Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

15 lat chóru Sursum Corda

Początek działalności chóru parafialnego to rok 2008. Po raz pierwszy zaśpiewaliśmy na Triduum Paschalnym. Z perspektywy czasu można uśmiechnąć się na wspomnienie tych występów, ale wszystko przecież wymaga czasu i doświadczenia, by mogło nabrać zamierzonego kształtu. Od początku wtorek był dniem prób i ćwiczeń. Tak jest do dziś. Większość z nas ma tę porę zarezerwowaną, zawsze wtedy jest próba, czyli czas ćwiczenia, śpiewu, ale także budowania wspólnoty. Mimo, że różnimy się wieloma kwestiami, łączy nas wrażliwość na piękno muzyki sakralnej.Poniżej można usłyszeć słowa wypowiedziane przez ks. Proboszcza z okazji 15 lat istnienia chóru parafialnego "Sursum Corda".

Najważniejsze w naszej działalności jest śpiewanie w parafii, na różnych uroczystościach roku liturgicznego. Taki zresztą jest zamysł istnienia przy parafiach chórów. Prócz tego wielką radością jest śpiewanie poza parafią, na koncertach lub w konkursach. To wiąże się z koniecznością wzmożenia prób i ćwiczeń, ale daje to dużą satysfakcję.

Z wdzięcznością spoglądamy 15 lat wstecz, na ten ogrom czasu, wydarzeń, spotkań, zmagań. Na wielu ludzi, z którymi dane nam było tworzyć zespół.

Dziękujemy naszym rodzinom za ciche wspieranie naszej pasji. Księdzu Edwardowi za ogromną życzliwość i wielowymiarową pomoc w każdej sytuacji. Księdzu Pawłowi za duchowe towarzyszenie i czas z nami spędzany. Panu Bogu za błogosławieństwo naszym działaniom. Skąd pewność, że On nam błogosławi? Jeśli grupa tak różnych ludzi potrafi się dogadać, nie ustaje we wspólnym wzrastaniu muzycznym i razem wyśpiewuje Mu chwałę, nie może być inaczej.

zdjęcia: Daniel Kubny
Archiwum parafialne

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
14.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat