Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

W tym roku uroczystość NMP Matki Kościoła, na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów została przeniesiona na sobotę 2 maja. Ponadto Kongregacja zezwoliła, aby w niedzielę 3 maja w kościołach parafialnych została odprawiona jedna msza św. ku czci NMP Królowej Polski. W naszym kościele taka msza św., w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Marcin Pilch, była odprawiona o godz. 10.00. Homilię nawiązującą do organizacji i przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowie z udziałem Ojca Świętego Franciszka.

 

Spotkanie w Krakowie poprzedzi pobyt młodych pielgrzymów z całego świata w parafiach wszystkich polskich diecezji, więc i my powinniśmy się przygotować, aby godnie i jak najserdeczniej przyjąć naszych gości.

 

We mszy uczestniczyły poczty sztandarowe nasze parafii i NSZZ "Solidarność". Uroczystość zakończyło odśpiewanie pieśni "Boże coś Polskę".

 

Po mszy św. delegacja NSZZ "Solidarność" złożyła kwiaty pod kamieniem pamięci Żołnierzy Państwa Podziemnego - Armii Krajowej, a orkiestra uczestnicząca w uroczystości, wykonała utwory o charakterze patriotycznym.

 

Kwestę przed kościołem, na fundusz poszukiwania i identyfikację ofiar komunistycznego terroru, przeprowadzili przedstawiciele Fundacji Niezłomni.

zdjęcia: Tadeusz Kucharski

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
14.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat