Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Liturgia godzin w Triduum Paschalnym - zaproszenie

2023 wlk tydzienW naszej parafii chcemy modlić się Liturgią Godzin w czasie Triduum Paschalnego i trwać przy Jezusie Chrystusie, a także przeżywać to, czego On sam doświadczył.

Zapraszamy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę do kościoła parafialnego na godzinę 7.00 na modlitwę liturgiczną.

Dokumenty Kościoła o przeżywaniu Triduum Paschalnego zalecają, aby wspólnie w parafii sprawować Liturgię Godzin w Wielki Piątek Męki Pańskiej i w Wielką Sobotę. Jest to modlitwa psalmami, którą niegdyś nazywano „ciemną jutrznią”. Czas ten jest czuwaniem przy Chrystusie zdradzony, umęczonym i pogrzebanym w oczekiwaniu na Jego chwalebne zmartwychwstanie.
 
W tradycji ciemne jutrznie odbywały się bardzo wczesnym rankiem, gdy jeszcze panował mrok i modlitwie psalmami towarzyszył blask świec. Po każdym psalmie gaszono jedną z nich, co symbolizowało powolne i stopniowe umieranie Pana Jezusa i Jego odchodzenie ze świata ziemskiego.

2023 wlk tydzien

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat