Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii

Pierwsza Komunia Święta jest doniosłą chwilą na drodze duchowego rozwoju dziecka. Dzień ten ma mieć przede wszystkim wymiar duchowy. "Komunia" pochodzi od łacińskiego słowa communio, oznaczającego wspólnotę. Natomiast Eucharystia to greckie dziękczynienie. Przyjmując komunię dziękujemy Bogu osobiście za możliwość uczestniczenia we wspólnocie chrześcijańskiej.

Dzisiaj o godzinie 10:00 i 12:00 dzieci klas trzecich przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca. Ze Szkoły Podstawowej nr 9 było ich 59, a ze Szkoły Podstawowej nr 19 było ich 62. Na pamiątkę tego wydarzenia na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy obrazek oraz symboliczny chlebek, którym miały się podzielić podczas wspólnego dalszego świętowania. Dzieciom życzymy, aby nieustannie wzrastały w miłości do Pana Jezusa i by stale towarzyszyła im opieka Matki Bożej.

Poniżej można wsłuchać się we fragmenty słowa wypowiedzianego przez księdza w kazaniu oraz słowa podziękowań dzieci, rodziców i życzeń księży.

Szkoła Podstawowa nr 19

Szkoła Podstawowa nr 9

 

zdjęcia: Daniel Kubny

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
26.05.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat