Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

VIII ogólnopolska Pielgrzymka Apostulatu "MARGARETKA"

W dniu 14 października 2023 roku odbyła się VIII ogólnopolska Pielgrzymka Apostulatu "MARGARETKA" do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Hasło pielgrzymki: "Panie daj nam świętych kapłanów" (Dz. 1052)

Dla naszej wspólnoty parafialnej była to szczególna pielgrzymka, gdyż w dniu 7 października 2023 roku Apostolat "Margaretka" świętował XXI rocznicę powstania. Pierwsza "Margaretka" została założona w dn. 7 pazdziernika 2002 r. Modlitwą tą został objęty kapłan z naszej wspólnoty parafialnej.

W pielgrzymce wzięło udział 31 osób. Był to radosny czas, uczestniczyliśmy w nabożeństwie ku czci Świętego Jana Pawła II, następnie w procesji różańcowej przeszliśmy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie ksiądz Wojciech Węgrzyniak wygłosił konferencję na temat znaczenia modlitwy za kapłanów i o owocach tej modlitwy. Następnie o godzinie 12:00 Kardynał Stanisław Dziwisz sprawował Eucharystię i wygłosił homilię. Po Mszy świętej był czas wolny, a o godz. 15:00 uczestniczyliśmy w Godzinie Miłosierdzia Bożego.

Bazylika Bożego Miłosierdzia była cała wypełniona pielgrzymami, wielu kapłanów przybyło z grupami pielgrzymkowymi. Dobry Bóg dał nam piękną, słoneczną pogodę. O godz. 18:00 wróciliśmy do Kędzierzyna. Była to ze wszech miar udana pielgrzymka, głębokie przeżycia duchowe.

W czasie podróży również było dużo naszej modlitwy. Modliliśmy się w intencji kapłanów, powołań kapłańskich oraz w intencji naszej Ojczyzny Polski.

Chwała Panu!
Stanisława

zdjęcia: Katarzyna Zaluza

ZESŁANIE DUCHA ŚWIETEGO
19.05.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat