Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej

Wieczorem w Wielki Czwartek tak jak we wszystkich kościołach uroczystą Mszę Wieczerzy Pańskiej celebrowali wszyscy nasi kapłani wraz goszczącym ks. Robertem. Przewodniczył tej Eucharystii ks. Michał, który po kazaniu obmył sześciu mężczyznom nogi. Przypomina to gest Chrystusa i wyraża prawdę, że Kościół, tak jak Chrystus, jest nie po to, żeby mu służono, lecz aby służyć. Po wyśpiewaniu Gloria natomiast umilkły dzwonki, aż do Wigilii Paschalnej. Muzycznej oprawy podjął się nasz parafialny chór Sursum Corda. Na koniec Mszy Świętej księża z rąk Rady Parafialnej otrzymali życzenia oraz symboliczne kwiaty.

Po uroczystej Mszy Świętej Najświętszy Sakrament został w procesji przeniesiony do Ciemnicy, gdzie dziś do godzin nocnych i jutro do Liturgii Wielkiego Piątku będzie adorowany. Wymownym znakiem odejścia Jezusa, który po Ostatniej Wieczerzy został pojmany, jest ogołocenie centralnego miejsca świątyni, czyli ołtarza. Aż do Wigilii Paschalnej ołtarz pozostaje bez obrusu, świec i wszelkich ozdób. Poniżej można wsłuchać się we fragmenty Mszy Świętej Wielkiego Czwartku.

zdjęcia: Daniel Kubny

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat