Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Roraty dla młodzieży i dorosłych

Mszą Świętą w piątek o godzinie 18:00 rozpoczęliśmy cykl trzech spotkań roratnich dla starszych. W przygaszonym kościele, w blasku świec i lampionów, uczestniczyliśmy w Eucharystii pod przewodnictwem ks. Damiana. Wygłosił on również kazanie, które można posłuchać poniżej. Na zakończenie każdy z uczestników mógł otrzymać list, w który ma pomóc w przygotowaniu naszego serca na przyjście Jezusa Chrystusa. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne takie spotkanie.

Msza roratnia jest jednym ze znaków szczególnej obecności Maryi w okresie Adwentu, gdyż to Ona oczekiwała Mesjasza w sposób szczególny. Maryja przeżywała adwent oczekiwania jako córka Izraela, jako Matka Pana Jezusa i jako Matka Kościoła. To dlatego w czasie odprawiania Mszy Świętej roratniej zapala się dodatkową świecę, która symbolizuje patronkę adwentowego oczekiwania.

 

zdjęcia: Daniel Kubny

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
14.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat