Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Aktualności parafialne

Miesiąc lipiec poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa

Jest to miesiąc najważniejszy dla Wspólnoty Krwi Chrystusa, gdyż Krew Chrystusa jest symbolem naszej Duchowości, a zaczyna się liturgicznym świętem 1 lipca. Oto okoliczności i historia powstania tego święta i czczenia miesiąca lipca. ; „W 1849 roku, kiedy papież Pius IX przebywał na wygnaniu w Gaeta, przyjął z wizytą księdza Jana Merliniego, Misjonarza Krwi Chrystusa. Misjonarz przepowiedział papieżowi, że jego wygnanie się skończy, jeśli rozszerzy święto Przenajdroższej Krwi Chrystusa na cały Kościół. Ojciec Święty miał odpowiedzieć: "Nie ślubuję, ale obiecuję".

Czytaj więcej...

Akcja św. Krzysztof

Dzisiaj, w ostanią niedzielę czerwca, po mszach świętych miało miejsce tradycyjne błogosławienie samochodów i modlitwa kierowców o szczęśliwe podróżowanie. Kierowcy mogli złożyć do skarbon ofiarę "jeden grosz za szczęśliwie przejechany kilometr", która pomoże misjonarzom w zakupie misyjnych środków lokomocji. Więcej na temat pomocy i działalności MIVA Polska na stronie: www.miva.pl.

Czytaj więcej...

100. rocznica urodzin Pani Zofii

Jest to wyjątkowa okazja do wyśpiewania radosnego Te Deum Laudamus dziękczynienia dobremu Bogu za to niezwykle obdarowanie łaską długiego i pięknego życia oraz trwania w wierze, która była dla Szanownej Pani Jubilatki stałym umocnieniem. Dlatego też łącząc się dziś duchowo z Zacną Jubilatką oraz Jej Rodziną w dziękczynnej Eucharystii o godzinie 11:30, życzymy, by dobry Bóg pozwolił nadal cieszyć się Jego błogosławieństwem, które niech ujawnia się między innymi dobrym zdrowiem, miłością najbliższych i pogodą ducha, a przez to świadczeniem o Wszechmocnym Dawcy wszelkiego Dobra.

Czytaj więcej...

Koniec roku szkolnego i wakacje :)

Dobiegł do końca rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji w piątek 21.06.2024 r. o godzinie 8:00 odprawiona została Msza Święta dziękczynna za dzieci, rodziców i nauczycieli, którzy razem kroczą ścieżką edukacji. Ten dzień to również rocznica koronowania obrazu Matki Boskiej Opolskiej, do którego wydarzenia w słowie do zgromadzonych nawiązał ks. Proboszcz.
Życzymy wszystkim dzieciom i młodzieży słonecznych, bezpiecznych, zdrowych, pełnych radości i pełnych dobrych przygód wakacji. Niech to nie będzie tylko czas odpoczynku od szkolnych obowiązków, ale również czas pełen twórczego odkrywania piękna stworzenia i dobrej zabawy. Pamiętajmy o spotkaniu z Panem Bogiem, w wakacyjne niedziele obojętnie od miejsca w jakim się znajdujemy.

Czytaj więcej...

Wspaniała sobota z Mariankami!

W sobotę nasze Marianki wspólnie z Mariankami z Koźla miały wyjątkowy dzień pełen rekreacji i zabawy!  Po emocjonującej grze w podchody i wykonaniu wielu ciekawych zadań, dziewczyny miały okazję jeszcze bardziej się zintegrować przy ognisku.

Było mnóstwo śmiechu, radości i wspaniałych wspomnień! Dziękujemy wszystkim za świetną atmosferę i już nie możemy doczekać się kolejnych wspólnych spotkań!

Czytaj więcej...

Odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie

26 maja 2024r. o szóstej rano, wyruszyliśmy z naszej parafii, zabierając po drodze grupę osób ze Strzelec Opolskich na odpust do Częstochowy, każdy niosąc w sercu do Maryi swoją własną intencję, ale i również naszą wspólną, za tych za których modlimy się na co dzień w naszej grupie modlitewnej. Na drogę udzielił nam pięknego błogosławieństwa ksiądz proboszcz. Jesteśmy na odpuście każdego roku, ale jakże za każdym razem są inne wrażenia. Po przyjeździe do Częstochowy skierowaliśmy nasze kroki na Jasną Górę, aby pokłonić się Matce Bożej w jej odwiecznej kaplicy. Byliśmy tam prawie godzinę i dla każdego była to wielka chwila wzruszenia, gdyż był to akurat Dzień Matki, a w kaplicy było mało osób i mogliśmy stanąć przed samym obrazem naszej kochanej Matki. Potem już przyjazd prosto na miejsce docelowe tj. do Sanktuarium Krwi Chrystusa, gdzie na placu przy polowym ołtarzu odbywały się główne uroczystości. W tym roku towarzyszył nam temat: „Z Maryją słuchamy Boga”.

Czytaj więcej...

Tradycyjna oktawa Bożego Ciała

Tradycyjna oktawa Bożego Ciała jest okazją, aby każdego dnia wyznawać wiarę w Chrystusa Pana obecnego pod postacią chleba i wina. Przez osiem dni wśród radosnych pieśni, w towarzystwie dzieci sypiących kwiaty, noszących poduszki z symbolami eucharystycznymi i sztandarów dawaliśmy świadectwo naszej wiary katolickiej. Oktawa zakończyła się uroczystą Mszą Świętą i nabożeństwem eucharystycznym ze świątecznym Te Deum. Niestety nie mogliśmy wyjść ostatniego dnia w procesji poza kościół z powodu ulewnego deszczu i burzowej atmosfery. Tradycyjnie zakończyliśmy nasze świętowanie poświęceniem ziół i kwiatów. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w procesjach, a także za wszelkie przygotowania, które upiększyły te święte dni.

Czytaj więcej...

2. rocznica święceń kapłańskich ks. Pawła

04 czerwca ks. Paweł będzie obchodził swoją drugą rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji w poprzedzającą niedzielę, podczas sumy, ks. Paweł zawierzył swoje kapłaństwo na patenie ofiary wraz z ks. Maciejem Skórą, który w tym dniu głosił słowo na każdej mszy świętej. Z okazji rocznicy rada parafialna, dzieci Maryi oraz ministranci złożyli księdzu Pawłowi najserdeczniejsze życzenia zdrowia, opieki Najświętszej Maryi Panny, wielu łask Bożych, a także błogosławieństwa na dalsze życie i posługę kapłańską. Również ks. Maciej, który niedawno obchodził swoją 19-tą rocznicę kapłaństwa otrzymał życzenia i symboliczny bukiet. Poniżej można wsłuchać się w slowa życzeń wypowiedzianych przez parafian.

Czytaj więcej...

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

W czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem.  Boże Ciało stwarza wspaniałą okazję do rozważania tajemnicy Eucharystii, jest okazją do zamanifestowania naszej wiary wobec Najświętszego Sakramentu. W tym roku z Najświętszym Sakramentem wyszliśmy procesyjnie na osiedle Powstańców Śląskich, gdzie zostały ustawione trzy ołtarze. Wielka radość i wdzięczność wypełniły serca nas wszystkich, gdy mogliśmy razem przeżywać tę wyjątkową uroczystość. Nie można zapomnieć o zaangażowaniu i wysiłku, jaki włożyli wszyscy, którzy przygotowali tą uroczystość. Od dekoracji kościoła i ołtarzy, przez organizację procesji, po przygotowanie pieśni i modlitw – każdy wkład był cenny i istotny. To wspólne wysiłki sprawiły, że Boże Ciało stało się czasem niezapomnianym i pełnym duchowej głębi.

Czytaj więcej...

Aktywny weekend naszych Marianek

W sobotę 25 maja, Marianki z naszej parafii uczestniczyły w II Turnieju Sportowym Dzieci Maryi w Leśnicy, w którym brało udział ponad 400 Marianek z 39 parafii diecezji opolskiej. Wspólne spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą. Wśród konkurencji sportowych znalazły się m.in. przeciąganie liny, rzut ringiem, bieg na orientację, skok w dal i rozgrywka meczu w ringo. Amelia i Marta wywalczyły 4 miejsce w teście Maryjnym, a Nina i Antonina 1 miejsce w biegu na orientację. Dzień był pełen wrażeń, zdrowej rywalizacji, a także wspólnej zabawy.

W niedzielę 26 maja, w dniu który jest poświęcony szczególnie matkom, również nasze Marianki wraz z ks. Pawłem poprowadziły nabożeństwo popołudniowe. Ich służba przy sztandarze i czytane rozważania to również świadectwo ich wiary, dzięki któremu są niejednokrotnie drogowskazem dla innych młodych często zagubionych w nowoczesnym świecie. Dobrze, że jesteście!

Czytaj więcej...

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat