Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

"Akcja św. Krzysztof"

Od 15 lat istnieje w Polsce MIVA, która wspiera misjonarzy w zakresie środków transportu.

MIVA Polska prowadzi "Akcję św. Krzysztof" - Podaruj i Ty polskim misjonarzom 1 grosz za każdy przejechany bez wypadku kilometr jako Twoje podziękowanie za bezpieczne podróże".

W tym roku akcja prowadzona była pod hasłem: "Niesiemy Chrystusa na peryferie świata".

Akcja ta jest połączona ze specjalnym apelem do kierowców o trzeźwą i bezpieczną jazdę oraz o przestrzeganie przepisów drogowych, aby wszyscy mogli bezpiecznie docierać do celu swojej podróży.

Dzięki tym wszystkim, którzy z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów składają swoje ofiary, polscy misjonarze już w ponad 50 krajach świata otrzymali potrzebną pomoc na zakup środków transportu.

Św. Krzysztof - patron kierowców i podróżujących, również patron MIVA Polska, przedstawiany jest jako brodzący przez rwący strumień rzeki niosąc na swoich silnych barkach Chrystusa. Pojazdy misyjne są jak barki św, Krzysztofa. Dzięki nim misjonarze mogą czynić więcej dobra, mogą częściej odwiedzać swoje stacje misyjne, służyć potrzebującym i świadczyć o ewangelicznej miłości.

Misjonarze ze swojej strony otaczają modlitwą wszystkich kierowców i dobrodziejów MIVA Polska.

W dotychczasowej praktyce naszej parafii poświecenie pojazdów miało miejsce w ostatnią niedzielę lipca, kiedy wielu kierowców było już po lub w trakcie urlopowych wyjazdów. Stąd decyzją ks. Proboszcza, poświecenie pojazdów i zbiórkę na ich zakup dla misjonarzy, przełożono na ostatnią niedzielę czerwca.

Po wszystkich mszach św., w niedzielę 28 czerwca kapłani święcili pojazdy zebrane na parkingach przy kościele. Do skarbony przed ołtarzem zebrano 2500 zł, z czego do MIVA Polska przekazano 1800 zł, a kwotę 700 zł wpłacono na Fundusz Pomocy Misjonarzom Diecezji Opolskiej.

Św. Krzysztofie, módl się za nami!

Na podstawie informacji MIVA Polska opracował: Tadeusz Kucharski

zdjęcia: Tadeusz Kucharski

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat