Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Sakrament Bierzmowania

"Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad".

Ponad sto pięćdziesiąt młodych ludzi, w pierwszy czwartek maja, wyraziło przed ks. biskupem Pawłem Stobrawą swoje pragnienie przyjęcia sakramentu bierzmowania.

To wydarzenie jest swoistym owocem pracy i formacji młodego pokolenia w domu przez rodziców, w szkole na katechezie jak i na spotkaniach formacyjnych przy parafii i celebracjach liturgicznych w ciągu roku. W kazaniu biskup Paweł podał młodzieży za przykład wiarę Maryi, która również w młodym wieku otrzymała łaskę Ducha Świętego, a przez to stała się Matką Boga.

 

 

W liturgii bierzmowania brali udział proboszczowie z sąsiednich parafii, ze Sławęcic, Blachowni, Azotów, i Starego Koźla, z których to parafii młodzież przyjęła Sakrament Ducha Świętego. Z naszej parafii sakrament bierzmowania przyjęło osiemdziesiąt osób. Piękno muzycznej oprawy zapewniła nam pani Marta wraz z chórem parafialnym, który po raz pierwszy publicznie wykonał hymn Światowych Dni Młodzieży 2016. Do nich nawiązywały też pamiątki, które otrzymała młodzież, drewniany krzyżyk i książeczkę zapowiadającą to wydarzenie.

Nasza młodzież wzięła również aktywny udział w oprawie liturgicznej podejmując czytanie, modlitwę wiernych, oraz dary ofiarne (świeca ŚDM, dzienniczki, patenę z chlebem, oraz wino i wodę).

Ksiądz biskup kończąc liturgię podziękował szczególnie rodzicom, nauczycielom i katechetom za trud wychowania młodego pokolenia.

Naszym kochanym młodym chrześcijanom życzymy pełni darów Ducha Świętego na wszystkie dni życia.

 


Posłuchaj kazania ks. bp Pawła Stobrawy skierowanych do bierzmowanych

zdjęcia: Tadeusz Kucharski

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat