Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

"Dziękuję za wspólnie spędzony czas" - praktyki diakońskie Krzysztofa Bawełkiewicza

W V niedzielę wielkanocną oficjalnie zakończyłem czas praktyk diakońskich przed święceniami kapłańskimi. Na początku chciałbym podziękować wszystkim za ten piękny czas, za to że mogłem z wami przez te cztery minione miesiące tworzyć wspólnotę parafialną. Dziękuję wszystkim za wszystko, za to czego mogłem doświadczyć. W pierwszej kolejności dziękuję księdzu proboszczowi Edwardowi za cenne rady i wskazówki na kapłańskie życie, za to czego mogłem się nauczyć. Dziękuję księżom wikarym Łukaszowi i Michałowi za możliwość praktyk szkolnych za wspólnie spędzone chwile i tworzenie plebanijnej atmosfery. Dziękuję wszystkim których spotkałem w tym czasie za wspólne rozmowy przy herbacie, za wspólne spotkania. Pozwólcie, że nie będę wymieniał nikogo nie chciałbym kogoś pominąć.

Cztery ostatnie miesiące były czasem gdzie mogłem nabierać doświadczenia na różnych płaszczyznach zaczynając od prowadzenia katechezy w szkole podstawowej nr 9 i w szkole podstawowej nr 19. Dzięki już wcześniejszym szkolnym praktykom nie miałem większych trudności, aby wejść w środowisko szkolne. Kolejnym miejsce, gdzie nabrałem doświadczenia w czasie tej praktyki jest kancelaria parafialna, gdzie na początku mogłem podglądać pracę Pani Wandy i po pewnym czasie już samodzielnie pracować w kancelarii. To doświadczenie kancelaryjne cenie sobie jako jedno ważniejszych. Ponieważ jest to miejsce gdzie można spotkać wiele różnych osób, które mają rozmaite sprawy i problemy, które chcą rozwiązać w kancelarii. Ze strony liturgicznej miałem możliwość prowadzenia różnego rodzaju nabożeństw: różańca w pierwszą sobotę miesiąca, drogi krzyżowej gorzkich żali, majówek.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim i proszę o modlitwę na czas przygotować do święceń kapłańskich. Ze swojej strony również obiecuję pamięć modlitewną.

zdjęcia: Archiwum parafialne

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat