Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Warsztaty muzyczno - liturgiczne w Głogówku

W dniach 10-12 marca dwunastu członków naszego chóru "Sursum Corda" wzięło udział w warsztatach muzyczno-liturgicznych w Głogówku. Był to czas niezwykle intensywnych ćwiczeń pod okiem znakomitych chórmistrzów. Wśród prowadzących znaleźli się: Pani profesor Agnieszka Franków- Żelazna, pani Katarzyna Młynarska, Paweł Płoskoń, Agnieszka Rendziak, ks. Mateusz Mandalka oraz ks. Piotr Kierpal.

Prócz ćwiczeń muzycznych moglismy także wzmocnić się duchowo, gdyż prowadzący wiele razy nawiązywali do duchowego wymiaru ćwiczonych dzieł oraz dzielili się swoim świadectwem życia i relacji z Panem Jezusem. Całość zakończyła Msza z udziałem ks. Bp Wademara Musioła oraz koncert pasyjny. Śpiew w tak wielkim, bo ponad 80-osobowym chórze to niesamowite przeżycie. 

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za tak dobre i budujące doświadczenie. Ks. Edwardowi za jego życzliwość i pomoc we wzięciu udziału w tychże warsztatach. Teraz czas na wdrażanie w nasz śpiew tego, czego doświadczylismy. 

zdjęcia: Marta Otrząsek

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat