Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Konta bankowe na które można przekazywać ofiary

Konta bankowe na które można przekazywać ofiary:

      Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2       47-232 Kędzierzyn-Koźle

Powiatowy Bank Spółdzielczy w Kędzierzynie-Koźlu

05 8882 1032 2001 0000 0909 0001

z dopiskiem:  na cele kultu religijnego

lub

      Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2       47-232 Kędzierzyn-Koźle

Bank PKO S.A. I O. w Kędzierzynie-Koźlu

     26 1240 1659 1111 0000 2594 9018

z dopiskiem:  na cele kultu religijnego

 

Nasza parafia utrzymuje się przede wszystkim z ofiar parafian i dobrodziejów.
Dodatkowym źródłem dochodu są przychody z dzierżaw gruntów rolnych należących do parafii, a także opłaty z wynajmu wieży naszego kościoła dla dwóch operatorów telefonii komórkowej.
Zdecydowaną większość wydatków związanych z codziennym funkcjonowaniem parafii ( od ogrzewania poprzez utrzymanie, remonty itd. ), aż po wydatki związane z duszpasterstwem i liturgią finansujemy dzięki ofiarności naszych parafian i dobrodziejów. Za wszystkie ofiary bardzo dziękujemy!

Jak mogę pomóc?

Pierwszą formą pomocy, o którą prosimy jest modlitwa za naszą parafię, za parafian ( nawzajem za siebie ) i za duszpasterzy. Zachęcamy do ofiarowania w tej intencji także codziennych wyrzeczeń i postu, wysiłku związanego z codziennymi przeciwnościami. Pan Bóg doskonale wie, jak ten kapitał zagospodarować i w Jego bankowości nic się nie straci.

Wolontariat - wsparcie wspólnoty parafialnej przez konkretne działania - od gospodarczych ( jak np. pomoc przy pracach związanych z rokiem liturgicznym - budowanie dekoracji świątecznych, pomoc przy różnego rodzaju spotkaniach, pomoc w porządkowaniu placu kościelnego, w czasie zimy pomoc w odśnieżaniu ), poprzez wymiar charytatywny ( Parafialny Zespół Caritas ), aż po formacyjne ( posługa w czasie liturgii - np. służba jako ministrant, czy marianka oraz uczestnictwo we wszelkich grupach parafialnych ).

Wsparcie finansowe. Podobnie jak w codzienności ten wymiar jest niezbędny także do normalnego funkcjonowania wspólnoty parafialnej. Jego podstawową formą są ofiary składane w czasie Mszy św. niedzielnej, za które bardzo dziękujemy!

ZESŁANIE DUCHA ŚWIETEGO
19.05.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat