Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Wizyta ks. Dominika neoprezbitera

W piątek 5 sierpnia podczas wieczornej Mszy Świętej gościliśmy neoprezbitera ks. Dominika Sowę pochodzącego ze Starej Kuźni. Wygłosił słowo Boże oraz na zakończenie udzielił wszystkim chętnym błogosławieństwa prymicyjnego.

Udzielone błogosławieństwo prymicyjne ma szczególną wartość, z którą związana jest łaska odpustu zupełnego. Błogosławieństwo jest modlitwą do Boga. Nowo wyświecony kapłan jest w sposób nadzwyczajny napełniony Duchem Świętym. Kładąc ręce indywidualnie na głowy wiernych wypowiada modlitwę:

Błogosławieństwo Boga Wszechmogącego niech zstąpi na Ciebie i niech pozostanie z Tobą na zawsze. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Ta chwila przypomina nam o potrzebie powołań kapłańskich, dlatego nie zapominajmy o modlitwie o święte powołania kapłańskie oraz o modlitwie za wszystkich kapłanów, którzy głoszą chwałę Chrystusa.

zdjęcia: Mateusz Dżaluk

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat