Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Kolejarska majówka na dworcu PKP

Na poniedziałek 23 maja Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich zaprosiło parafian naszej parafii oraz parafii Świetego Eugeniusza De Mazenod na nabożeństwo majowe przy kapliczce Św. Katarzyny na peronie pierwszym.Kapliczka w tym miejscu stoi od niedawna,została przeniesiona z międzytorza torów Nr3 i Nr5,gdyż przebudowane zostały perony zarówno pierwszy jak i drugi i dotychczsowe miejsce usytuowania utraciło dojście do kapliczki.

Przebudowa linii kolejowej Kędzierzyn Koźle - Opole spowodowała zarówno wydłużenie peronów jak i zmianę ich wysokości a wszystko to po to aby dostosować ich parametry do wymogów Unii Europejskiej tak aby w przyszłości Unijny tabor mógł kursować bez przeszkód po naszych torach.Teraz nasza patronka stoi w nowym miejscu,tuż obok dawnego budynku administracyjnego Dworca PKP w którym kiedyś urzędował naczelnik stacji oraz znajdowała się cała administracja stacji.Nabożeństwo majowe połączone było z ponownym poświęceniem kapliczki po renowacji figury Św. Katarzyny a także zmany projektu i wystroju samej kapliczki. Ksiądz Edward przewodniczył nabożeńtwu majowemu a ksiądz Krzysztof dokonał ponownego poświęcenia kapliczki.Nigdy nie modliliśmy się w maju przy kapliczce ale w tym roku zrobiliśmy wyjątek,gdyż nie chcieliśmy aby nie poświęcona kapliczka czekała do października,to jest do tradycyjnego naszego spotkania w tym miesiącu.W uroczystości udział wzięła nieliczna grupka zarówno kolejarzy jak i parafian być może dlatego, że nie robiliśmy dużej reklamy bo zmiana miejsca ustwienia to jednak nie to samo co poświęcenie nowej kapliczki.

Bogu niech będą dzięki.

zdjęcia: Zbigniew Bar

ZESŁANIE DUCHA ŚWIETEGO
19.05.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat