Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Rocznice święceń kapłańskich naszych księży

Maj to miesiąc szczególny ze względu na swoje wiosenne piękno, ze względu na Maryję i nabożeństwa majowe, ze względu na Polski Królową. To także miesiąc sakramentu kapłaństwa, bo to właśnie w maju najczęściej udzielane są święcenia diakonatu i święcenia kapłańskie, dlatego też najczęściej kapłani obchodzą w tym wspaniałym miesiącu rocznice swoich święceń.Przyjęcie, z rąk księdza biskupa, kapłaństwa, to dzień dla każdego księdza szczególny i pozostający w pamięci na całe życie. W naszej parafii pięknym zwyczajem jest obchodzenie przez naszych księży rocznic święceń, kiedy to w ich intencji sprawowana jest msza święta, a wielu parafian przychodzi, aby ten szczególny dzień przeżywać właśnie na modlitwie ze wspólnotą parafialną.

             Piękne to chwile przemyśleń, podziękowań i wszelakiej serdeczności. Choć przecież nie są one naszym celem, bo nie o chwałę tego świata chodzi, ale o Chrystusa, to przecież budujące i piękne świadectwo ludzkiej wdzięczności i życzliwości dodaje radości i ochoty do służby na Pańskiej niwie.

            6 maja w naszym kościele dziękowaliśmy modlitewnie za dar kapłaństwa ks. proboszcza w 36 rocznicę święceń oraz ks. Roberta w 7 rocznicę święceń. Odprawiona została Najświętsza Ofiara w ich intencji, przedstawiciele grup parafialnych złożyli księżom życzenia:

            Dziękujemy Wam drodzy księża za każdą mszę, spowiedź, komunię , każde słowo i gest. Niech dobry Pan błogosławi Waszej kapłańskiej służbie pośród nas kędzierzynian.

  

zdjęcia: Tadeusz Kucharski

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat