Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Aktualności parafialne

Wspaniała sobota z Mariankami!

W sobotę nasze Marianki wspólnie z Mariankami z Koźla miały wyjątkowy dzień pełen rekreacji i zabawy!  Po emocjonującej grze w podchody i wykonaniu wielu ciekawych zadań, dziewczyny miały okazję jeszcze bardziej się zintegrować przy ognisku.

Było mnóstwo śmiechu, radości i wspaniałych wspomnień! Dziękujemy wszystkim za świetną atmosferę i już nie możemy doczekać się kolejnych wspólnych spotkań!

Czytaj więcej...

Odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie

26 maja 2024r. o szóstej rano, wyruszyliśmy z naszej parafii, zabierając po drodze grupę osób ze Strzelec Opolskich na odpust do Częstochowy, każdy niosąc w sercu do Maryi swoją własną intencję, ale i również naszą wspólną, za tych za których modlimy się na co dzień w naszej grupie modlitewnej. Na drogę udzielił nam pięknego błogosławieństwa ksiądz proboszcz. Jesteśmy na odpuście każdego roku, ale jakże za każdym razem są inne wrażenia. Po przyjeździe do Częstochowy skierowaliśmy nasze kroki na Jasną Górę, aby pokłonić się Matce Bożej w jej odwiecznej kaplicy. Byliśmy tam prawie godzinę i dla każdego była to wielka chwila wzruszenia, gdyż był to akurat Dzień Matki, a w kaplicy było mało osób i mogliśmy stanąć przed samym obrazem naszej kochanej Matki. Potem już przyjazd prosto na miejsce docelowe tj. do Sanktuarium Krwi Chrystusa, gdzie na placu przy polowym ołtarzu odbywały się główne uroczystości. W tym roku towarzyszył nam temat: „Z Maryją słuchamy Boga”.

Czytaj więcej...

Tradycyjna oktawa Bożego Ciała

Tradycyjna oktawa Bożego Ciała jest okazją, aby każdego dnia wyznawać wiarę w Chrystusa Pana obecnego pod postacią chleba i wina. Przez osiem dni wśród radosnych pieśni, w towarzystwie dzieci sypiących kwiaty, noszących poduszki z symbolami eucharystycznymi i sztandarów dawaliśmy świadectwo naszej wiary katolickiej. Oktawa zakończyła się uroczystą Mszą Świętą i nabożeństwem eucharystycznym ze świątecznym Te Deum. Niestety nie mogliśmy wyjść ostatniego dnia w procesji poza kościół z powodu ulewnego deszczu i burzowej atmosfery. Tradycyjnie zakończyliśmy nasze świętowanie poświęceniem ziół i kwiatów. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w procesjach, a także za wszelkie przygotowania, które upiększyły te święte dni.

Czytaj więcej...

2. rocznica święceń kapłańskich ks. Pawła

04 czerwca ks. Paweł będzie obchodził swoją drugą rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji w poprzedzającą niedzielę, podczas sumy, ks. Paweł zawierzył swoje kapłaństwo na patenie ofiary wraz z ks. Maciejem Skórą, który w tym dniu głosił słowo na każdej mszy świętej. Z okazji rocznicy rada parafialna, dzieci Maryi oraz ministranci złożyli księdzu Pawłowi najserdeczniejsze życzenia zdrowia, opieki Najświętszej Maryi Panny, wielu łask Bożych, a także błogosławieństwa na dalsze życie i posługę kapłańską. Również ks. Maciej, który niedawno obchodził swoją 19-tą rocznicę kapłaństwa otrzymał życzenia i symboliczny bukiet. Poniżej można wsłuchać się w slowa życzeń wypowiedzianych przez parafian.

Czytaj więcej...

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

W czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem.  Boże Ciało stwarza wspaniałą okazję do rozważania tajemnicy Eucharystii, jest okazją do zamanifestowania naszej wiary wobec Najświętszego Sakramentu. W tym roku z Najświętszym Sakramentem wyszliśmy procesyjnie na osiedle Powstańców Śląskich, gdzie zostały ustawione trzy ołtarze. Wielka radość i wdzięczność wypełniły serca nas wszystkich, gdy mogliśmy razem przeżywać tę wyjątkową uroczystość. Nie można zapomnieć o zaangażowaniu i wysiłku, jaki włożyli wszyscy, którzy przygotowali tą uroczystość. Od dekoracji kościoła i ołtarzy, przez organizację procesji, po przygotowanie pieśni i modlitw – każdy wkład był cenny i istotny. To wspólne wysiłki sprawiły, że Boże Ciało stało się czasem niezapomnianym i pełnym duchowej głębi.

Czytaj więcej...

Aktywny weekend naszych Marianek

W sobotę 25 maja, Marianki z naszej parafii uczestniczyły w II Turnieju Sportowym Dzieci Maryi w Leśnicy, w którym brało udział ponad 400 Marianek z 39 parafii diecezji opolskiej. Wspólne spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą. Wśród konkurencji sportowych znalazły się m.in. przeciąganie liny, rzut ringiem, bieg na orientację, skok w dal i rozgrywka meczu w ringo. Amelia i Marta wywalczyły 4 miejsce w teście Maryjnym, a Nina i Antonina 1 miejsce w biegu na orientację. Dzień był pełen wrażeń, zdrowej rywalizacji, a także wspólnej zabawy.

W niedzielę 26 maja, w dniu który jest poświęcony szczególnie matkom, również nasze Marianki wraz z ks. Pawłem poprowadziły nabożeństwo popołudniowe. Ich służba przy sztandarze i czytane rozważania to również świadectwo ich wiary, dzięki któremu są niejednokrotnie drogowskazem dla innych młodych często zagubionych w nowoczesnym świecie. Dobrze, że jesteście!

Czytaj więcej...

Rocznice święceń kapłańskich: 3-cia rocznica ks. Michała i 30-ta rocznica ks. Józefa

W dzisiejszy wieczór odprawiona została msza święta w intencji naszych kapłanów, którzy obchodzili swoją rocznicę święceń kapłańskich: ks. Michał 3-cią rocznicę, a ks. Józef 30-tą rocznicę. Podczas Eucharystii została przypomniana prośba o nowe święte powołania kapłańskie oraz złożono podziękowanie wszystkim tym, którzy pamiętają o nich w modlitwach. Księżom jubilatom również złożono życzenia, które można poniżej wysłuchać wraz ze słowem wstępnym mszy świętej.

Czytaj więcej...

Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła - drugi dzień odpustu

W poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a w naszej parafii jest to również dzień odpustowy. Dzień ten został wybrany na święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła dlatego, że Zesłanie Ducha Świętego było początkiem działalności publicznej Kościoła. "Kościół zwraca uwagę na Matkę Boża jako Matkę Kościoła. Matka Kościoła w tym sensie, że o to wypełnia się w szczególny sposób testament Jej Syna z krzyża, kiedy zwracają się do św. Jana Apostoła wskazuje na swoją matkę i ją poleca jako matkę jego." ( sł. bp Józefa Wróbel ).

Uroczysta Msza Święta o godzinie 18:00, była poprzedzona nieszporami Maryjnymi z udziałem naszego chóru parafialnego, który również ubogacał śpiewem Eucharystię sprawowaną przez ks. Damiana wraz z ks. Michałem, ks. Pawłem, ks. Józefem oraz ks. Robertem. Poniżej możemy wsłuchać się we fragmenty z tej Mszy Świętej.

Czytaj więcej...

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - pierwszy dzień odpustowy

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli pierwszy dzień święta patronalnego naszej parafii. W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom. Zielone Świątki, bo tak brzmi popularna nazwa dzisiejszej uroczystości, to jedno z najstarszych świąt Kościoła, obchodzone już w czasach apostolskich. Dzień ten posiadał wtedy praktycznie tę samą rangę, co uroczystość Paschy.  Kościół przypomina, że Pięćdziesiątnica jest wypełnieniem i zakończeniem Świąt Paschalnych. Duch Święty - Nowe Życie w Chrystusie - był celem całej działalności Chrystusa. Zgodnie z obietnicą, po wywyższeniu Chrystusa na drzewie krzyża, gdy dostęp do Ojca został otwarty, a dziecięctwo Boże stało się rzeczywistością, posłany zostaje Duch Ojca i Syna, by prowadził dalej dzieło Jezusa. Poniżej można wsłuchać się we fragmenty sumy odpustowej, która była poprzedzona uroczystą procesją, dziękując Bogu za dar świątyni, w której możemy się modlić.

Czytaj więcej...

Czuwanie w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 18 maja 2024 r. o godz. 19.30, rozpoczęło się modlitewne czuwanie wprowadzające nas w czas odpustu parafialnego. Śpiewy i teksty pomiędzy nimi, wprowadziły nas w atmosferę apostolskiego oczekiwania na Ducha Świętego, a także prowadziły do większej świadomości darów Ducha Świętego. Samo modlitewne czuwanie prowadzone przez ks. Pawła, wspomagane przez ks. Michała oraz animowane przez zespół Marcam, pełne było uwielbienia i prośby, aby cud pięćdziesiątnicy dokonywał się także w naszym parafialnym wieczerniku.

Czytaj więcej...

X NIEDZIELA ZWYKŁA
09.06.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat