Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Światełko Betlejemskie przekazane przez harcerzy

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce.Tym razem odbywało się przekazanie w III Niedzielę Adwentu na terenie Polski, po czym harcerze rozjechali się po całym kraju, a nasz lokalny Hufiec pierwszy przystanek, przed rozesłaniem po okolicznych miejscowościach, miał w naszej parafii, do której przybył około 21:30, gdzie uroczyście zostało przekazane światełko betlejemskie na ręce ks. Proboszcza.

Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji. Hasło Betlejemskiego Światła Pokoju 2022 to: „Światło dla ciebie”.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT ŚWIATŁA BETLEJEMSKIEGO NA WWW.ZHP.PL

zdjęcia: ZHP Hufiec Kędzierzyn-Koźle

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
26.05.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat