Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Boże Narodzenie - Pasterka

Tegoroczna Pasterka rozpoczynająca Uroczystość Bożego Narodzenia zgromadziła licznie Parafian na Mszach Świętych o godzinie 22:00 oraz o północy. Na początku Eucharystii w procesji Liturgiczna Służba Ołtarza wraz z celebransem udała się do szopki, gdzie uroczyście zostało złożone "Dzieciątko" w żłóbku, a podczas Gloria świece ołtarzowe zostały zapalone od światła betlejemskiego oraz włączone zostało oświetlenie choinek w Prezbiterium. Poniżej możemy wsłuchać się we fragmenty ze Mszy Świętej o północy.

Czas Bożego Narodzenie to czas Wielkich tajemnic wiary, ale to również czas ciepła rodzinnego, czas wspomnień, czasami czas samotności... Jednak jak żaden inny czas, Boże Narodzenie wyzwala ogrom życzliwości ludzkiej, sprawia, że spotyka się nieraz po roku, czasami po dłuższym czasie. Toteż wzajem sobie życzmy by świętowanie Tajemnicy Bożego Narodzenia umocniło naszą wiarę, nasze więzi rodzinne, zbliżyło do siebie sąsiadów i wszystkich ludzi dobrej woli. Niech świętowanie wyzwoli też w nas zwyczajną ludzką radość, która niech będzie siłą naszej codzienności.

 

zdjęcia: Daniel Kubny

ZESŁANIE DUCHA ŚWIETEGO
19.05.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat