Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Opolskiej koło przy Parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

Przewodnicząca - Teresa Dulęba
V-ce Przewodnicząca - Urszula Matuszyk
Sekretarz - Alicja Kotowska
Skarbnik - Urszula Grin

 

Ogółem ilość członków 18 osób.

Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Opolskiej koło przy Parafii Ducha Świętego i Najświętszej Marii Panny zostało założone w styczniu 1997r. Zadania statutowe Koła to :

- Rozwijanie kultury życia małżeńskiego i rodzinnego
- Troska o zachowanie życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci i o właściwe warunki rozwoju
- Praca wychowawcza wśród dzieci i młodzieży
- Podejmowanie inicjatyw politycznych, społecznych i gospodarczych mających na celu wszechstronną pomoc rodzinie.

Spotkania Statutowe Koła odbywają się w każdym miesiącu po uprzednim ogłoszeniu w parafii. Pod patronatem SRK Diecezji Opolskiej Koło przy parafii w budynku domu parafialnego do miesiąca lutego 1998r. mieści się Świetlica Socjoterapeutyczna "Arka". SRK Koło realizuje ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi w samorządach gminnych. SRK przystąpiło do projektu realizowanego przez Gminę Kędzierzyn-Koźle tj. projekt Mechanizmów Finansowych-Norweskiego oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w ramach priorytetu - "Opieka zdrowotna i opieka nad dziećmi". Prowadzona przez Stowarzyszenie Świetlica Socjoterapeutyczna "Arka" włączając się do projektu, zobowiązana jest uczestniczyć w nim przez okres, co najmniej do 2011 roku. Świetlica czynna jest od poniedziałku do soboty, a także w okresie ferii zimowych i wakacji. Zadaniem Świetlicy jest :

- Zapewnienie opieki wychowawczej
- Tworzenie warunków do nauki własnej i pomoc w odrabianiu zadań domowych
- Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień wychowanków
- Udzielanie kompleksowej pomocy dzieciom i ich rodzinom - pomoc socjalną, psychologiczną i pedagogiczną
- Eliminowanie zaburzeń zachowawczych
- Promowanie zdrowego stylu życia
- Wspomaganie rodziny poprzez opiekę nad dziećmi zapewniając im warunki do normalnego rozwoju zgodnie z wartościami chrześcijańskimi
- Comiesięczne spotkania dla rodziców naszych wychowanków z psychologiem, które mają charakter "grup wsparcia"

Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Opolskiej koło przy Parafii Ducha Świętego i Najświętszej Marii Panny współpracuje z instytucjami osobami wspierającymi działalność świetlicy tj. Urząd Miasta Kędzierzyna-Koźla, MOPS i MOSiR, Parafialny Caritas oraz prywatni sponsorzy. W ramach pozyskania pomocy SRK zapewnia codzienne wyżywienie wszystkim wychowankom oraz organizuje liczne spotkania, imprezy kulturalno-rozrywkowe, wycieczki. Pragnę w imieniu Zarządu Koła podziękować wszystkim, którzy wspierają naszą działalność szczególnie dziękuję Proboszczowi Edwardowi Bogaczewicz za wsparcie i troskę o powodzenie naszych działań w służbie Kościołowi i Rodzinie. Bóg zapłać i Szczęść Boże.

Teresa Dulęba

ZESŁANIE DUCHA ŚWIETEGO
19.05.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat