Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Pielgrzymka do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie 26.06.2022r. na odpust Przenajdroższej Krwi Chrystusa.

Wyruszyliśmy rano grupą 16 osób. Pierwszym naszym celem było odwiedzenie Matki Bożej na Jasnej Górze. Potem udaliśmy się do Sanktuarium Krwi Chrystusa na odpust. Wszystko odbywało się na dworze, ze względu na to, że w samej Świątyni trwają ciągle prace budowlane, które są już bardzo zaawansowane. Przed samą Eucharystią odbył się koncert – Medytacja Męki Pańskiej, z repertuaru Moniki Sagan z Głogowa. O godzinie 11-tej rozpoczęła się na schodach Świątyni Eucharystia, której przewodniczył prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa ks. Daniel Mokwa CPPS. Homilię na temat znaczenia Krwi Chrystusa  wygłosił ks. Bernard Kozłowski- proboszcz parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Częstochowie.

Wszyscy zgromadzeni  mogli schronić się podczas uroczystości w cieniu lasku brzozowego, którego nie brak wokół Sanktuarium. Na końcu  został poświęcony dzwon św. Kaspra, który będzie umieszczony w samej Świątyni. Nie brakło też błogosławieństwa relikwiami Krwi Chrystusa,   które były cały czas wystawione na schodach Świątyni podczas Mszy Św. a z którymi potem wyszedł do błogosławieństwa wiernych ks. Daniel Mokwa CPPS. Chwila odpoczynku i czas na posiłek, a potem wyruszyliśmy na dróżki do kapliczek siedmiu przelań Krwi Chrystusa. Można wtedy pomedytować w ciszy lasku brzozowego, idąc dróżkami Mękę Pańską. Pełni wrażeń i napełnieni radością wróciliśmy wieczorem do domu. Bogu niech będą dzięki za ten jeden jeszcze wspaniały dzień!

Błogosławiona Krew Jezusowa !

 

zdjęcia: Katarzyna Zaluza

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat