego i całego Kościoła, - umocnienie do przyjmowania po chrześcijańsku cierpień związanych z chorobą lub starością, - przebaczenie grzechów, jeśli chory nie mógł go otrzymać przez sakrament pokuty, - powrót do zdrowia, jeśli to służy dobru duchowemu chorego, - przygotowanie na przejście do życia wiecznego.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIETEGO
19.05.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat