Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

22 – 26 listopada Dni Honorowego Krwiodawstwa

W dniach 22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Jest to święto wszystkich polskich Honorowych Dawców Krwi, którzy bezinteresownie przekazują cząstkę siebie osobom potrzebującym. Z tej okazji w naszej parafii o godz. 11:30 odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył ks. Wojciech Modelski - diecezjalny duszpasterz honorowych dawców krwi. Tradycyjnie odbyła się kolejna w tym roku akcja poboru krwi, z której skorzystało 18 osób - wielkie Bóg zapłać za ten cenny dar. Po Mszach Świętych Krwiodawcy prosili również o drobną ofiarę na pomoc w organizowaniu niedzielnych akcji poboru krwi przez Parafialny Klub HDK. Poniżej można wsłuchać się w słowa wypowiedziane przez ks. Proboszcza oraz ks. Wojciecha w stronę krwiodawców.

W 1972 roku Polski Czerwony Krzyż doceniając zasługi honorowych dawców krwi ustanowił Dni Honorowego Krwiodawstwa, które niezmiennie obchodzone są w dniach 22 – 26 listopada. Jest to święto wszystkich Honorowych Dawców Krwi, ale i jednocześnie okazja do podziękowań.

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK wszystkim Honorowym Dawcom Krwi, wolontariuszom i sympatykom Ruchu HDK PCK składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, satysfakcji z ratowania zdrowia i życia innych ludzi, szczęścia oraz sukcesów zawodowych. Dziękujemy za cząstkę siebie, jaką bezinteresownie oddajecie potrzebującym, chorym w szpitalach oraz za pomoc i pracę jaką wykonujecie promując ideę honorowego krwiodawstwa. Dziękujemy również pracownikom publicznej służby krwi. Dziękujemy wszystkim Krwiodawcom za całoroczną pomoc chorym, za dar krwi pozwalający podtrzymać nadzieję powrotu do zdrowia i pokonania choroby.

zdjęcia:Mateusz Dżaluk
Daniel Kubny

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
26.05.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat