Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

46 Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę dotarła do Jasnogórskiej Królowej Polski

Po raz 46 Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę dotarła do tronu Jasnogórskiej Królowej Polski. Nasza grupa reprezentująca dekanaty: Kędzierzyn i Koźle, wyruszyła na pątniczy szlak 16 sierpnia z kozielskiego rynku i ku uciesze wszystkich, było nas 144 osoby, które zdecydowały się pójść w pierwszym odcinku do annogórskiego sanktuarium, a w tym najmłodsi uczestniczy pielgrzymki mieli 7 miesięcy. Od Góry Świętej Anny pozostało w grupie około 80 pielgrzymów słynnej „2 żółtej”, której patronuje św. Mikołaj. Należy nadmienić, że od drugiego dnia naszego pielgrzymowania dołączyła do nad około 30 osobowa grupa „2 zielonej” z Krapkowic, co finalnie okazało się trafnym posunięciem, a wzajemna asymilacja pielgrzymów okazała się duchowym ubogaceniem.

Nasza pielgrzymkowa siostra Bernadeta szła na pielgrzymkę do Częstochowy 43 raz. Wielka radość z udziału w pielgrzymce naszych najmłodszych, dzieci i młodzieży, którzy dzielnie pokonywali kolejne kilometry i ubogacali swoim entuzjazmem. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszej pielgrzymki, braciom porządkowym, diakoni muzycznej i wszystkim braciom i siostrom, którzy stworzyli przez ten czas piękną rodzinną atmosferę, dzięki której żywy Pan Jezus i Maryja byli między nami.

zdjęcia: Dariusz Zawadka

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat