Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

45. rocznica kapłańska ks. Proboszcza i 16. rocznica ks. Roberta

W poniedziałek 6 maja w naszym kościele odbyła się piękna uroczystość. Ksiądz Proboszcz Edward Bogaczewicz wspólnie wraz z ks. Robertem, ks. Stanisławem, ks. Damianem oraz ks. Michałem celebrowali Mszę Świętą, którą uczcili 45-tą rocznicę święceń kapłańskich ks. Proboszcza, 16-tą rocznicę ks. Roberta, a także 42-gą rocznicę święceń ks. Stanisława - brata od ks. Proboszcza. Podczas tej Mszy Świętej mocno został podkreślony aspekt nowych powołań, których brakuje wśród młodego pokolenia decydującego o dalszym losie swojego życia. Poniżej można wsłuchać się we fragmenty Mszy Świętej, w tym kazania ks. Roberta oraz życzeń składanych jubilatom.

Ks. Proboszcz Edward Bogaczewicz święcenia kapłańskie przyjął 6 maja 1979 roku. Początkowo pracował jako wikariusz w parafiach Narodzenia NMP w Głubczycach, Wniebowzięcia NMP w Jamielnicy, św. Mikołaja w Kędzierzynie Koźlu. Od 1 października 1993 roku jest proboszczem parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie Koźlu. Jest członkiem Rady Kapłańskiej przy Radzie Diecezjalnej. Jest dyrektorem rejonowego oddziału Caritas. W 2011 roku uzyskał tytuł prałata, kapelana Jego Świętobliwości. Posiada honorowy tytuł dziekana i radcy duchowego. W 2020 roku został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi za wieloletnią działalność społeczną na rzecz rozwoju wspólnoty mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i powiatu oraz osób potrzebujących.

zdjęcia: Daniel Kubny
archiwum parafialne

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
26.05.2024


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat