Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Różaniec kolejarzy przy kapliczce Świętej Katarzyny

Szesnastego dnia października kolejarze zebrali się o godz 16.00 na peronie pierwszym na modlitwę różańcową przy swojej patronce Świętej Katarzynie. To już 23 lata nasza patronka towarzyszy nam w trudnej i odpowiedzialnej pracy. Modlitwie przewodniczą: ksiądz Damian Jurczak w zastępstwie ks. proboszcza Edwarda Bogaczewicza i ksiądz Bartosz Radecki duszpasterz kolejarzy Diecezji Opolskiej. Jest nas garstka z każdym rokiem coraz mniej. Czyżby kolejarze nie potrzebowali modlitewnego wsparcia? Praca nasza odpowiedzialna i trudna wymaga wyrzeczeń. Dzień i noc, w niedzielę i święta trwamy na swoich posterunkach pracy służąc ludziom. Cieszy fakt, że ksiądz Bartosz Radecki wspiera nas w tej trudnej pracy zawsze wtedy kiedy go o to poprosimy.

Mimo swoich obowiązków w Opolu potrafi sprostać naszym potrzebom. Bóg zapłać księże Bartoszu. Ksiądz Damian syn kędzierzyńskiego kolejarza doskonale rozumie co to zawód kolejarza i też chętnie towarzyszy nam nie tylko w modlitwie ale ostatnio gościł na naszym statutowym spotkaniu w Domu Parafialnym. Choć było nas niewielu to i tak cieszymy się, że kolejny różaniec na peronie naszego dworca stał się już faktem.

Prezes koła KSKP przy parafii Ducha Świętego

 

zdjęcia: Zbigniew Bar

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
14.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat