Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Wspomnienie św. Katarzyny - święto kolejarzy w Polsce

W parafii Św. Mikołaja w niedzielę 20 listopada, a u nas w środę 23 listopada zaś w parafii Św. Eugeniusza w piątek 25 listopada i w niedzielę 27 listopada w parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Racławicach Śląskich - takie są terminy obchodów naszej patronki Św. Katarzyny. W naszym kościele Mszy Świętej przewodniczył Diecezjalny Duszpasterz kolejarzy ks. Bartosz Radecki z Opola, w asyście naszych duszpasterzy ks. proboszcza, ks.Pawła i diakona Daniela. W czasie tej Mszy Świętej otrzymał stułę przesłaną na nasze koło przez Krajowego Duszpasterza Kolejarzy ks. Eugeniusza Zarębińskiego z Lublina. Taką stułę ma większość duszpasterzy kolejowych w Polsce. Poniżej można wsłuchać się w słowa ks. Proboszcza oraz ks. Bartosza skierowanego do kolejarzy podczas Mszy Świętej w naszej  parafii.

Po Mszy Świętej spotkaliśmy się w Domu Parafialnym, aby choć przez chwilę wspominać naszą kolejową przeszłość, a także snuć plany na przyszłość. Wyrażamy wielką wdzięcznośc dla tych wszystkich, którzy angażują się w przygotowanie takich uroczystości i w ten sposób prezentują życie kolejarskiej rodziny. Księdzu proboszczowi należą się słowa szczególnego podziękowania za wielkie zaangażowanie w nasze kolejowe życie.

Szczęść Boże odpowiedzialnej pracy kolejarzy.

zdjęcia: Daniel Kubny

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat