Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Czuwanie dla młodzieży w Jemielnicy

W miniony czwartek bp.opolski, wraz z ekipą przygotowującą Światowe Dni Młodzieży "Kraków 2016", zaprosił młodzież całej diecezji na czuwanie do Jemielnicy. Z naszej parafii wyruszyła spora grupa młodych. Przeżyliśmy tam piękny czas wspólnoty, jedności widocznej w śpiewie, tańcu i modlitwie. Mieszkańcy Jemielnicy jak zawsze bardzo serdecznie nas ugościli przygotowując kanapki, ciasto, kawę i herbatę. Szczególnym czasem była adoracja Pana Jezusa prowadzona przez ks. bp-a wspólnie z młodzieżą. Punktem centralnym była Eucharystia, w której brało udział wielu księży między innymi nasz ks. proboszcz Edward.

Ksiądz biskup w kazaniu zachęcał młodych do "zrobienie RABANU" w parafiach, czyli do dania mocnego, odważnego świadectwa wiary. Już teraz musimy otwierać nasze serca na Boga i Jego miłość, by mieć się czym dzielić kiedy przyjadą do nas młodzi z całego świata, byśmy byli nawzajem dla siebie bogactwem.

 

Nasza delegacja otrzymała z rąk biskupa świece, która ma nam towarzyszyć w czasie naszych spotkań przygotowujących nas na ŚDM 2016.

 

 

zdjęcia: ks. Tadeusz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat