Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Koncert Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętęj z Pińczyc

Dzisiaj w ramach uczczenia 45-tej rocznicy kapłaństwa ks. Proboszcza została zaproszona Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z siedzibą w Pińczycach. Zagrała utwory podczas Mszy Świętej o godz. 15:00 oraz o godz. 16:15 zagrała piękny koncert, który rozpoczął obchody rocznicowe ks. Proboszcza oraz ks. Roberta, który obchodzi 16 rocznicę święceń kapłańskich. Poniżej można wsłuchać się we fragmenty tego koncertu.

Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z siedzibą w Pińczycach powstała w 2009 roku z inicjatywy Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Jacka Ślęczki. Skupia wokół siebie dzieci i młodzież z terenów Gminy Koziegłowy. Składa się z ok. 40 muzyków. Orkiestra uświetnia lokalne uroczystości oraz bierze udział w licznych koncertach i przeglądach. Oprócz nauki gry na instrumentach omawiane są również zagadnienia dotyczące muzyki oraz zachowania scenicznego. Próby orkiestry od 2017 roku prowadzone są przez Dyrygenta Wojciecha Pompkę, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku instrumentalistka oraz Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku Dyrygentura Orkiestr Dętych. Orkiestra ma na swoim koncie wiele osiągnięć, m.in.: zdobycie dwóch złotych pasm w 2022 na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie "Golden Sardana" w Hiszpanii, uczestnictwo na międzynarodowym Festiwalu "Tattoo des Hauts de France 2022" we Francji - koncert w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana w towarzystwie wielkich artystów polskiej sceny muzycznej - Kasi Moś i Kuby Badacha. Orkiestra koncertowała także z takimi gwiazdami jak Poparzeni Kawą Trzy, Golec uOrkiestra, Natalia Lesz, Marcin Jajkiewicz. Od 2023 roku jest również organizatorem Regionalnego Przeglądu Orkiestr Dętych, który odbywa się przy Szkole Podstawowej w Pińczycach. Ponadto wydała dwie płyty: "Muzyka w złotych sierpnia pokojach" zawierającą muzykę filmową oraz płytę z kolędami i utworami świątecznymi zatytułowaną "Melodie... niebiańskim piórem pisane".

zdjęcia: Daniel Kubny

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
26.05.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat