Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Boże Ciało - tworzenie czterech ołtarzy

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa buduje się cztery ołtarze pod gołym niebem, które są udekorowane świeżymi roślinami – najczęściej gałązkami brzozy i rozkwitłymi wiosennymi kwiatami, wśród których królują róże, piwonie i hortensje. Te ołtarze nie powstałyby gdyby nie bezinteresowne działanie osób chcących, by ta uroczystość miała piękny wymiar nie tylko duchowy, ale i wizualny. Ponadto dekoruje się ulice i domy w emblematy religijne co widać było idąc trasą tegorocznej procesji.

Cztery ołtarze, wyznaczające trasę procesji Bożego Ciała, mają z kolei symbolikę czysto religijną. Symbolizują bowiem cztery Ewangelie, cztery żywioły i cztery strony świata, a więc i panowanie Chrystusa nad całym światem. Szczególne podziękowania należą się wszystkim przygotowującym Uroczystość Bożego Ciała za piękne świadectwo i ofiarny trud. Poniżej można również zobaczyć plan procesji Bożego Ciała jaka miała miejsce w tym roku.

Zdjęcia: Katarzyna Zaluza
Zbigniew Bar
Zofia Baranowska
Daniel Kubny

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat