Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

8 grudnia 2022r Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Godzina Łaski dla Świata 12:00 do 13:00
Już od kilku lat, 8 grudnia 2022r. w samo południe, zbieramy się w naszym parafialnym kościele, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, aby spełnić życzenie Maryi- Róży Duchownej, która tego dnia w 1947 roku objawiła się pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech. Powiedziała wówczas:


„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce, będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę. Spójrz na to Serce, które tak umiłowało ludzkość, ale większość ludzi tylko rzuca w nie obelgami. Jeśli dobrzy i źli zjednoczą się w modlitwie, dostąpią przez to Serce miłosierdzia i otrzymają dar pokoju.”

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański”, naszą modlitwą na początku były słowa:
„ Maryjo, w tej Godzinie, stajemy przed Tobą, my- grzesznicy, aby z pokorą Cię prosić o łaski dla siebie, rodziny, narodu i całego świata. Pozwól towarzyszyć Ci w tej Godzinie, tak jak towarzyszyłaś Jezusowi na drodze krzyżowej. My Twoje dzieci, chcemy uczyć się od Ciebie wiary, nadziei i miłości. To nabożeństwo pragniemy odprawić w intencjach, jakie nosimy w swoich sercach i twoich intencjach, Maryjo”
Potem każdy w chwili ciszy wzbudził swoją intencję , po czym wspólnie odmówiliśmy różaniec z rozważaniem tajemnic chwalebnych.

W dalszej kolejności, to już były modlitwy za kapłanów, w różnych potrzebach Kościoła, Eucharystyczne wezwanie pokutne, modlitwy wynagradzające za brak czci dla Matki Najświętszej, modlitwa do Róży Duchownej. Przed zakończeniem Godziny każdy w milczeniu mógł jeszcze powiedzieć Matce Bożej, to co ma w swoim sercu.

Cieszy to, że jest nas z każdym rokiem coraz więcej. Już teraz zapraszamy za rok i pamiętajmy o słowach Maryi

 

zdjęcia: Katarzyna Zaluza

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
26.05.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat