Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Orszak Trzech Króli w naszej parafii

Dziś przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, kiedy to podczas Mszy Świętej błogosławi się kredę i mirrę, a także do naszej stajenki betlejemskiej zawitali Trzej Królowie. Dlatego w ten dzień od kilku lat weszło w tradycję organizowanie Orszaku Trzech Króli. Na dzisiejszym orszaku wraz z wiernymi i gośćmi naszej parafii spotkaliśmy się przy szopce ze świętą rodziną. Wysłuchaliśmy najpierw Ewangelii o przybyciu Trzech Mędrców do Betlejem, prowadzonych przez Gwiazdę Betlejemską. Wspólnie śpiewaliśmy bardziej i mniej znane kolędy. Dzięki zespołowi parafialnemu przenieśliśmy się w czas spotkania z Dzieciątkiem Jezus. Przed każdą kolędą wysłuchaliśmy krótkiego komentarza do utworu i jego pochodzenia. Do szopki przyszli pastuszkowie, anioły, a na końcu królowie i pokłonili się Zbawicielowi ofiarując mu dary: złoto, kadzidło i mirrę. Po kolędowaniu wszyscy zostali zaproszeni na drobny poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i chcieli z nami radować się nowiną, że Jezus Chrystus narodził się pośród nas. Poniżej możemy wsłuchać się we fragmenty tego spotkania.

 

zdjęcia: Daniel Kubny

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.07.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat