Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

W naszej parafii gościła "Perła"

 Stowarzyszenie Kresowian w Kędzierzynie-Koźlu zaprosiło już po raz drugi Zespół Ludowy PERŁA, działający przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w miejscowości Dolina, w Archidiecezji Lwowskiej. Ksiądz Krzysztof Panasowiec, pochodzący z m. Bełżec k. Tomaszowa Lubelskiego, od 23 lata pracuje w tej miejscowości. Jednym z pomysłów na przyciągnięcie dzieci i młodzieży do parafii było założenie "Szkoły sobotnio-niedzielnej". Dzieci uczą się języka polskiego, biorą udział w kółkach tanecznym, chóralnym i w chwili obecnej na różne spotkania przychodzi łącznie nawet do 200 osób. Kolejnym pomysłem było zgłoszenie Zespołów do udziału w "Parafiadzie Dzieci i Młodzieży w Warszawie."

Zespół stał się Laureatem tego konkursu. Wyjazdy koncertowe do różnych miejscowości w Polsce jeszcze bardziej scaliły i Zespół i tych, którzy go prowadzą. Na XII Wojewódzkie Dni Kultury Kresowej w Kędzierzynie-Koźlu przyjechało 31 dzieci, dwóch opiekunów i ksiądz Krzysztof. Zespół brał udział w uroczystościach w Koźlu, koncertował w Parku Pojednania w Kędzierzynie, a o godz.18.30 w niedzielę 7 czerwca  uczestniczył we mszy świętej, po której przez 40 minut występował w naszym kościele. Wielu wiernych serdecznie oklaskiwało dzieci i młodzież oraz wsparło działalność "Szkoły sobotnio-niedzielnej" swoją ofiarą. Zespół z Kędzierzyna-Koźla wybiera się jeszcze do Baborowa. Życzymy szczęśliwego powrotu w strony rodzinne i wiele sił księdzu Krzysztofowi oraz osobom prowadzącym Zespół. Dzieciom i młodzieży życzymy otwartości na wiarę i piękno, dziecięcej radości, a Ukrainie i światu życzymy pokoju!

 

zdjęcia: Daniel Kubny

ZESŁANIE DUCHA ŚWIETEGO
19.05.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat